Wóz ognisty

Wydawnictwo: Muza
Riders in the chariot
83-7200-085-9
bookworm

"Wóz ognisty" to rozbudowana, wielowątkowa panorama australijskiego społeczeństwa w pierwszej połowie XX wieku. Bohaterami tej powieści są kolejne fale imigrantów przybywających na Antypody, ale także Aborygen oraz cudem uratowany z Holocaustu niemiecki Żyd. Wraz z bohaterami do Australii docierają wojenny koszmar oraz moralne dylematy odległej Europy. W tym samym roku otrzymał za tę książkę nagrodę im. Miles Franklin.

Magdalena | 2016-07-01
Przeczytana: 2016 rok

Gdyby ta książka w całości była napisana tak jak pierwsze ok. 100- 150 stron to zapewne nikt by jej nie był w stanie przeczytać. Dopiero gdy poznajemy historię "żydowską" książka zaczyna mieć fabułę, jest o czymś. Miałam wrażenie na początku czytania, że autor nie ma kompletnie pomysłu na bohaterów, akcję, problem jaki chce poruszyć i po prostu ciągnie za uszy jak osła tę książkę zmierzając donikąd.
Później jest lepiej ale też nie rewelacyjnie, nic co mogłoby porwać jeśli oczekuje się ciekawej prozy. Problemy i sposób pisania lekko anachroniczne, nie przetrwały moim zdaniem próby czasu. Nie poleciłabym.

Marszu | 2017-04-02
Mira | 2016-05-26