S-kadra

The Right Stuff
83-85373-49-7
literatura faktu
Hybryda

Jest to książka o Chucku Yeagerze, który pokonał barierę dźwięku kijem od szczotki, książka o szczurach doświadczalnych i o Lewatywie i Insurekcji Pete'a Conrada, opowieść o Złotoustym Świętoszku Glenie i Ponuraku z Indiany Grissomie, o pechowym sercowcu Slaytonie i o niebezpiecznych eksperymentach Scota Carpentera. Jest to książka o najściślej chronionych tajemnicach NASA, o strachu przed...

Jest to książka o najściślej chronionych tajemnicach NASA, o strachu przed czerwonym księżycem, rzecz o Lataniu, Chlaniu i Rajdowaniu, o Bractwie Błękitnych Rycerzy, o tych ze szczytu Wielkiej Piramidy, o Klubie Wesołej Pupci i legendarnej Pancho Barnes, książka o Wiktoriańskiej Hipokrytce, kreującej i niszczącej bohaterów.

Wreszcie jest to książka o Małpim Życiu, o Kodeksie Żony Oficera i o żonach tych, którzy mieli w sobie to nienazwane "coś".

To arcydzieło Toma Wolfe'a. Książka o najodważniejszych ludziach Ameryki.

SzymekKing | 2013-09-18

Ciekawie napisana, na ciekawy (dla mnie przynajmniej)temat. Dla miłośników historii samolotów eksperymentalnych pozycja obowiązkowa.

WKC_KLUCZ | 2012-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2012

Książka jest niewątpliwą gratką dla wszystkich interesujących się sprawami lotnictwa i kosmonautyki w jej początkowych latach rozwoju w USA. Jest to proza najwyższego gatunku. Autor książki jest wielokrotnym laureatem nagradzanym w dziedzinie literatury. Książka opowiada o pilotach doświadczalnych i przyszłych kosmonautach, o ich pracy i życiu osobistym. Tłem jest Ameryka lat 50 – tych i 60 – tych, ze swoimi problemami, klęskami i zwycięstwami. Opowieść o żonach najodważniejszych ludzi Ameryki, i o Kodeksie Żony Oficera. Odkrywa najgłębsze tajemnice NASA, i strach przed ,,czerwonym księżycem”. Podsumowując jest to rzecz o Lataniu. Bohaterami są takie legendy lotnictwa i kosmonautyki jak Chuck Yeager, Glenn, Carpenter czy Slayton. Książka powoduje odruch zadumy, jeśli uświadomimy sobie że tacy sami młodzi ludzie w innym mrocznym świecie, tysiące kilometrów dalej, robili to samo, przecierali gwiezdne szlaki. Różniło ich wszystko, ale łączyło jedno – miłość do latania,...

Sensej | 2017-05-18
daltonista | 2013-11-02
Beti | 2013-09-19
Fero | 2013-08-02
70 najważniejszych książek Richarda Bransona

Może nie każdy kojarzy nazwisko Richarda Bransona, ale zdecydowana większość kojarzy nazwę jego Virgin Group. Branson to brytyjski przedsiębiorca i miliarder, którego majątek wyceniany jest na prawie 5 mld dolarów. Z okazji Światowego Dnia Książki Branson przygotował niezwykle ciekawą i różnorodną listę 70 najważniejszych dla niego książek.