Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA

2018-02-28
2018-02-28
2016-01-01
Łukasz Witczak
Afganistan Afryka Południowa apartheid autobiografia dorastanie dzieciństwo relacje rodzinne Republika Południowej Afryki RPA wspomnienia życie codzienne życie prywatne
Inne

Dzieciństwo w czasach podziałów

Świetnie napisana biografia. Poczytałabym więcej książek tak napisanych. Idealny balans między osobistymi historiami Trevora, a informacjami o RPA, dzięki czemu nie jest się zagubionym w jego realiach.

98/52/2023

98/52/2023

Jestem mile zaskoczony tą książką. Bardzo dobrze się ją czyta.

Jestem mile zaskoczony tą książką. Bardzo dobrze się ją czyta.

Niezła, dobrze się bawiłam, a jednak sporo się nauczyłam. Świetny, optymistyczny wątek o mamie. Na plus.

Jedna z moich ulubionych książek bez podziału na kategorie. Przeczytałam ją jako młoda dziewczyna i bardzo otworzyła mi oczy na inne realia. Polecam każdemu, super humor, czytało się niesamowicie szybko i przyjemnie.

Autor w zabawny sposób opowiada o swoim dzieciństwie i życiu w RPA. Pokazuje kompletnie inny świat, który może zadziwić współczesnego człowieka. Niektóre momenty są niewygodne, ale w dobry sposób, ponieważ uświadamiają.

Śmieszno-smutna opowieść o dorastaniu w reżimie. Trevor - gawędziarz pierwsza klasa Nie wiedziałam,że mogę mieć tak dużo wspólnego z dzieciakiem z RPA np. toaleta na podwórku czy jedzenie podrobów...bo bieda wszędzie wygląda tak samo. No ale on za czasów apartheid'u miał gorszy terror niż ja w PRL.

No dla mnie absolutna miłość. Książka z jednej strony opisuje bardzo trudną rzeczywistość RPA podczas trwania apartheidu, z drugiej strony jest pełna niebanalnego humoru. To jedna z tych książek przy których celowo się zwalnia tempo czytania, żeby czerpać z niej radość jeszcze chwilkę dłużej. Polecam!

Gdyby Trevor nie był tym kim jest, to nie uwierzyłabym, że taki życiorys jest możliwy. Szacun dla niego i jego Mamy! A teraz robi świetną robotę pokazując absurdy rządzące światem

Całkiem dobra i lekka książka. Pochłonąłem ją w trakcie dwóch dni niezbyt intensywnego czytania.

W ciekawy i humorystyczny sposób opowiada o RPA w czasach aparthaidu.

Zostawiam jednak tylko 6 gwiazdek z powodu wrażenie, że autor kilka razy pozwolił sobie na niekonsekwencje..

W ciekawy i humorystyczny sposób opowiada o RPA w czasach aparthaidu.

• Biografie