Okładka książki Mały domek w Wielkich Lasach

Mały domek w Wielkich Lasach

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Domek na Prerii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
papier
Cathhhy
7 (24 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Ależ tak! Te małe dziewczynki na okładce, to Laura i Mary Ingalls, wasze dobre znajome z amerykańskiego serialu telewizyjnego pt "Domek na prerii". Kto oglądał, pamięta bardzo kochającą się rodzinę farmerów z niestrudzonym ojcem (w tej roli popularny Michael Landon), zapobiegliwą matką i trzema córeczkami. Laura, średnia z córek, jest właśnie autorką książki, którą trzymacie w ręku. Opisała w niej czasy poprzedzające akcję telewizyjnego serialu.

Są lata siedemdziesiąte XIX wieku. Rodzina Ingallsów zamieszkuje mały domek w Wielkich Lasach stanu Wisconsin. Każdy dzień jej życia niesie ze sobą niezwykłe zdarzenia, a czasem dramatyczne przygody...

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 2012
Evik | 2013-10-23
Przeczytana: 21 października 2013

Domek na prerii...
Niektórzy pamiętają taki serial. Serial powstał na podstawie książek Laury Ingalls Wilder. Zgodnie z radą daną mi na FB swoją przygodę z "Domkiem na prerii" rozpoczęłam od tej niepozornej książeczki.

Akcja tej książki toczy się w Stanach Zjednoczonych w latach 70-tych XIX wieku. Laura wraz z dwiema siostrami, Ma i Pa mieszka w małym domku w Wielkich Lasach w stanie Wisconsin. W lesie mieszkają niedźwiedzie, pumy i inne dzikie zwierzęta. Rodzina żyje z tego, co upoluje ojciec.
Zimy są surowe, więc trzeba się do nich przygotować - zrobić zapasy z mięsa upolowanego przez ojca.
Jest to początek rozwoju przemysłu - pojawiła się pierwsza maszyna do młócenia zboża. Dzięki niej można w jeden dzień wykonać pracę, która wcześniej zajmowała dwa tygodnie.

Ojciec Laury kocha dzieci. Gra na skrzypcach, opowiada historie. Jest też surowy. Bardzo mi szkoda było Laury, jak dostała lanie.
Szkoda mi też Charey'a, którego pokąsały osy. Sporo w tym jego winy, ale i tak mi go szkoda...

Yasmine | 2011-04-09
Przeczytana: kwiecień 1995

Jedna z ulubionych książek mojego dzieciństwa.

Tormod | 2014-04-22

Kalendarium literackie
  • James Baldwin
    90. rocznica
    urodzin
    - Mówiąc, że jestem kobietą, mam na myśli to, że mogę wyjść za ciebie za mąż i żyć z tobą pięćdziesiąt lat, i przez cały czas mogę być dla ciebie obca, a ty nawet możesz tego nigdy nie widzieć. - A gdybym ja był obcy... wiedziałabyś o tym? - Dla kobiety - odparła - mężczyzna pozostanie chyba zawsze... pokaż więcej
  • Isabel Allende
    72. rocznica
    urodzin
    Szczęście polega na zdobywaniu tego, na co od dawna się czekało
  • Robert Holdstock
    66. rocznica
  • Stanisław Baliński
    116. rocznica
  • Jussi Adler-Olsen
    64. rocznica
    urodzin
    Bałagan nie był przecież tylko zjawiskiem zewnętrznym. Wewnątrz czuł się wyjątkowo dobrze zorganizowany.
  • Raymond Carver
    26. rocznica
    śmierci
    Chciałbym być taki jak wszyscy w naszej dzielnicy- być skromnym, normalnym, niewyróżniającym się niczym miernotą- wrócić na górę do sypialni, położyć się w łóżku i zasnąć.
    (Str 64).
  • William Seward Burroughs
    17. rocznica
    śmierci
    Życie to szkoła, w której każdy uczy się innej lekcji.
  • Leslie Esdaile Banks
    3. rocznica