Mały domek w Wielkich Lasach

Cykl: Domek na Prerii (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
6,96 (26 ocen i 3 opinie)
tłumaczenie
Małgorzata Goraj
Little House in the Big Woods
Cathhhy

Ależ tak! Te małe dziewczynki na okładce, to Laura i Mary Ingalls, wasze dobre znajome z amerykańskiego serialu telewizyjnego pt "Domek na prerii". Kto oglądał, pamięta bardzo kochającą się rodzinę farmerów z niestrudzonym ojcem (w tej roli popularny Michael Landon), zapobiegliwą matką i trzema córeczkami. Laura, średnia z córek, jest właśnie autorką książki, którą trzymacie w ręku. Opisała w niej czasy poprzedzające akcję telewizyjnego serialu.

Są lata siedemdziesiąte XIX wieku. Rodzina Ingallsów zamieszkuje mały domek w Wielkich Lasach stanu Wisconsin. Każdy dzień jej życia niesie ze sobą niezwykłe zdarzenia, a czasem dramatyczne przygody...

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Chłopaki niech płaczą
Paweł Piotrowicz , Olaf Lubaszenko

7,3 (10 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Evik | 2013-10-23
Przeczytana: 21 października 2013

Domek na prerii...
Niektórzy pamiętają taki serial. Serial powstał na podstawie książek Laury Ingalls Wilder. Zgodnie z radą daną mi na FB swoją przygodę z "Domkiem na prerii" rozpoczęłam od tej niepozornej książeczki.

Akcja tej książki toczy się w Stanach Zjednoczonych w latach 70-tych XIX wieku. Laura wraz z dwiema siostrami, Ma i Pa mieszka w małym domku w Wielkich Lasach w stanie Wisconsin. W lesie mieszkają niedźwiedzie, pumy i inne dzikie zwierzęta. Rodzina żyje z tego, co upoluje ojciec.
Zimy są surowe, więc trzeba się do nich przygotować - zrobić zapasy z mięsa upolowanego przez ojca.
Jest to początek rozwoju przemysłu - pojawiła się pierwsza maszyna do młócenia zboża. Dzięki niej można w jeden dzień wykonać pracę, która wcześniej zajmowała dwa tygodnie.

Ojciec Laury kocha dzieci. Gra na skrzypcach, opowiada historie. Jest też surowy. Bardzo mi szkoda było Laury, jak dostała lanie.
Szkoda mi też Charey'a, którego pokąsały osy. Sporo w tym jego winy, ale i tak mi go...

DJamena | 2015-02-05

książka jest niezwykle klimatyczna. W malowniczy sposób przedstawia codzienne życie w wielkich lasach. Sama okładka z dziewczynkami jest przepiękna!

Yasmine | 2011-04-09
Przeczytana: kwiecień 1995

Jedna z ulubionych książek mojego dzieciństwa.

Wadera | 2015-07-14
Tormod | 2014-04-22