Irredenta polska

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
85-05-12592-0
PPS, historia
historia

Działalność niepodległościowa Polskiej Partii Socjalistycznej w kategoriach irredenty [czyli siły politycznej dążącej do niepodległości za pomocą walki zbrojnej].

| 2010-07-23
Przeczytana: 2000 rok

Publikacja przydatna dla wszystkich zajmujących się historią polskich ruchów politycznych na przełomie XIX i XX w., ich stosunku do niepodległości.
Książka cenna ze względu na omówienie roli PPS-u w odzyskaniu wolności przez Polskę - dziś kompletnie zapomnianej przez wulgarną propagandę ''antysocjalizmu''.
Studentom historii polecam pod rozwagę - dobry start do ciekawej pracy dyplomowej.

Na półkach