Biała śmierć

Tłumaczenie: Tomasz Wilusz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Steven Dunbar". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
White Death
ola161

Przypadek gruźlicy na obozie młodzieżowym wywołuje zrozumiały niepokój władz. Wszystkie dzieci zostają zaszczepione najnowszą szczepionką. Wkrótce jedno z nich umiera, u innych pojawiają się zatrważające objawy. Doktor Steven Dunbar z Inspektoratu Naukowo-Medycznego ma zbadać tę sprawę. Ale twórca szczepionki ginie w zagadkowym wypadku, lekarz opiekujący się jedną z chorych popełnia samobójstwo. A Dunbar staje się celem kogoś, kto usiłuje zatrzeć wszelkie ślady przerażającego spisku...

denudatio_pulpae | 2014-10-17
Przeczytana: 17 października 2014

Nie jest to na pewno thriller medyczny na poziomie Robina Cooka, ale czyta się szybko i całkiem przyjemnie.
Pozytywnie zaskoczyła mnie informacja, że artykuły medyczne wykorzystane w książce są autentyczne - jak dla mnie to duży plus.
Intryga może nie oszałamiająca, ale całkiem zgrabnie pomyślana i bez większych nieścisłości.
Troszeczkę mi brakowało zwrotów akcji i moim zdaniem było jednak za mało medycyny :)

Ledarg1916 | 2016-10-10

Książkę kupiłem za 1,90 zł! Także szału się nie spodziewałem. Co dostałem? Całkiem niezłą powieść. Nie jest to gatunek, który jakoś specjalnie mnie pasjonuje, ale dobrze się czytało. Akcja nie porywa, zwrotów akcji w zasadzie nie ma, jednak to nie przeszkadza. Czasami trochę Bondem nasz bohater trąci, lecz można mu wybaczyć. Dobra, po prostu dobra książka, którą warto przeczytać, bo i ma w sobie interesujący przekaz, w końcu nie wiadomo, jak to jest z tymi "wspaniałymi" szczepieniami... Ja tam jestem sceptyczny!
Do czego mogę się przyczepić? Nie wiem, czy to kwestia tłumaczenia, czy też nieporadności autora, ale ciągle czytałem, że nie było "po temu okazji". Pojawia się jeszcze kilka ulubionych przez autora (tłumacza?) powtórzeń, naprawdę w naszym języku istnieje wiele synonimów!
No ale to detal, ogólnie mogę polecić. Szybko i bezboleśnie!

Lacme | 2014-04-06
Przeczytana: 02 maja 2012

Wciągający thriller medyczny od którego bardzo ciężko się oderwać. Książkę czyta się zaskakująco szybko, a zwroty akcji na końcu każdego rozdziału sprawiły, że wciąż chciałam wiedzieć co dalej. Co ciekawe, "Biała śmierć" jest oparta na autentycznym artykule medycznym (muzą dla autora była prasa medyczna ?! :p) i to dodało książce jeszcze kilka plusów ode mnie! Jeśli miałabym opisać tę książkę równaniem matematycznym to wyglądałoby ono tak:
ciekawa fabuła + zaskakujące zakończenie + nieprzespana noc z książką = "Biała Śmierć"

karpatkadobra | 2016-09-20
Przeczytana: 20 września 2016

Literatura z gatunku thrillera medycznego to jedna z moich ulubionych gałęzi beletrystyki. Szczególnie ubóstwiam sobie takich autorów jak : Robina Cooka, Tess Gerritsen i Michaela Palmera. To taka moja ,,Święta Trójca” i Biblia wśród wszystkich pisarzy kryminałów z szpitalnymi aferami w tle. Moim pierwszym thrillerem medycznym, który miałem przyjemność przestudiować to ,,Coma” Robina Cooka. To doskonały przykład jak bardzo człowiek jest w stanie się zmienić i jak bardzo może krzywdzić innych ludzi tylko i wyłącznie ze względu na ,,czysty finansowy zysk” Można to porównać do ,,Zabawy w Boga”, do chęci ,,wykreowania siebie – jako lekarza wybitnego, jako autorytet, którego głosu się nie podważa, ,,ślepy” autorytet stojący ponad wszystko. Oprócz tego ,,Coma” Cooka mówi nam jak bardzo osamotnieni są lekarze ,,prawdziwi samarytanie” , prości ludzi pragnący pomóc nawet tym, których na taką pomoc nie stać – biednym czy pokrzywdzonym ludziom. Mimo chęci, niestety muszą sami...

byrcyn11 | 2014-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2014

To już druga książka tego autora którą przeczytałem i muszę przyznać, że przypadł mi do gustu. Ken pisze krótko i zwięźle - sam konkret. Ma swój styl. Zawsze wydaje się, że od początku wszystko jest prawie jasne, kto co zrobił i jak się zakończy. Ale to prawie robi różnicę, bo w miarę czytania przybywa nowych wątków i po prostu książka wciąga i zaciekawia. Doskonała na weekend.

Inez | 2015-02-09
Przeczytana: 09 września 2014

"Biala smierc" Kena McClurea, to opowiadanie, ktore przeraza, ale przede wszystkim wciaga w wir wydarzen. Choc w ksiazce malo jest medycyny, to jednak cieszyl mnie fakt, ze artykuly medyczne wykorzystane w ksiazce sa autentyczne. I za to daje duzy plus autorowi. Kolejnym plusem jest styl pisarski Kena McClurea. Pisze krotko i zwiezle, a co za tym idzie konkretnie, czyli dla mnie bomba! Thriller czyta sie niesamowicie szybko, posiada ciekawa fabule i zakonczenie, ktore zaskoczylo mnie bardzo. Pozostaje mi tylko polecic ksiazke kazdemu czytelnikowi lubiacemu thrillery medyczne.

wiejskifilozof | 2012-05-12

Oto thriller medyczny z prawdziwego zdarzenia , dialogi , napięcie , wątek erotyczny .

Weronika Rudnicka | 2013-09-22
Przeczytana: 22 września 2013

Nie spodziewałam się wiele po książce za 9,99zł. I okazało się, że książek nie można oceniać po okładce ani po... cenie :) Całkiem dobry thriller, trzyma w napięciu i nie pozwala się nudzić. "Biała śmierć" jest napisana przyjemnym, lekkim i odpowiednio żartobliwym językiem. Czyta się szybko i płynnie a poruszony temat chorujących dzieci skłania do zastanowienia się na priorytetami. Polecam ze względu na misternie ułożony wątek medyczny.

zosia zoia | 2010-12-18
Przeczytana: marzec 2010

W czasach walki z terroryzmem i nasilającymi się atakami, Ken McClure w swojej książce pt. "Biała śmierć" przedstawia prawdopodobny scenariusz - gdzie strach przed atakiem biologicznym i dążenie do szybkiego znalezienia szczepionki, w tym wypadku, przeciwko gruźlicy, może wymknąć się spod kontroli i doprowadzić do stworzenia czegoś równie przerażającego jak pandemią wyniszczająca ludzkość. Książkę czyta się lekko i szybko, bo wartka akcja wciąga i przeraża.

Grykov | 2014-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2014

Książka interesująca wciągająca z każdą czytaną stroną. Jeżeli lubi się thrillery medyczne to gorąco polecam do przeczytania.