Stan krytyczny

Critical Condition
83-7301-458-6
eksperyment, udar, zbrodnia
dorotie

Kathleen Sullivan doznaje udaru mózgu i - sparaliżowana i niema - trafia do szpitala na Manhattanie. Jej przyjaciel Richard Steele, szef oddziału nagłych wypadków, ma świadomość, że w najlepszym razie Kathleen dozna nieodwracalnego uszkodzenia mózgu, ale nie może nic zrobić. Tymczasem bezbronna kobieta, oddana w ręce neurochirurga Tony'ego Hamlina, przeżywa koszmar na jawie, stając się ofiarą nielegalnego eksperymentu medycznego. Może tylko modlić się i walczyć o nawiązanie jakiegokolwiek kontaktu z Richardem Steele'em.

[Rebis, 2004]

dilbi | 2016-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2016

Sporo trupów się ściele prawie od początku i tak naprawdę nie jest wiadomo dlaczego. Niestety w połowie, wszystko się układa w całość i nawet wiadomo kto za tym stoi - tylko nie do końca wiadomo dlaczego.
Czyta się szybko, całkiem nieźle wciaga, ale nie porywa. Może być.

Nikto | 2016-01-18
Na półkach: Rok - 2015, Przeczytane
Przeczytana: 01 listopada 2015

Trochę taka kalka z R.Cooka,ale ja bardzo lubię thrillery,zwłaszcza te medyczne ,więc czytało mi się wyśmienicie.Plus również za to że nie zgadłam kto był tym naczelnym guru,który stał za tymi wszystkimi tak plastycznie opisanymi morderstwami.Naprawdę były tyle straszne co i pomysłowe.Najbardziej jednak zaciekawiło ale i przeraziło mnie to,jak może się czuć sparaliżowany człowiek,uwięziony w klatce swojego ciała które go absolutnie nie słucha.A przy tym mieć zupełnie sprawny i jasno i precyzyjnie myślący mózg.Jak szybko zaczęłam o tym myśleć ,tym szybciej musiałam przestać ,gdyż zwyczajnie zaczęło mi brakować powietrza.Warta przeczytania,aczkolwiek ,rzeczywiście ,jak to już gdzieś ktoś napisał ,na pewno nie wtedy kiedy z jakichś powodów trzeba poleżeć w szpitalu.

złodziejka | 2011-05-17
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 17 maja 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Do książki podchodziłam z dużym dystansem, ponieważ czytałam już powieści ludzi, od których codzienność wymaga bycia umysłem ścisłym- spodziewałam się, że sposób pisania lub fabuła będą sprawiały wrażenie wymuszonych . Nie wiem, ile w tym zalety tłumacza, ale język książki przemawiał do czytelnika i nie zamęczał go naukowym bełkotem, a wszystkie medyczne sprawy były jasno przedstawione dla kogoś, kto nie interesuje się medycyną.
Pierwszy raz spotkałam się z thrillerem medycznym. "Stan krytyczny" mnie wciągnął, a na koniec wyszło, że zleceniodawcą mordercy był bohater, którego lubiłam...

Sławomir | 2015-08-16
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 16 sierpnia 2015

Zdecydowanie zbyt mało trzymająca w napięciu, niedostatecznie przerażająca, skromna jeśli chodzi o warstwę medyczno-naukową.
Oczekiwałem czegoś mocnego a dostałem taki sobie tam kryminalik w szpitalu. Mimo wszystko przeczytałem i do poduchy nadaje się jak najbardziej. Nie jest bezdennie głupia i przerażająco nudna a i warsztatowo czepić nie ma się czego.

martolina | 2015-09-04
Na półkach: Audiobook, Przeczytane
Przeczytana: 02 września 2015

ciekawa historia o leczeniu komórkami macierzystymi, bardzo ciekawy opis świadomości ciała przez osobę sparaliżowaną, szkoda że autor nie kontynuował kiedy bohaterka odzyskiwała władzę nad swoim ciałem

Aria | 2012-05-26
Przeczytana: lipiec 2011

Świetny, trzymający w napięciu kryminał. Autor nie nagromadza tak wiele medycznego słownictwa jak np. R.Cook dzięki czemu książkę czyta się łatwo. Opisy morderstw dokładne i sprawiające, że włos się jeży na głowie. Przeczytałam utwór jednym tchem, często z emocji nie mogąc usiedzieć w miejscu. Co tu więcej mówić, po prostu książka warta przeczytania!

elsauria | 2016-04-28

Bardzo dobra pozycja trzyma w napięciu i daje dużo do myślenia. Trudny temat ,,co by było gdyby,, zamienia się płynną dynamiczną akcją na ,,co teraz,, Innymi słowy bardzo dobra książka. Fabuła zwarta częste zwroty akcji wielowiekowa jednym słowem idealna.

100usmiechow | 2014-12-05
Przeczytana: 2010 rok

Dreszcze, ciągłe napięcie, szpital, pytania kto po co i co będzie dalej. Uwielbiam...

cvallo2 | 2013-12-10
Na półkach: Przeczytane, 2013, Audiobook
Przeczytana: listopad 2013

Ciekawa, patrząc nawet z punktu widzenia pacjenta - jego braku możliwości reakcji na bodźce zewnętrzne. Kasa i władza... tylko tutaj akurat aspekty te były w jakimś sensie pozytywne dla pacjentów.

Pola | 2013-02-01
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 2011 rok

Audiobook- Teleszyński. Dobry wciągający techno-triller. Ofiarowanie jej komuś kto znalazł się w szpitalu byłoby szatańską złośliwością.