Spirala Pandory

2008-06-27
1998-01-01
Maciej Pintara
epidemia wirus

Jeżeli ktoś jest miłośnikiem thrillerów medycznych, to bez trudu znajdzie mnóstwo dużo lepszych pozycji. Książka niczym nie zaskakuje, jest mocno przewidywalna i bardzo schematyczna. Jedyny jej plus to objętość. Jest krótka, więc skończyłem czytać zanim zdecydowałem się ją porzucić.

Spirala pandory to naprawdę dobra książka. Ma trzymająca w napięciu akcję, świetnie zbudowane intrygi i ciekawych bohaterów. Wątek medyczny, a dokładniej dwa wątki medyczne były interesująco napisane i przedstawione w prosty sposób.
Główną zaletą powieści są postacie. Rzadko kiedy zdarza mi się zmieniać zdanie o bohaterach kilka razy podczas czytania, a tu przytrafiło mi się to nie raz, co tylko pokazuje, jak autor ciekawie ich nakreślił. Chyba najlepszym przykładem jest sam antagonista, który aż do końca wydawał się innym człowiekiem niż był w rzeczywistości.
To znakomita lektura pokazująca, co mogą zrobić ludzie, by dojść do zamierzonego celu.

Temat ksiazki fajny tylko styl pisania autora mi troche nie odpowiadal i nudzil. Bardzo duzo opisow takich i medycznych i i ogolnych. Ale samo rozwiklanie zagadki bardzo ciekawe.

Sprawnie napisany thriller medyczny.
Pod względem rzemiosła pisarskiego bez większych zarzutów, z ciekawą intrygą i kilkoma zaskakującymi elementami.
Być może miejscami jest deko zbyt przewidywalnie, być może ten i ów bohater nieco za mało przekonujący, bez ikry; wątek romansowy (a jakże) dociśnięty ciut na siłę, ale z pewnością można poświęcić te parę godzin na lekturę bez uszczerbku dla zdrowia psychicznego i literackiego smaku.
McClure wydaje mi się być dość nierównym pisarzem, a z takimi warto być ostrożnym, by po jakiejś przypadkowo popełnionej "szmacie" nie przepuścić innej, dużo lepszej książki.
"Spirala" na szczęście literackim szmaciskiem nie jest.

Sprawnie napisany thriller medyczny.

To nie jest zwykla powiesc, to niezwykly thriller medyczny.
Mamy watek medyczny, kryminalny i milosny, czyli wszystko to, co wzbudza zainteresowanie czytelnika.
Powiesc porusza wazny temat - rak. Czytelnik staje sie obserwatorem na dzieciecym oddziale onkologicznym, obserwuje walke malych dzieci z potworem,ktory zyje w ich cialach, to walka ze smiercia, bardzo czesto konczy sie przegrana.

Polecam

To nie jest zwykla powiesc, to niezwykly thriller medyczny.

Początek książki po trochu zakręcony, aczkolwiek od str ok 150 czyta się rewelacyjnie i szybko, gdzie oczywiście nie brakuje akcji, skupia uwage. polecam!

Ciekawa książka, trzyma w napięciu. Choć według mnie jest troszkę przewidywalna, ale polecam każdemu kto lubi ten gatunek.

Ciekawe, ale przewidywalne

Ciekawe, ale przewidywalne

Połączenie zagadek, niejasności z poruszającymi opisami życia na oddziale onkologii dziecięcej. Polecam serdecznie!

Epidemia raka ? To arcy ciekawe . Ale autor , daję sobie z tym , dobrze radę .Bo to temat , z jakim się jeszcze nie spotkałem w literaturze . Warto, też przyjrzeć się wątkowi obyczajowemu .Bo też jest dobrze napisany .

• Thriller medyczny
  • Posiadamy