Uzdrowiciel

Tłumaczenie: Daniel Zych
Cykl: Steven Dunbar (tom 9)
Wydawnictwo: Amber
Lost causes
dunbar, thriller, medycyna, sensacja, mcclure
Marcin

Najnowsza powieść mistrza thrillera medycznego Thrillery medyczne Kena McClure’a mrożą krew bardziej niż Michaela Crichtona i Robina Cooka razem wziętych. „Daily Telegraph” W Paryżu w zamachu bombowym giną ludzie. W Anglii popełnia samobójstwo były minister zdrowia. W Newcastle zostaje zamordowany lekarz związany z eksperymentalnym planem opieki zdrowotnej, a wkrótce potem – dziennikarz...

Najnowsza powieść mistrza thrillera medycznego

„Daily Telegraph”
W Paryżu w zamachu bombowym giną ludzie.
W Anglii popełnia samobójstwo były minister zdrowia.
W Newcastle zostaje zamordowany lekarz związany z eksperymentalnym planem opieki zdrowotnej, a wkrótce potem – dziennikarz zajmujący się tą sprawą.

Doktor Steven Dunbar z Inspektoratu Naukowo-Medycznego rozpoczyna dochodzenie i odkrywa… że Anglii grozi atak z użyciem broni biologicznej. Lecz to nie terroryści są największym zagrożeniem, lecz ktoś, kto realizuje obłędny plan…

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, WWW

źródło okładki: Wydawcnitwo Amber, WWW

byrcyn11 | 2015-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2015

To moja 3 książka Ken-a i niestety najsłabsza. Za bardzo zagmatwana i nierzeczywista, bo trudno sobie wyobrazić, by w "starej demokracji" ludzie związani z władzą wprowadzali (nawet potajemnie) program eliminacji słabych, chorych i nierokujących na wyzdrowienie ludzi do szybszej śmierci. Wybuch bomby w Paryżu, zamordowanie kilku osób przez ludzi, którzy niby chcą dobra kraju kupy się nie trzyma, a i sama końcowa akcja, gdzie jednostki specjalne (jedne legalnie inne nielegalnie) uczestniczące w akcji, rozdzielać musi sama minister spraw wewnętrznych przylatująca helikopterem - po prostu poniosło tym razem autora w kosmos. Ken - wracaj na ziemię !

Inez | 2015-02-09
Przeczytana: 12 września 2014

"Uzdrowiciel"- Kena McClurea bez watpienia kaze nam sie skupic nad trescia. Bez tego niejeden z czytelnikow oceni ksiazke jako slaba i bezsensowna. Sam temat jest ciekawy i przykluwajacy uwage. Watek z wykorzystaniem nowego oprogramowania opieki medycznej bardzo mi sie podobal, choc wdrozenie go w zycie do niecnych celow juz nie. Powiesc posiada duzo watkow, co dla wiekszosci czytelnikow bedzie oznaczalo, ze napisana jest hoatycznie, z czym osobiscie nie zgodzilabym sie. Postac Stevena Dunbara wzbudzila moja sympatie. Thriller czyta sie szybko i przyjemnie i nie zawiodl moich oczekiwan. Polecam goraco.

Kasiasss | 2014-07-11
Na półkach: Przeczytane, Od mamy
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Zaczyna się wieloma wątkami na raz i ciężko mi było się połapać do do czego ale wszystko ładnie się powiązało. Wątek z programem opieki medycznej bardzo mi się podobał bo to fajne ułatwienie ale nie chciałabym wykorzystania takiego jak się okazało pod koniec.
Powieść troszkę chaotyczna - najpierw czytamy o czymś, potem wracamy, potem gdzieś indziej i na początek i momentami już nie wiadomo o co chodzi ;) Trzeba się skupić. Ale historia jako tako ciekawa, więc polecam.

bidon | 2014-05-22
Na półkach: Przeczytane, Mam ♥

Anglii grozi niebezpieczeństwo. Jest sygnał, że możesz zostać użyta broń biologiczna. W Paryżu w zamachu bombowym ginie grupa ludzi. W Anglii, były minister zdrowia popełnia samobójstwo. Te sytuacje są ze sobą bardziej związane, niż się wydaje. Grupa Schillera, Północny Plan Opieki Medycznej. Dwadzieścia lat temu. Teraz. A wszystko ma doprowadzić do tego by wyeliminować tych słabszych. Przetrwają tylko najsilniejsi...

"(...) Nikt nie wie, że żyje, dopóki nie stanie na krawędzi śmierci."*

Zacznę może od tego, że opis z tyłu okładki jest niesamowicie mylący. Są tam wymieszane wydarzenia, które dzieją się teraz i dwadzieścia lat wcześniej. Wydawca po prostu oszukuje potencjalnych kupców/czytelników. Nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się skrytykować opisu... No niestety dalej jest już tylko gorzej.

Ciężko w ogóle pisać mi tutaj o akcji. Owszem - akcja była, czego totalnie się nie spodziewałam. Ale było to jakieś dziwne...
Miałam trochę wrażenie jakbym czytała tylko środek książki. Nie...

danulkak | 2014-05-25
Przeczytana: 23 maja 2014

Minęło sporo czasu od kiedy ostatni raz czytałam Kena McClure. Jak zwykle tak i tym razem nie zawiodłam się po przeczytaniu UZDROWICIELA. Być może w swojej ocenie nie jestem do końca obiektywna, ponieważ medycyna i to co z tym związane jest mi bardzo bliskie, a thrillery medyczne mnie fascynują.
Tematem wiodącym w powieści jest odpowiedź na pytanie, ile wart jest życie ludzkie? Co ważniejsze życie czy pieniądze? Czy ludzi nieuleczalnie chorych i starszych należy wyeliminować?
Wciągająca akcja z sympatycznym bohaterem sprawia,że książkę czyta się szybko i przyjemnie.

shayona | 2014-06-28

Książka ciekawa ale nie porwała mnie . Czytałam zdecydowanie lepsze kryminały

Krystyna | 2013-10-04
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 03 października 2013

Cykl ze Stevenem Dunbarem, prowadzącym śledztwa z ramienia Inspektoratu Naukowo-Medycznego, jest jednym z moich ulubionych.
Może nie do końca są to typowe thrillery medyczne, raczej powieści sensacyjne z akcją toczącą się w szeroko rozumianym świecie medycyny, ale wciągają i z reguły pochłaniam je w jeden dzień.
Główny bohater potrafi wzbudzić sympatię, chociaż daleko mu - na szczęście - do Jamesa Bonda:)

coolrose | 2013-08-14
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Jeden z moich ulubionych gatunków,thiller medyczny.Do tego genialny autor i już wiadomo,że nie można się oderwać od czytania .Szybka akcja ,zawiłe sprawy i mile spędzony czas zapewniony.Lektura w sam raz na weekend :)

magdullla | 2012-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2012

Wciągająca sensacyjna akcja. Sprytna intryga. Do przeczytania w maksymalnie dwa wieczory. Dobra lektura na odstresowanie się .... pewno za miesiąc nie będę pamiętać fabuły ...

Asiek | 2014-05-14
Przeczytana: 13 maja 2014

Podobała mi się ta książka. Choć widząc nazwę "thriller medyczny" nie wiedziałam czego się spodziewać tak do końca. Ogólnie ciekawy wątek. Polecam