Ostatni dyżur

Wydawnictwo: Książnica
Final Duty
978-83-245-7740-8
Camille

Kiedy Jack Hunt otrzymuje propozycję przeprowadzenia się z rodzinnego Dublina do Chicago i podjęcia tam pracy w renomowanej klinice kardiochirurgicznej, wydaje mu się, iż oto rozpoczyna się nowy, lepszy etap w życiu jego rodziny. W dniu gdy obejmuje stanowisko ordynatora, spełniają się jego marzenia. Niebawem jednak znajdzie się w samym sercu koszmaru...

Ania | 2014-11-25
Przeczytana: 26 listopada 2014

Książka nie jest zła ale mnie jakoś nie zachwyciła,była dla mnie banalna.Najpierw przez kilka dni nie miałam ochoty zacząć jej czytać aż w końcu wzięłam się za nią.Czytając ją nie towarzyszyło mi tzw. trzymanie napięcia w rozgrywającej się akcji.Pierwsza połowa książki to powolne nawarstwianie się napięcia,zalążek zakrojonej na szeroką skalę intrygi,w której centrum tkwi nieświadomy jeszcze tego uczciwy i ambitny Jack Hunt.W dalszej części powieści poznajemy środek koszmaru w jakim uwikłani są bohaterowie,spowodowany przez bezwzględną firmę farmaceutyczną.Całość nie jest nudna ale nie powala czytelnika.

Kotkad | 2015-06-11
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 10 czerwca 2015

Odpowiednio zagmatwana, odpowiednio skonstruowana. Na pierwszych stronach pada strzał i niby od razu domyślamy się dla kogo był przeznaczony bo o tym że trafia w nieodpowiednią osobę również od razu się dowiadujemy.
Intryga trwa, mamy dwa wątki i do ostatnich stron miałam tylko podejrzenie jak je połączyć.
Co mnie szczególnie intrygowało, poruszało moje emocje i dodawało plusów książce? Jej prawdziwość! Obecnie jestem negatywnie nastawiona do lekarzy, a w książce tej dużo mówi się o przekupności lekarzy przez firmy farmaceutyczne, o tworzeniu leków nic nie wartych, o zbijaniu pieniędzy kosztem szarego biednego człowieka, który wpada w maszynkę służby zdrowia

Cuddless | 2011-08-14

Genialna książka! Mistrzowsko napisany, sugestywny thriller medyczny, trzymający w napięciu do samego końca. Ostatnich kilkudziesięciu stron już nie czytałam, a pożerałam wzrokiem. Byle dalej, byle szybciej, byle wiedzieć co się wydarzy.
Dodatkowy plus: autor nie poddaje postaci szczegółowej analizie, oszczędza nam wynurzeń i rozlazłych opisów przeżyć wewnętrznych, a mimo to czytelnik potrafi doskonale wczuć się w ich emocje, przeżycia, utożsamiać się z nimi. Rewelacja.

Basia Siedlecka | 2013-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2013

Bardzo dobry thriller medyczny. Na początku grubość trochę przeraża, ale naprawdę warto sięgnąć po tę książkę. Drugą połowę wręcz "pożarłam", żeby poznać zakończenie.

Kasia | 2016-06-20
Przeczytana: 19 czerwca 2016

Nie wciągnęła mnie w żadnym stopniu. Chociaż temat był idealny do zbudowania kawałka fajnej literatury.
Akcja mogła być - ale nie było, dreszczyk oczekiwania mógł być - ale nie było, napięcie mogło być - ale nie było. Było za to przewidywalnie aż do bólu, dlatego pomijałam np. fragmenty opisujące rozterki bohaterów, pościgi, niektóre sztuczne dialogi czy bardzo mnie irytujące kwestie żony głównego bohatera (o matko co za głupia kobieta! taką myśl miałam za każdym razem jak "wchodziła na scenę").
Mimo, że mniej więcej wiedziałam po przeczytaniu opisu, w którym kierunku pobiegnie akcja, to jednak oczekiwałam tego co wymieniłam wcześniej, a tego autor mi nie dał.

Marlena | 2014-12-24
Przeczytana: 23 grudnia 2014

Jack Hunt to wybitny kardiolog. Lekarz z powołania, który swojej pracy poświęca się w co najmniej 90%. Jest też badaczem, naukowcem, który dzięki swoim badaniom chce pomóc ludziom w zwalczaniu chorób serca. Chce im przeciwdziałać.

Gdy otrzymuje propozycję pracy w jednym z najlepszych szpitali w Chicago, na jednym z najlepszych w całych Stanach oddziale kardiologicznym, świat wydaje się być u jego stóp. Wreszcie stabilna praca, spokój i normalność, która ma wkroczyć w życie doktora i jego rodziny.

Doktor Hunt gwałtownie zaczyna wprowadzać zmiany na oddziale, które nie każdemu przypadają do gustu. Ma ambitne plany przywrócić świetność oddziałowi oraz szacunek jakim cieszył się sprzed lat.

Razem z awansem na stanowisko profesora oddziału kardiologicznego zbiega się promocja najnowszego leku na choroby serca największej firmy farmaceutycznej.

Hunt, nie godzi się na współpracę z korporacją. Tym samym nieświadomie sprowadza na siebie ogromne kłopoty..

świetna książka dzięki,...

Alexis | 2011-09-10
Przeczytana: 09 września 2011

Książka napisana w fajnym stylu, ale jednak szału nie ma jeśli chodzi o fabułę. Plus za poznanie reali szpitalnych i lekarskich- nie tylko jak w dr House :)

jumisiek | 2012-02-16

Kupiłam ją ze względu na tytuł, gdyż myślałam, że jest o pracy lekarzy. Nie przepadam jednak za tego typu książkami dlatego też nie przeczytałam do końca.

kl1976 | 2016-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2016

Błyskawiczne tempo,nieoczekiwane zwroty akcji.Początek niby zwykły albo bardzo szybko przykuwa uwagę ,nie mogłam się od niej oderwać ,takie thrillery lubię.

>23/52<

Artemida | 2011-07-12

Czytając czułam się jakbym oglądała film sensacyjny, jeśli kogoś kręci takie uczucie to polecam :)

Znak kryminał 300x500