Pogodynek

The Weatherman
978-83-7674-060-7
Dixon Bell, zbrodnia
ola161

Upalne lato w Minnesocie. Atmosferę spokoju burzy, dosłownie i w przenośni, niespodziewane tornado. W tym samym czasie w brutalny sposób zostaje zamordowana młoda kobieta. Jej śmierć jest pierwszą z całej serii zbrodni popełnionych przez tajemniczego, zamaskowanego mordercę. Czy niezwykłe zachowanie natury, zaskakującej mieszkańców metropolii niezwykłymi burzami, wyjątkowo mroźnymi zimami i powodziami oraz kolejne morderstwa mają ze sobą coś wspólnego? Być może odpowiedź zna doskonały znawca pogody, Dixon Bell. A może tajemnicę Pogodynka odkryje wybitny dziennikarz?

Monika | 2016-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2016

Dixon Bell. Pogodynek. Ujmujący swym talentem przewidywania pogody. Jego prognozy zawsze się sprawdzają. Dwie osobowości w jednym ciele. Weteran z Wietnamu który ocalił życie dziewczynki i więzień oskarżony o osiem zabójstw. Czy jedna z tych twarzy jest prawdziwa? Może obie? By poznać odpowiedź na to pytanie zachęcam do sięgnięcia po powieść. Prześledzimy w niej nie tylko los meteorologa ale także poznamy jego współpracowników z telewizyjnej stacji. Odkryjemy kulisy walki o władzę dobry reportaż czy poznamy mechanizm wyścigu o stanowisko prezentera. Przy okazji zobaczymy jak działa system sprawiedliwości w USA. Lektura obszerna specyficzna jednak dzięki swemu stylowi wciągająca.

ZARAZA | 2013-11-09
Przeczytana: listopad 2013

Początek powieści jest świetny, od razu wywołuje emocje, wciąga i buduje świetne napięcie. Dalsza część jest również ciekawa i czyta się przyjemne, ale im więcej stron się przeczyta tym robi się nudno i przewidywalnie. Zakończenie nie jest dobre, ani porywające. Mimo tego nie żałuje, że ją przeczytałam. Pierwsza połowa jest rewelacyjna, druga połowa - przeciętna.

kasandra_85 | 2011-07-15
Przeczytana: lipiec 2011

izabela81 | 2014-09-09
Na półkach: 2014 rok, Przeczytane
Przeczytana: 05 września 2014

Zabójca zawsze wybiera młode, bardzo piękne kobiety, dusi je i znika. Jest przy tym do tego stopnia perfekcjonistą, iż nie pozostawia po sobie prawie żadnych śladów, działając zarówno za dnia, jak i w nocy. Dixon Bell to człowiek o sympatycznym usposobieniu, choć niezbyt urodziwy, posiadający za to unikalny dar - wyczuwanie pogody. Co łączy prezentera pogody z seryjnym zabójcą? Ja osobiście prowadziłam własne śledztwo przez wszystkie 468 stron książki przy udziale systematycznie wzrastającego napięcia. Brawa dla autora należą się za wprawne operowanie językiem naukowym i potocznym. Autor na trzy lata zatrudnił się w telewizji. Który pisarz tak poważnie podchodzi do zbierania materiałów? "Pogodynek" to mieszanka dramatu obyczajowego, powieści dokumentalnej traktującej o dziennikarstwie i meteorologii oraz dobrego kryminału.

Miaa | 2016-09-07

Zawiodłam się.
Pomysł fajny.
Ale wiało nudą.
Tyle.

Natula | 2014-07-28
Przeczytana: 29 czerwca 2014

„Pogodynek” jest książką, która dała mi niezły wycisk. Wynudziłam i złościłam się na niej co niemiara, jednak w ogólnym rozrachunku uważam, ją za dobrą lekturę, choćby dlatego że końcowa część nie pozwoliła mi zasnąć i była przez kilka dni tematem moich myśli i rozmów, i chyba nie tylko moich, bo na okładce książki krzyczy rekomendacja Stephena Kinga „To zdumiewająca historia, jedna z tych, które zostają w mojej pamięci na długi czas”. Na początku sądziłam, że to kpina, ponieważ pierwsza część pod niepokojącym tytułem „Nadciąga burza” jest tragiczna i gdyby nie mój upór, to powieść byłaby rzucona w kąt, ale przejdźmy do rzeczy.

W tej pierwszej niewdzięcznej części, która stanowi połowę książki, poznajemy wszystkich bohaterów dramatu, w tym: Dixona Bella – gwiazdę lokalnej telewizji, meteorologa, który posiada niezwykły dar przepowiadania pogody, Ricka Beanblossoma kontrowersyjnego producenta telewizyjnego, który pod niebieską maską ukrywa poparzoną na wojnie twarz, i cud urody...

BeataBe | 2011-10-16
Przeczytana: 14 października 2011

Czy książkę sensacyjną powinno się męczyć przez wiele dni? Wracać do niej z musu, bo właściwie nie jest się ciekawym co będzie dalej? Oczywiście, że nie. Dlatego dałam sobie spokój. Fabuła jakaś dziwaczna. Nie wiadomo czy bohaterowie są na serio, realni, czy autor wyposażył ich w jakieś paranormalne zdolności. Nie wiadomo. No i nuda. Straciłam kilka dni na męczenie tej książki, a ponoć King był nią zafascynowany. Jakoś trudno mi w to uwierzyć.

Kamil | 2013-09-19
Przeczytana: 18 września 2013

Bardzo dobra książka opowiadająca o morderstwach dokonanych na kobietach w czasie załamań warunków atmosferycznych. Podejrzenie pada na jednego z najlepszych meterologów który pracuje jako pogodynek w stacji telewizyjnej. Książka prezentuję jak dochodzi do morderstw rozprawę w sądzie oraz scenę stracenia winnego. Przyznam szczerze że do samego końca wierzyłem w niewinność pogodynka. Bardzo dobra książka polecam

Amadeusz Sobiesierski | 2012-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2012

Pogodynek od pierwszej strony wciągnął mnie niesamowicie ciągła akcja,interesująca fabuła i chęć poznania dalszych losów bohaterów sprawiły ze czytało się ją szybko i przyjemnie niestety końcówka książki była po prostu nudna i przewidywalna ,autorowi zdecydowania zabrakło pomysłu na zakończenie .

Marta | 2011-05-09
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 08 maja 2011

Wciągająca, ciekawa. Szkoda tylko zakończenia, wyszło trochę banalnie, tak jakby autorowi zabrakło sil i pomysłu. Ale i tak warto przeczytać.