Monika 
status: Czytelnik, dodał: 4 książki, ostatnio widziany 2 dni temu
Teraz czytam
 • Biblia. Komiks
  Biblia. Komiks
  Autorzy:
  Biblia i komiks - to zestawienie wydaje się być bardzo odległe, zwłaszcza gdy nie chodzi o książeczkę dla małych dzieci, ale o publikację dla młodzieży, a nawet dorosłych. Ale jest to sprzeczność pozo...
  czytelników: 91 | opinie: 9 | ocena: 8,89 (35 głosów)
 • The Call: Inwazja
  The Call: Inwazja
  Autor:
  JESTEŚ ZDRAJCĄ CZY BOHATEREM? Nadchodzi prawdziwa Inwazja! Ważą się losy Nessy i całej Irlandii. Nikt nie przypuszczał, że po Wezwaniu przyjdzie im się zmierzyć z o wiele poważniejszym zagrożeniem. Z...
  czytelników: 305 | opinie: 14 | ocena: 7,19 (57 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-15 10:27:29
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: The Call (tom 2)
 
2018-12-13 15:44:37
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-12-13 15:43:26
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Kilka chwil może zmienić nasze życie. W przypadku Anny była to podróż do Londynu. Pierwotnie ona z przyjaciółką miały obejrzeć występy, a później pochodzić po sklepach. Na swej drodze jednak spotkały dwóch byłych więźniów, którzy namówili je do zabawy w klubie. Upojone wolnością i alkoholem nie mogły przypuszczać, że z tej podróży powróci do domu tylko jedna z nich. Losy Anny odbijają się... Kilka chwil może zmienić nasze życie. W przypadku Anny była to podróż do Londynu. Pierwotnie ona z przyjaciółką miały obejrzeć występy, a później pochodzić po sklepach. Na swej drodze jednak spotkały dwóch byłych więźniów, którzy namówili je do zabawy w klubie. Upojone wolnością i alkoholem nie mogły przypuszczać, że z tej podróży powróci do domu tylko jedna z nich. Losy Anny odbijają się śladem bardzo mocnym i to nie tylko na sercu zrozpaczonej matki. Sarah rówieśniczka i przyjaciółka Anny ma swoje tajemnice i zrobi wszystko by się nie wydały. Nieszczęście dziewczyny wpływa też na świadka wydarzeń jakim jest podróżująca tym samym pociągiem. Na jaw zaczynają wychodzić skrywane sekrety i tajemnice. Kim jest ojciec Sarah-jakich czynów się dopuścił? Czy można ufać wszystkim przyjaciołom Anny i Sarah? Kto jest tajemniczym obserwatorem, a kto autorem anonimowych pogróżek docierających do kwiaciarni Elli? Jak potoczy się życie Luka-syna Elli? Szukajcie odpowiedzi na stronach tej pasjonującej powieści. Polecam!

pokaż więcej

 
2018-12-09 15:25:11
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Doskonała powieść nie tylko dla młodzieży. Autor przenosi nas do XVII wiecznej Anglii. Tłem akcji jest konflikt między królem i purytanami. Poznajemy ubogiego Christophera sierotę przygarniętego przez mistrza aptekarza. Marzeniem chłopca jest poznanie alchemii i praca w aptece. Niestety nie będzie to łatwe. Człowiek, który dał mu schronienie,serce, opiekę i nauczył tak wiele ginie okrutnie... Doskonała powieść nie tylko dla młodzieży. Autor przenosi nas do XVII wiecznej Anglii. Tłem akcji jest konflikt między królem i purytanami. Poznajemy ubogiego Christophera sierotę przygarniętego przez mistrza aptekarza. Marzeniem chłopca jest poznanie alchemii i praca w aptece. Niestety nie będzie to łatwe. Człowiek, który dał mu schronienie,serce, opiekę i nauczył tak wiele ginie okrutnie zamordowany. Po mieście krążą pogłoski, że sprawcami mogą być wyznawcy tajemniczego Kultu Archanioła. Zrozpaczony bohater chce pomścić swego mentora i wpada w sam środek intrygi. Ścigany osamotniony wyrzucony przez rodzinę najbliższego przyjaciela ściany przez zabójców mistrza próbuje rozwiązać zagadkę ostatniego listu otrzymanego od nauczyciela. Czy mu się to uda?Czym jest potężny ogień Archanioła? Komu zależało na odkryciu receptury i zdobyciu władzy? Na te i inne pytania znajdziemy w trakcie doskonałej lektury. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom przygód młodego ucznia aptekarskiej gildii. Polecam!

pokaż więcej

 
2018-12-05 11:25:00
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Dobra zabawa przy rozwiązywaniu zagadek ze szkolnego życia.

 
2018-12-05 11:24:11
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-12-05 11:23:32
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-12-04 18:52:10
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książeczka dla młodych amatorów zagadek kryminalnych. Przyjemnie się czyta.

 
2018-12-04 15:19:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Dobrze czujecie się we własnej skórze? Może zastanawialiście się kiedyś co byłoby gdyby…Aaron nie czuje się dobrze ze sobą, a konkretnie swoimi preferencjami. Ma dziewczynę, grupę przyjaciół, z którymi mógłby konie kraść, kochającą mamę…jego życie ma jednak i drugą stronę brutalny ojciec-grubianin nie stroniący od użycia pięści i przyjaciel, który ma pozostać przyjacielem, choć wywołuje w... Dobrze czujecie się we własnej skórze? Może zastanawialiście się kiedyś co byłoby gdyby…Aaron nie czuje się dobrze ze sobą, a konkretnie swoimi preferencjami. Ma dziewczynę, grupę przyjaciół, z którymi mógłby konie kraść, kochającą mamę…jego życie ma jednak i drugą stronę brutalny ojciec-grubianin nie stroniący od użycia pięści i przyjaciel, który ma pozostać przyjacielem, choć wywołuje w sercu znacznie silniejsze uczucia. Nasz zagubiony bohater jeszcze bardziej gubi się w codzienności po samobójczej śmierci ojca, o którą się obwinia. Jedyny ratunek widzi w zdobyczach technologii i klinice Leteo ofiarującej wymazywanie wspomnień. Jednak czy kasowanie przeżyć to dobre wyjście? Czy rodzina i przyjaciele nie ukrywają czegoś przed nim? Czy można uciec przed przeszłością? czy można zgubić samego siebie? Czytało się dobrze. To istna opowieść pudełko. W jednym dużym pudełku ukrywa się tysiąc mniejszych, a razem tworzą coraz bardziej skomplikowany obraz. Przygodę z Silverą rozpoczęłam od drugiej wydanej na rynku polskim – powieści i tą „Zostawiłeś mi tylko przeszłość uważam za zdecydowanie lepszą. W debiucie dłużą się nieco fragmenty pierwszej części, ale na szczęście akcja stopniowo przyśpiesza. Myślę, ze warto zanurzyć się w skomplikowany świat uczuć Aarona i poznać jego dylematy.

pokaż więcej

 
2018-12-04 15:08:28
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Początek intrygujący, dalej niestety coraz gorzej...

 
2018-11-27 11:12:15
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Seria: Young
 
2018-11-27 11:11:00
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-25 15:40:53
Został fanem autora: Adam Silvera
 
2018-11-25 15:39:45
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Kiedy twoja miłość zostaje brutalnie wyrwana z twoich objęć. Kiedy pokochuje kogoś innego. Kiedy umiera i pozostawia cię samym, jako pamiątkę po sobie wnosząc w twoją codzienność swojego kochanka...Przejmujace studium żałoby, próby życia mimo tragedii, budowania nowej rzeczywistości na gruzach największej lecz minionej miłości, kolaż skomplikowanych charakterów i uczuć które gasną i rodzą się... Kiedy twoja miłość zostaje brutalnie wyrwana z twoich objęć. Kiedy pokochuje kogoś innego. Kiedy umiera i pozostawia cię samym, jako pamiątkę po sobie wnosząc w twoją codzienność swojego kochanka...Przejmujace studium żałoby, próby życia mimo tragedii, budowania nowej rzeczywistości na gruzach największej lecz minionej miłości, kolaż skomplikowanych charakterów i uczuć które gasną i rodzą się w najbardziej nieoczekiwanych chwilach. Polecam! Czyta się czystą przyjemnością a Silvera trafił do grona ulubionych autorów.

pokaż więcej

 
2018-11-15 10:16:09
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Moja biblioteczka
1357 400 6807
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (188)

Ulubieni autorzy (76)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (26)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd