Monika 
status: Czytelnik, dodał: 4 książki, ostatnio widziany 11 godzin temu
Teraz czytam
 • Duchy wokół nas. Żyj świadomie. Po drugiej stronie jest życie
  Duchy wokół nas. Żyj świadomie. Po drugiej stronie jest życie
  Autor:
  Ta książka podniesie Cię na duchu! Pozwala pokonać lęk! Michael Brown na kartach kolejnej publikacji DUCHY WOKÓŁ NAS skłania Czytelników do refleksji na temat budzący jednocześnie strach i… ciekaw...
  czytelników: 53 | opinie: 9 | ocena: 6,31 (13 głosów)
 • Geneza
  Geneza
  Autor:
  W tajnym laboratorium, ukrytym w amazońskiej dżunglii, naukowcy stworzyli nieśmiertelnego człowieka. Pia jest pierwszą istotą doskonałą, która ma dać początek nowej rasie ludzi. W dniu swoich siedemn...
  czytelników: 1987 | opinie: 107 | ocena: 7,61 (618 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-11 18:02:32
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-08-10 19:24:39
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Wspólnicy (tom 3)
 
2018-08-10 19:23:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Dobrze się czyta. To historia o ludziach O tym jacy się wydają a jacy są naprawdę. Emma matka, która straciła dziecko. Syn został wprowadzony lecz przypuszczano że zmarł ponieważ jego kurtka dryfowala po rwacym nurcie W czasie powodzi. I oto staje się cud Aiden odnajduje się w dziwnych okolicznościach. Idzie pobocze drogi bez koszuli body W strugach deszczu. Nie mówi choć wszystko rozumie. Nie... Dobrze się czyta. To historia o ludziach O tym jacy się wydają a jacy są naprawdę. Emma matka, która straciła dziecko. Syn został wprowadzony lecz przypuszczano że zmarł ponieważ jego kurtka dryfowala po rwacym nurcie W czasie powodzi. I oto staje się cud Aiden odnajduje się w dziwnych okolicznościach. Idzie pobocze drogi bez koszuli body W strugach deszczu. Nie mówi choć wszystko rozumie. Nie było go 10 lat. Stał się nastolatkiem. Jednak odpowiedzi na pytania klebiace się w duszy matki znanych tylko on sam. Lecz nie chce ich zdradzić. Emma rozpaczliwie próbuje sprowokować reakcję syna. Nie pomaga jej W tym mąż (nie będący ojcem chlopca). Co więcej atmosfera staje się napięta i wyraźnie widać że zjadł nie lubi Wodę na. Emma łagodzi sytuację ale to trudne ponieważ spodziewa się dziecka Jacka i jej serce rozdziela miłość do dzieci. Wkrótce na jaw wychodzi prawdziwą twarz Jacka. Kim Jest? Czy to on porwał Aidena? Może to ktoś inny? Jakie tajemnice zatail przed żoną? Przeczytajcie warto.

pokaż więcej

 
2018-08-06 21:25:00
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Ciepła. Wzruszająca opowieść z perspektywy tych, którzy znajdowali się w otoczeniu Auggiego. Sympatyczna lektura.

 
2018-08-04 19:11:51
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Fi5zek nigdy nie zawodzi. Zabiera nas W szalona podróż pełną pytań i zagadek tylnych tropów i szalenstwa. Od wieków wiadomo, że ludzie dla pieniędzy gotowi są zrobić najgorsze świństwo dopuścić do głosu swoje pierwotne instynkty. Otóż za zabicie pewnej osoby nominowanej W przerażającej grze gdzie stawką jest życie zwycięzca zgarnia fortunę 10 milionów euro. Ta perspektywa przyciąga szumowiny... Fi5zek nigdy nie zawodzi. Zabiera nas W szalona podróż pełną pytań i zagadek tylnych tropów i szalenstwa. Od wieków wiadomo, że ludzie dla pieniędzy gotowi są zrobić najgorsze świństwo dopuścić do głosu swoje pierwotne instynkty. Otóż za zabicie pewnej osoby nominowanej W przerażającej grze gdzie stawką jest życie zwycięzca zgarnia fortunę 10 milionów euro. Ta perspektywa przyciąga szumowiny wszelkiego rodzaju. Typy spod ciemnej gwiazdy polują na Beniamina. On wrzucony W większości wydarzeń musi uciekać i nie pojmuję nic oprócz tego że musi uratować życie swej córki zatrutej przez szantazyste. Mechanizm gry jest prosty żadnych zasad i 24 godziny na upolowanie ofiary. Czy Ben przetrwa niebezpieczeństwo i uniknie pościgu gangsterów z jednej strony i dzikiej tluszczy z drugiej? Jaka rolę we wszystkim odegra wspoltowarzyszka W nieszczęściu Aretzu? Kim jest Oz tajemnicy cień Pan i władca gry pociągający za sznurki akcji przy pomocy zdobyczy techniki?
Naprawdę świetna rozrywka! Polecam.

pokaż więcej

 
2018-08-04 19:11:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
2018-07-30 13:51:33
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-07-30 13:50:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Sympatyczna opowieść o trudnych problemach. O tym, że często jedna chwila może zadecydować o naszych dalszych losach. Życie Evangeline jest stałe i uporządkowanie. Mieszka z rodzicami i siostrą W uroczym miasteczku W Luizjanie. Rytm dniem nadaję woda. To ona jest źródłem utrzymania rodziny. Ojciec zarabia połowem krewetek. Evangeline z chęcią służy mu pomocą W przeciwieństwie do Mandy, która... Sympatyczna opowieść o trudnych problemach. O tym, że często jedna chwila może zadecydować o naszych dalszych losach. Życie Evangeline jest stałe i uporządkowanie. Mieszka z rodzicami i siostrą W uroczym miasteczku W Luizjanie. Rytm dniem nadaję woda. To ona jest źródłem utrzymania rodziny. Ojciec zarabia połowem krewetek. Evangeline z chęcią służy mu pomocą W przeciwieństwie do Mandy, która choć starsza na miano zbyt rozsądnej nie zasługuje. To istne fiu bzdziu. Centrum jej jescestwa to chilliderki i imprezy okolicznościowe oraz największe zmartwienie czy zostanie Królową Krewetek podczas festynu. Niestety życie bywa okrutnie i udziela lekkoduchom twardych lekcji. Wkrótce po bolaczkach Mandy nic nie zostaje. Nadciąga tajfun huragan, który zmiecie dom rodzinny sióstr. Jak odnajdą się w tej sytuacji gdy zostało tylko kilka osobistych przedmiotów a codziennością stało się tulanie od jednych krewnych do drugich? Co połączy Evangeline i Tru? Kim jest chłopak i czemu W pewnym momencie przestanie dawać znaki życia? Jak Evangeline poradzi sobie z traumą i depresją? Jakie będą losy jej rodziny? Naprawdę dobrze się czyta. Ciepła przyjemna historia. Nie przesadzona, ale prawdopodobna i ukazująca nie tylko blaski ale też cienie życia. Zachęcam do lektury.

pokaż więcej

 
2018-07-28 16:51:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Bardzo przydatna dla tak8ch miłośników kotów jak ja!

 
2018-07-23 20:06:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: #GOYOUNG

To może okazać się niezbyt obiektywny pogląd, ale chyba Chemia naszych serc była lepsza. Czym jednak mimo wszystko ujęła mnie Prawie ostateczna lista najgorszych koszmarów? Świeżością. Nieprawdopodobnymi postaciami sarkazmem humorem i opisaniem rzeczy O których inni autorzy powieści młodzieżowych milczą. Sięgnięcie po tą książkę a odnajdziecie prawdziwy obraz koszmaru depresji. Zobaczycie do... To może okazać się niezbyt obiektywny pogląd, ale chyba Chemia naszych serc była lepsza. Czym jednak mimo wszystko ujęła mnie Prawie ostateczna lista najgorszych koszmarów? Świeżością. Nieprawdopodobnymi postaciami sarkazmem humorem i opisaniem rzeczy O których inni autorzy powieści młodzieżowych milczą. Sięgnięcie po tą książkę a odnajdziecie prawdziwy obraz koszmaru depresji. Zobaczycie do jakich absurdów gotowy jest człowiek kierowany bezprawnym lękiem (ojciec woli piwnicę od swej rodziny matką hazard córka życie W okowach strachu i syn przegrywając W starciu z rozpaczą) Znajdziecie tu prawdziwy choć nieco groteskowy obraz rodziny targanej szaleństwem codzienności. Zobaczycie zmagania O lepsze jutro ciągłe kłopoty brak finduszy by godnie żyć topniejace jedzenie W lodówce i ciągle powtarzające się pytanie co będzie dalej? Czy Śmierć przyjdzie po rodzinę Solarów? Czy uda się uniknąć ich tragicznego losu naznaczonego ponoć klatwa? Zobaczcie sami.

pokaż więcej

 
2018-07-20 18:59:58
Wypowiedział się w dyskusji: Czytamy w weekend

Weekend spędzę zPrawie ostateczna lista najgorszych koszmarów Prawie ostateczna lista najgorszych koszmarów

więcej...
 
2018-07-19 16:54:34
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Dawno żadna książka tak nie rozstroila mi nerwów. Na początku było ciekawie bo co właściwie stało się z Rosą? Umarła jak twierdzili wszyscy tonąc W odmetach rzeki wybrzeży śmierć samobójczą czy żyje jak upiera się Jar jej chłopak widzący dziewczynę na każdym kroku. Czy ktoś się z nim bawi W kotka i myszkę? Czy też postradal zmysły? Zapowiadało się interesująco ale mnogość wątków przytloczyla.... Dawno żadna książka tak nie rozstroila mi nerwów. Na początku było ciekawie bo co właściwie stało się z Rosą? Umarła jak twierdzili wszyscy tonąc W odmetach rzeki wybrzeży śmierć samobójczą czy żyje jak upiera się Jar jej chłopak widzący dziewczynę na każdym kroku. Czy ktoś się z nim bawi W kotka i myszkę? Czy też postradal zmysły? Zapowiadało się interesująco ale mnogość wątków przytloczyla. Rosą agentka obcych wywiadów? Rosą żyjąca gdzieś że zmienioną tożsamością? A może zmanipulowane przez swoją lekarke ( która jak się okazuje też może nie istnieć) I jak to było z tym pamiętnikiem? Kto jest jego autorem? Czytelnik miota się od tezy do tezy by na końcu trafić na wyjątkowego drania i sadyste. A to co autor zafundował na końcu z lubością opisując tortury zwierząt wywoluje odruch wymiotny. Czy nie wystarczyło zaznaczyć że taki a taki prowadził niegodziwe eksperymenty? Z ogromnym trudem udało mi się doczytać do końca. Nie, nie jest to powieść którą bym poleciała.

pokaż więcej

 
2018-07-13 14:42:04
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Christine zrobiłby wszystko by zostać matką poczuć ruchy dziecka W łonie tulić małe rączki całować stopki. Niestety jej mąż jest bezplodny. Duma zostaje zraniona i Marcus zaczyna się niepostrzeżenie zmieniać. Z czułego W opryskliwego z troskliwego W chłodnego uczuciowo. To nie zraża jego małżonki W starania o dziecko. Oboje podejmują decyzję o sztucznej inseminacji. I kiedy kobiecie wydaje się... Christine zrobiłby wszystko by zostać matką poczuć ruchy dziecka W łonie tulić małe rączki całować stopki. Niestety jej mąż jest bezplodny. Duma zostaje zraniona i Marcus zaczyna się niepostrzeżenie zmieniać. Z czułego W opryskliwego z troskliwego W chłodnego uczuciowo. To nie zraża jego małżonki W starania o dziecko. Oboje podejmują decyzję o sztucznej inseminacji. I kiedy kobiecie wydaje się że problemy zniknęły bo nosi pod sercem nowe życie to los pokazuje swoją złośliwą twarz. Ich dawca może okazać się mordercą. Marcus skupia się na walce z kliniką a Christine dążyć do poznania prawdy za wszelką cenę. Zapłaci za swe dążenia niebezpieczeństwem ruinacja małżeństwa i zszarganymi nerwami. Jednak dzięki pomocy ekscentrycznego prawnika znajdzie odpowiedzi na swe pytania. Czy jednak ocala one jej rodzinę? Świetna wielowarstwowe historia. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-07-09 18:19:03
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Może postapie wbrew opinii ogółu, ale stwierdze, że warto było przeczytać tą historię. Nauczyciel. Piątka uczniów zatrzymanych za posiadanie telefonów komórkowych na lekcji restrykcyjnego pedagoga. A W chwili gdy zamkną się za nimi drzwi pracowni machina wydarzeń ruszy i zmieni się życie młodych ludzi. Oto Simon poszukuje W plecaku nieodłącznych butelek z piciem. Nie ma ich. Jest spragniony.... Może postapie wbrew opinii ogółu, ale stwierdze, że warto było przeczytać tą historię. Nauczyciel. Piątka uczniów zatrzymanych za posiadanie telefonów komórkowych na lekcji restrykcyjnego pedagoga. A W chwili gdy zamkną się za nimi drzwi pracowni machina wydarzeń ruszy i zmieni się życie młodych ludzi. Oto Simon poszukuje W plecaku nieodłącznych butelek z piciem. Nie ma ich. Jest spragniony. Za pozwoleniem nauczyciela korzysta z kubeczka że stosu tych stojących przy zalewie W pracowni. Gdy wipija jego zawartość zaczyna się dusić. Wstrząs anafilaktyczny. Dla osób które nie wiedzą co to takiego..to uogolniona reakcja całego organizmu na alergen. Wybaczenie ten medyczny ton, ale piszę z własnego doświadczenia. Ja miałam to szczęście i udało mi się przeżyć choć skończyło się długim pobytem w szpitalu gdzie że śmiercią odbyłam własny dance macabre. To Coś strasznego uwierzcie mi. Nie nie jestem głupia i wiem W większości co mnie uczula, a Simon wiedział że W jego przypadku olej arachidowy to wyrok. Czytajcie dalej moje prywatne wywody zaraz splota się z akcją powieści. Ja dostałam wstrząsu po zażyciu leku (nie przeprowadza się testów ani odczulen na medykamenty bo taka prawda, że jest to zbyt drogie i koncernom się nie opłaca. Natomiast orzeszki arachidowe wyszczególnione są W składzie choćby Chrupek. To ważne dla naszej powieści. Zatem Simon wiedział co mu grozi. To jedno. Skąd olej arachidowy W kubeczku? Przerażający żart? Zamach?? Simon cierpiał męki czerwony obrzęk spuchniete ciało nawet nos gardło W środku! Zawroty głowy nagły spadek ciśnienia bladosc pot galopujace serce bijace coraz wolniej i to co najstraszniejsze nie mozesz załapać oddechu płuca są zbyt zaciśnięte...Jeżeli ktoś nie pomoże i nie wstrzyknie adrenaliny która pobudzi serce do pracy to umrzesz. W książce mowa o epipenach To specjalne strzykawka z dawką adrenaliny. Aby pomóc Simonowi należało natychmiastowo zrobić zastrzyk W udo (nigdy nie W posladek bo adrenalina jak najszybciej musi dotrzeć do krwi). To tyle prywatnych doświadczeń. W szkolnym gabinecie zabrakło zastrzyki. Zniknęły. Simon doczekał się przyjazdu karetki, ale nie przeżył. I teraz mamy pytanie jaki właściwie był? Czy to zwykły uczeń jakich wieku? Może zamknięty W sobie wycofany chory na depresję młody człowiek? A może postrach szkolnej społeczności publikujący kompromitujące plotki na swej stronie About that? Może początkujący zamachowiec?Zartownis spragniony sławy? Niedowartosciowany młodzieniec? Szukajcie tropów wraz z czwórką wplatana W te wydarzenia. Czy oni mogli się skrzyknac i zaplanować zabójstwo (padna takie podejrzenia)albo czy chodzi o coś innego? Powiem Wam drodzy czytelnicy tylko tyle: urazona duma i zemsta nie po raz pierwszy W historii stały się początkiem wielu tragicznych wydarzeń. Przeczytajcie i przekonajcie się czy ktoś jest winny czy też jakim geniuszem może okazać się desperat.Polecam!

pokaż więcej

 
2018-07-04 22:10:40
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Fantastyczna! Znów braknie gwiazdek...Świetna mieszanka thrillera kryminału powieści obyczajowej odprawiona szczyptą romansu. Obserwujemy życie trzech kobiet: bogatej podejrzewającej męża O zdradę, zrozpaczonej wdowy borykajacej się z wychowaniem synów oraz samotnej kelnerki pragnącej zapewnić swemu jednakowo wszystko co najlepsze. Wszystkich chłopców łączy drużyna sportową oraz trener, który... Fantastyczna! Znów braknie gwiazdek...Świetna mieszanka thrillera kryminału powieści obyczajowej odprawiona szczyptą romansu. Obserwujemy życie trzech kobiet: bogatej podejrzewającej męża O zdradę, zrozpaczonej wdowy borykajacej się z wychowaniem synów oraz samotnej kelnerki pragnącej zapewnić swemu jednakowo wszystko co najlepsze. Wszystkich chłopców łączy drużyna sportową oraz trener, który ma swoje własne tajemnice. Kim jest Chris? Co łączy go z Nurtem? Jest przestępcą terrorysta czy poczciwym nauczycielem? Co grozi mieszkańcom Filadelfii i jaki z tym mają związek odwierty? Na te i wiele innych zagadnień znajdziecie odpowiedź na kartach tej powieści do czego szczerze zachęcam.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
1315 374 6209
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (187)

Ulubieni autorzy (75)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (27)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd