Zaułek diabła

Okładka książki Zaułek diabła Andrew Taylor
Okładka książki Zaułek diabła
Andrew Taylor Wydawnictwo: Zysk i S-ka Seria: Klub Srebrnego Klucza kryminał, sensacja, thriller
Klub Srebrnego Klucza
Bleeding Heart Square
Zysk i S-ka
2010-08-03
2010-08-03
Tomasz Bieroń
zbrodnia morderstwo diabeł londyn

Ojej, jaka ciekawa powieść, choć początek wcale nie ułatwiał wciągnięcia się w fabułę. Bardzo klimatycznie oddane miejsce wydarzeń.

Przy zakupie tej książki sądziłam, że do moich rąk trafiła książka, która wywoła u mnie jakiś dreszczyk. Niestety nic bardziej mylnego. Początkowo książka zwyczajnie mnie nudziła, jednak od połowy byłam już ciekawa co się stanie i jak to się wszystko skończy. Ostatni rozdział jest zaskakujący, ale faktycznie wielu wątków nie wyjaśnia... Pozostawia przez to niedosyt, a może nawet lekkie rozczarowanie.

Po prostu-przeciętna. Żadnego mistrza gatunku. Żadnej mistrzowskiej narracji, jak to napisali z tyłu książki. Zwykły nudny niby kryminał(chyba to koło kryminału nie stało, ale cóż),który przeczytałam tylko dlatego, że sama kupiłam tę książkę.

Opis, okładka i tytuł KOMPLETNIE mnie zmyliły. Tak jak już wspomniano niżej również spodziewałam się jakiejś zbrodni, rozwinięcia tematu diabła. A tu? Tytuł książki bierze się tylko i wyłącznie z faktu, że główna bohaterka mieszka na ulicy Bleeding Heart Square, czyli Krwawiące Serce=okładka, a tytuł to jednostronicowa opowieść dlaczego właśnie tak nazwano tą ulicę i że było to związane z "diabłem".

Całość mnie nurzyła, te dziwne wplątywania rozdziałów z fragmentami pamiętnika, oraz zwroty bezpośrednio do czytelnika-gdzie dopiero w ostatnim rozdziale można się dowiedzieć dlaczego autor tak pisze. Bo ja święcie byłam przekonana, że "mówi do mnie"...

No i właśnie ostatni rozdział. Napisany na odwal się, bez pomysłu, byle jakoś zakończyć. Kompletnie bez sensu. Nie wynika z zakończenia nic. Ani co dalej było z Marcusem i Lydią, czy ona i Rory jednak ze sobą będą?

Kompletnie nietrafiona wg mnie.

Książkę polecam, pomimo że kierując się opisem na okładce, można się spodziewać nieco innej fabuły- a mianowicie więcej tajemniczości, grozy, niewyjaśnionych zjawisk związanych z dawną legendą o diable. Jak się jednak okazuje, diabelskich zjawisk w książce nie ma, ale za to jest ciekawa intryga, dobrze prowadzona narracja i dosyć zaskakujące zakończenie. Nie byłam może zachwycona, czytając tę powieść, ale rozczarowana również nie, więc mogę ją zaliczyć do mojej kategorii tych udanych.

Samotna kobieta i zbrodnia = stylowa rozrywka.

Samotna kobieta i zbrodnia = stylowa rozrywka.

Dobrze się czytało, klimatyczna, trzyma w napięciu do ostatniej strony ;)

Dobrze się czytało, klimatyczna, trzyma w napięciu do ostatniej strony ;)

Książka, której nie da się czytać. Czytając modliłam się żeby skończyć. Nie polecam.

Cciekawa historia ale czegoś mi w niej brakuje.swobody....wszystko mieści się w schematach nic nowego...ale dało się przeczytać.

• Kryminał
  • Książki do wypożyczenia ;)
  • Rok 2011
  • 2000-2010