nekobasu | 2013-12-18

Bardzo dobre zestawienie autorów sprawia, że ciężko się od tej antologii oderwać. Zawarto tu wiele genialnych, klasycznych dla gatunku historii, jednak trzeba się też liczyć z nierównym poziomem książki jako całości - w większości opowiadań wątek nadnaturalny wysuwa się na pierwszy plan, ale w kilku pojawia się epizodycznie lub jest praktycznie nieobecny, co nadaje im charakter opowieści stricte kryminalnych lub psychologicznych. Może też ciut męczyć zróżnicowany poziom językowy spowodowany dużą liczbą tłumaczy. Mimo tych nierówności, charakterystycznych zresztą dla wielu antologii, "Fantastyczne opowieści" czyta się świetnie. Niesamowitą atmosferę dodatkowo pogłębiają klimatyczne jak zawsze ilustracje Daniela Mroza.
Polecam wielbicielom klasycznych historii z dreszczykiem.

gggagg | 2011-09-21

Czytam na okrągło.

Tomasz Hansen | 2013-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2013

bardzo dobra książka bo składa się z opowiadań napisanych przez najwybitniejszych pisarzy w historii literatury. Bez dwóch zdań jest to pozycja wyjątkowa! Polecam!

boyaryshnya | 2014-08-22

Dostojewskiego stać na więcej. Nie wszystko mnie ujęło, "Potulna" mnie nie kupiła, ale wciąż styl godny zajrzenia.

Cliodne | 2017-02-09
Przeczytana: 2006 rok