Arnold: Edukacja Kulturysty

Arnold: The Education of a Bodybuilder
83-920107-2-8
sport
Agent86

Nakładem wydawnictwa ukaże się klasyczna już i jak dotąd jedyna opublikowana autobiografia kulturysty wszechczasów - "Arnold: Edukacja Kulturysty". Książka składa się z dwóch części. W pierwszej Arnold Schwarzenegger opisuje swoją kulturystyczną autobiografię. Poczynając od dzieciństwa w małym miasteczku koło Grazu w Austrii i pierwszych fascynacji kulturystyką: "(...) Pamiętam pierwszą wizytę na siłowni. Nigdy wcześniej nie widziałem nikogo podnoszącego ciężary. Ci goście byli olbrzymi i brutalni. (...) I wtedy zrozumiałem, temu poświęcę moje życie". Na kolejnych stronach szczegółowo przedstawia swoje pierwsze starty w zawodach, wyjazd do Monachium, potem do Stanów Zjednoczonych i przygotowania do pierwszych konkursów Mr Universe oraz Mr Olimpia. Opisuje swoich idoli - Rega Parka i największych rywali - Dennisa Tinerino. Przede wszystkim jednak przedstawia program treningowy i ćwiczenia, które stosował oraz ich rozwój na przestrzeni lat. Swoje doświadczenia odnośnie treningu Arnold zebrał w drugiej części książki. Znajduje się tu kompletny program treningowy - dla amatorów, średnio zaawansowanych i tych, którzy muszą już tylko nadać ostatni szlif swojej sylwetce. Opisano tu jak rozwijać poszczególne mięśnie, jak wykonywać ćwiczenia i w jakiej kolejności. Dla zaawansowanych przedstawiono program do wykonywania dzień po dniu. Książka opatrzona jest 180 czarno-białymi fotografiami. Przedstawiają one historyczne już występy Arnolda na konkursach kulturystycznych, rozwój jego sylwetki na przestrzeni lat, a także prezentują technikę wykonywania poszczególnych ćwiczeń.

mario | 2019-04-30

Pozycja obowiązkowa

Luke | 2019-01-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sport

Jako rozgrzewka, przed Pamięcią absolutną Arniego + atlas ćwiczeń Arnolda

Josef | 2018-07-30
Przeczytana: 15 lutego 2017

Książka na pewno dla kogoś kto zaczyna przygodę z siłownią i chcę poznać trochę historii Arnolda ;). Znajdziemy w niej zarówno biografię największego kulturysty wszechczasów i jego wskazówki co do treningów, diety jak i stylu życia. Polecam.

Pozycja idealna dla osob, które nie tylko interesują się sportem, ale też i dla wszystkich rozwojowcow, tych co szukają informacji o tym jak być lepszym, jak robić progres, jak osiągać cele. Tutaj znajdziecie odpowiedzi na powyższe pytania.

Paulitta | 2017-11-15
Przeczytana: 02 września 2017

Nie jestem jakąś szczególną fanką Arnolda Schwarzeneggera ale książka wpadła mi w ręce przypadkiem i jak już zaczęłam ją czytać to postanowiłam skończyć bo nie spodziewałam się, że tak mnie wciągnie. Podzielona jest na dwie części: Pierwsza to jego historia od czasów kiedy był nastolatkiem i postanowił zostać kulturystą. Można dowiedzieć się o nim wielu ciekawostek a także obejrzeć zdjęcia z różnych okresów jego życia. Druga część to porady na temat diety, treningu itp. Generalnie książka jest interesująca, fajnie się ją czyta, nie ma tam zbędnego przynudzania :) Wydaje mi się nawet, że teraz nieco inaczej postrzegam Schwarzeneggera, oczywiście w pozytywnym sensie :) Polecam nie tylko jego fanom ale również osobom trenującym lub planującym rozpocząć treningi :)

Michał Włodarski | 2016-01-13

Świetny tytuł dla początkujących adeptów siłowni i nie tylko. Trenuję od niecałych dwóch lat i muszę przyznać, że ta książka działa lepiej od każdej przedtreningówki :)

WeirdAlien | 2015-08-30
Przeczytana: 16 sierpnia 2015

Historia, dieta, program treningowy, czyli wszystkie niezbędne rzeczy.

Michał Baciński | 2015-02-28

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Rewelacja. Dodaje motywacji nie tylko do trenowania na siłowni ale dbania o siebie ogólnie. Arnold też dużo mówi o sukcesie życiowym, który pomogła mu odnieść kulturystyka.

Greward | 2015-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2015

Świetna książka dotycząca kulturystyki , siłowni. Książka , w której znajduje się ciekawa biografia Arnlda Schwarzeneggera , porady dotyczące siłowni oraz plany treningowe, czyli 3 w 1.
Gorąco Polecam każdemu , kogo łączy coś ze sportem, a dla praktykujących siłownię pozycja obowiązkowa.

EDDiE | 2014-09-28
Przeczytana: 28 września 2014

Bardzo ciekawa książka szczególnie dla kulturystów, trenerów personalnych
i każdego maniaka siłowni.
Co ciekawe w książce da się zauważyć elementy treningu, które dzisiaj
są sprzedawane jako nowość np. dzisiejszy trening HIIT Arnold znał
już w 1977 łał (ja akurat o tym wiedziałem), ale polecam również
zajaranym ludziom na treningi funkcjonalne, crossfity i inne
modernistyczne udziwnienia. ;)