Motocyklista doskonały

Wydawnictwo: Buk Rower
9788392010739
motocykl
motoryzacja

Pierwszy na polskim rynku wydawniczym podręcznik jazdy na motocyklu dla początkujących i zaawansowanych. Wiesz co to przeciwskręt, jak i kiedy go stosować? Dlaczego powinieneś dodawać gazu przez całą długość zakrętu? Jak profesjonalnie wykonać unik i ostro zahamować? Co zrobić, gdy tylne koło wpadnie w poślizg? Co powoduje, że motocykl sam trzyma równowagę? Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem motocyklistów i jak ich uniknąć? Chcesz poznać techniki, które pomogą ci przetrwać w mieście?Niezależnie od tego czy motocykl traktujesz jako codzienny środek komunikacji, czy ubóstwiasz jazdę po górskich, krętych drogach, warto abyś zajrzał do tej książki.Szczegółowe porady opatrzone blisko 200 fotografiami, rysunkami i wykresami przedstawiającymi konkretne techniki i sytuacje drogowe. Tak ogromnej, zaawansowanej wiedzy o jeżdżeniu motocyklem nie poznasz na żadnym kursie.Książka stworzona przez motocyklistę, który jest uznanym autorytetem w Stanach Zjednoczonych, a swoje porady na łamach czasopism publikuje od blisko 30 lat. Na jego doświadczeniach opierają się kursy szkół jazdy dla zaawansowanych za Wielką Wodą.Wiedza, doświadczenie i zabawne opowieści starego wyjadacza Davida L. Hougha dają kapitalną mieszankę pożywną, ale lekkostrawną. Ta książka może być dla Ciebie początkiem długiej drogi do stania się naprawdę doskonałym motocyklistą.Czy jesteś początkującym motocyklistą, czy zaprawionym, starym wyjadaczem znajdziesz w tej książce coś, czego warto się nauczyć. Coś, co sprawi, że będziesz jeździł lepiej i bezpieczniej niż przed lekturą. Fred RauRedaktor Naczelny Motorcycle Consumer News

Pete489 | 2014-07-12

Czy przeczytanie tej książki zwiększa moje bezpieczeństwo na drodze? NIE.
Czy ćwiczenie, myślenie oraz wdrażanie prezentowanej wiedzy na placach manewrowych a także w ruchu miejskim zwiększa to bezpieczeństwo, czyni mnie sprawniejszym i pewniejszym motocyklistą? ZDECYDOWANIE TAK

Jak wyżej zasygnalizowałem, lektura tego typu książki poradnikowej może stanowić pułapkę, ponieważ samo bierne czytanie, nic nie jest w stanie zmienić w naszym życiu, w tym przypadku motocyklowym. Trzeba zainwestować sporą dawkę energii i wysilić obwody swych szarych komórek, ruszyć cztery litery, wsiąść na dwa koła i trenować.
Rezultaty nie każą na siebie długo czekać.

Polecam!

Forrest | 2014-08-16

W sumie jak dla początkującego motocyklisty bardzo fajnie napisane, przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie, nie miałem większych problemów żeby zrozumieć o co chodzi. Autor opisuje wiele zjawisk i aspektów związanych z jazdą, a do tego dołączone są opisy ćwiczeń które pokażą omawiane zagadnienie w praktyce, pozwolą zwiększyć swoje umiejętności. Mimo, że uważam tą pozycję za bardzo ciekawą i pomocną to czytanie nie zastąpi jazdy, ale może w niej pomóc.

Janku Janecki | 2016-11-29

Często zdarza mi się czytać książki z tematyki, w której ani nie jestem mocny, ani która specjalnie mnie nie fascynuje.
Czytam je z ciekawości świata i zamiłowania do różnorodności.

Natomiast "Motocyklista doskonały", to tak jak być chrześcijaninem i... Nie przeczytać Biblii. Hmm... Wróć... Kiepski przykład...
To coś jak być komarem i nie zabryzczeć nad uchem.

Tą książkę po prostu trzeba i warto przeczytać.

Myślę, że nawet dla kierowców aut ta książka może wiele pomóc.

Pewne prawdy są uniwersalne.

Kto zaprzeczy stwierdzeniu, że należy miec zasadę ograniczenia braku zaufania? Kto zaprzeczy zasadzie, że gdy widzisz samochód na podporządkowanej, który czeka na lukę by wjechać na główną, to nie jest warto zwracać na niego szczególną ostrożność? Kto zaprzeczy zasadzie, że jadąc po łuku nie patrzymy tuż przed maskę, a daleko w zakręt?

Nie pamiętam sporej części książki, ale pamiętam jak po jej przeczytaniu sumiennie pracowałem nad zmianą złych nawyków.

Od trzech lat nie...

Michał | 2013-06-04

Kązdy początkujący jeździec z głową powinien przeczytać.

Motofrik | 2014-01-23

Knyga podporą pierwszaków jak i zaawansowanych motocyklistów z "karkiem na głowie" potężna dawka wskazówek...w polskich realiach jak bardzo potrzebnych...jest amatorem dwóch krajobrazów, lecz po przeczytaniu i odebraniu, nadal uważam ża motorowa zajafka jest dla ludzi z ponadprzeciętną tolerancją na życie :)

malenstwo_83 | 2013-09-03

Obowiązkowa lektura dla każdego motocyklisty.

Hubert | 2015-04-17

Każdy z nas wie, że kursy w Polsce tak naprawdę niewiele uczą prawdziwej jazdy na motocyklu...i dlatego koniecznie przeczytaj tą książkę. Dowiesz się z niej o wielu zagrożeniach, które na Ciebie czekają oraz jak z nimi sobie radzić. Napisana w bardzo jasny i przejrzysty sposób. Pamiętajmy, że motocykl to nie samochód i nawet mała kolizja czy niewinna wywrotka może zakończyć się w szpitalu. Pozdrawiam wszystkich motocyklistów.

PS: Książka szybko się zwróci :-)

JaroslawL | 2016-03-30

Pozycja obowiązkowa dla każdego motocyklisty. Jak kupiłem motor to sprzedawca mi ją polecał obowiązkowo przeczytać przed jazdą. Miał rację!

Triceratops | 2013-03-10

Książka ciekawa. Nie mogę się doczekać ćwiczeń praktycznych! Na szczęście wiosna za pasem! ;-)

viraszkax | 2015-01-09

Doskonała lektura dla każdego motocyklisty.