Pamięć absolutna

Arnold Schwarzenegger biografia, autobiografia, pamiętnik 736 str.
Total Recall. My unbelievably true life story

Albatros
biografia, autobiografia, pamiętnik
Schwarzenegger

Kup książkę

Ciekawa pozycja, dla mnie najciekawsze są te historie z pracy nad filmami, ale też dzieciństwo, początki pobytu w USA.

Inspirująca. Momentami zaskakująca. Po jej przeczytaniu zaczęłam Arnolda postrzegać zupełnie inaczej. Już nie jest dla mnie tylko górą mięśni z dziwnym akcentem, rodem z kina akcji. To biznesmen, polityk, ojciec - człowiek sukcesu. I o ile część opisująca polityczną drogę Arnolda dłużyła się i nie była zbyt wciągająca. To całość, dzieciństwo, kariera w kulturystyce i...

Z łezką w oku wspominam czasy gdy z zapartym tchem po raz 30 oglądało się zdarte do granic możliwości kasety VHS z nieprawdopodobnymi wyczynami Comando,Predatora czy innych Terminatorów.
Dlatego widząc na półce autobiografię Pana Schwarzeneggera kupiłem ją nie przestraszywszy się nawet jej objętości i wagi (wszak Arnold nie takie ciężary podnosił;))
Autobiografia ciekawa w...

Nie zdawałem sobie sprawy z tego jak barwną postacią jest Arnold. Jego wszechstronność i zacięcie niejednokrotnie wprawiają w osłupienie.
Jakie są szanse, aby chłopak z małej miejscowości w Austrii został wielokrotnym mistrzem świata w kulturystyce, odnoszącym wielkie sukcesy inwestorem nieruchomości, zarabiającym miliony aktorem oraz gubernatorem Kalifornii?
Dokładnie na...

Momentami się przeciąga. Wydaje mi się że biografię o tej wybitnej postaci dałoby się zrobić lepiej.

Terminator mówi o tym, co było kluczem do jego wszystkich sukcesów: powtórzenia, powtórzenia, powtórzenia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trzeba to jasno powiedzieć...to jest książka do tego by wziąć się do roboty. Autor miał jeden cel - pokazać, że poprzez wytrwałość i pracę można osiągnąć wiele. Pozycja klasyfikowana jako Inspirująca w większym stopniu niż biograficzna. Długa ale wiele wątków naprawdę wciąga. Bez znajomości kontekstów politycznych okres gubernatora terminatora może wydawać się nudny, ale...

Końcówkę wymęczyłem. Kiedy zaczyna się polityka zaczyna się robić nudno.

Lepszej książki nie przeczytasz. Jest ciekawa, zabawna, inspirująca i prawdziwa.

Inspirująca. Przez wielkie I.

Dyskusje

• Biografie