Facet 2.0. Droga do fizycznej i mentalnej przemiany w samca alfa

Tłumaczenie: Krzysztof Krzyżanowski
Wydawnictwo: Sensus
Man 2.0 Engineering the Alpha: A Real World Guide to an Unreal Life: Build More Muscle. Burn More Fat. Have More Sex
facet, przemiana
poradniki

Wzbij się ponad przeciętność! Inicjacja, czyli jak zrzucić skorupę przeciętności i odzyskać kontrolę nad swoim życiem Odrodzenie, czyli jak kompleksowo zadbać o własne ciało, mózg i kondycję Jak stworzyć alfę, czyli co musisz zrobić, by stać się doskonalszą wersją samego siebie Powiedzmy sobie szczerze: współczesny świat nie jest najlepszym miejscem dla mężczyzn. W przeszłości, nawet tej...

Wzbij się ponad przeciętność!

Odrodzenie, czyli jak kompleksowo zadbać o własne ciało, mózg i kondycję

Powiedzmy sobie szczerze: współczesny świat nie jest najlepszym miejscem dla mężczyzn. W przeszłości, nawet tej niezbyt odległej, to mężczyźni chronili swoje plemiona, polowali, podbijali nowe tereny i decydowali o losach świata. Tymczasem dziś zdecydowana większość z Was nie potrafi wykorzystać swojego potencjału, bez protestu osuwa się w przeciętność i jest coraz bardziej nieszczęśliwa. Chcesz tak skończyć? A może próbujesz odzyskać poczucie godności i dumy związane z byciem prawdziwym facetem? Stać Cię na to, by zostać samcem alfa!

Ta książka pomoże Ci zrozumieć, dlaczego tak trudno wyzwolić się z ograniczeń narzucanych przez codzienne życie. Dowiesz się z niej, jak poradzić sobie z przeszkodami na drodze do doskonałości. Nauczysz się odróżniać rzeczy mało istotne od naprawdę ważnych oraz rozpoznawać zagrożenia. Zrozumiesz, jak działa Twój układ hormonalny i jak niesamowity wpływ ma na Twoje życie. Odkryjesz, jak dzięki treningom, ćwiczeniom i zmianie diety doprowadzić swój organizm na szczyt jego możliwości — fizjologicznych, społecznych, emocjonalnych i seksualnych. I poczujesz się naprawdę fantastycznie!

Uświadom sobie różnicę między przeciętnym facetem a samcem alfa
Wybierz własną przygodę i zaakceptuj siebie w roli bohatera
Przełamuj bariery, unikaj stagnacji i dostrzegaj siły skierowane przeciwko Tobie
Zacznij więcej zarabiać, częściej uprawiaj seks i stań się zajebistym gościem
Dowiedz się wszystkiego na temat męskich hormonów
Jak wykonać skok? Poznaj drogę od popędu seksualnego do sukcesu
Stosuj w praktyce męski przewodnik po żywieniu i okresowe głodówki
Jedz rozsądnie, trenuj i pracuj nad uzyskaniem boskiego ciała
Ruszaj w drogę... przez cztery fazy tworzenia ciała alfy

źródło opisu: http://sensus.pl/ksiazki/facet2.htm

źródło okładki: http://sensus.pl/ksiazki/facet2.htm

MoznaPrzeczytac | 2015-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2015

Tym razem coś specjalnie dla Panów, czyli subiektywna recenzja poradnika dla tych mężczyzn, którzy chcą być jeszcze bardziej męscy: „Facet 2.0. Droga do fizycznej i mentalnej przemiany w samca ALFA”, autorstwa Johna Romaniello i Adama Bornsteina (z przedmową A. Schwarzeneggera).

„Facet 2.0” to poradnik nietuzinkowy, a do tego napisany w takim stylu, że konieczność jego zrecenzowanie przyprawia mnie o uczucie dezorientacji i ból głowy. Czytanie było dla mnie niczym odsiewanie ziarna od plew. A nie brak w niej zarówno tego pierwszego – czyli merytorycznej, ważnej i potrzebnej a do tego praktycznej wiedzy, ani tego drugiego – w postaci nadętego „wodolejstwa”.

Wierzcie lub nie – NAPRAWDĘ nie mogę uczciwie stwierdzić, czy jest TAK GENIALNY, czy… TAK SŁABY. To ci dopiero recenzencka „zagwostka”!

Pełna recenzja książki na stronie:

kajtush | 2016-07-27

Po 100 stronach coachingowego mentalizmu pojawia się nieco mentoringu, a książka zaczyna podchodzić pod lifestylową. Wątpliwy autorytet w jakiejkolwiek dziedzinie nie pozwala Ci być pewnym co ta osoba pisze. Rady niczym z artykułów z onetu. Dosyć nowoczesna i kontrowersyjna dieta - bardzo indywidualny, a zarazem ciekawy sposob odżywiania się. Merytorykę ksiżąki można streścić na 5 stronach.

lobuz09 | 2015-09-16
Przeczytana: 16 września 2015

Przez 3/4 książki gadanie, jaka to jest wspaniała książka, odmieni twoje życie itp...aż w końcu są konkrety. Które nie przemawiają do mnie i nie wiem, czy kiedyś je zastosuję..

Berserker | 2016-03-13
Przeczytana: 10 marca 2016

Rewelacyjny i niezwykle inspirujący wstęp, pewna doza amerykańskiego moralizowania (a'la Spiderman), ciekawe i proste (dla zwykłego zjadacza chleba/boczku) omówienie hormonów i OLBRZYMIE OBIETNICE autorów (niemal równie wielkie jak obietnice premiera Tuska)... a na koniec rozczarowanie (podobne jak Tuskiem), gdy autorzy ujawnili swój plan treningowo-dietetyczny.
Moim skromnym zdaniem świetna książka (początkującego) do poznania podstaw funkcjonowania hormonów oraz wpływu jakie wywierają na nie trening i dieta; ale jeśli ktoś chce skutecznie trenować i poprawić sylwetkę, to raczej radziłbym sięgnąć po takich autorów jak np: Paul Wade, Al Kavadlo, Christopher Sommer, Jan i Tomasz Kwaśniewscy, Mauro Di Pasquale, Lyle McDonald czy Robb Wolf.
Dodatkowo, jak dla mnie, wspomniane wyżej "moralizowanie" w książce poświęconej treningowi jest irytujące (Seneka robi to lepiej :P).

lkz | 2018-02-21
Na półkach: 2018, Przeczytane