Facet 2.0. Droga do fizycznej i mentalnej przemiany w samca alfa

Okładka książki Facet 2.0. Droga do fizycznej i mentalnej przemiany w samca alfa Adam Bornstein, John Romaniell, Arnold Schwarzenegger
Adam BornsteinJohn Romaniell Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Man 2.0 Engineering the Alpha: A Real World Guide to an Unreal Life: Build More Muscle. Burn More Fat. Have More Sex
Sensus
2015-06-08
2015-06-08
Krzysztof Krzyżanowski
facet przemiana

Dno. Ksiażka skupia się na tym, że aby być samcem alpha trzeba mieć umięśnione ciało.

Po 100 stronach coachingowego mentalizmu pojawia się nieco mentoringu, a książka zaczyna podchodzić pod lifestylową. Wątpliwy autorytet w jakiejkolwiek dziedzinie nie pozwala Ci być pewnym co ta osoba pisze. Rady niczym z artykułów z onetu. Dosyć nowoczesna i kontrowersyjna dieta - bardzo indywidualny, a zarazem ciekawy sposob odżywiania się. Merytorykę ksiżąki można streścić na 5 stronach.

Rewelacyjny i niezwykle inspirujący wstęp, pewna doza amerykańskiego moralizowania (a'la Spiderman),ciekawe i proste (dla zwykłego zjadacza chleba/boczku) omówienie hormonów i OLBRZYMIE OBIETNICE autorów (niemal równie wielkie jak obietnice premiera Tuska)... a na koniec rozczarowanie (podobne jak Tuskiem),gdy autorzy ujawnili swój plan treningowo-dietetyczny.
Moim skromnym zdaniem świetna książka (początkującego) do poznania podstaw funkcjonowania hormonów oraz wpływu jakie wywierają na nie trening i dieta; ale jeśli ktoś chce skutecznie trenować i poprawić sylwetkę, to raczej radziłbym sięgnąć po takich autorów jak np: Paul Wade, Al Kavadlo, Christopher Sommer, Jan i Tomasz Kwaśniewscy, Mauro Di Pasquale, Lyle McDonald czy Robb Wolf.
Dodatkowo, jak dla mnie, wspomniane wyżej "moralizowanie" w książce poświęconej treningowi jest irytujące (Seneka robi to lepiej :P).

Moim...

Tym razem coś specjalnie dla Panów, czyli subiektywna recenzja poradnika dla tych mężczyzn, którzy chcą być jeszcze bardziej męscy: „Facet 2.0. Droga do fizycznej i mentalnej przemiany w samca ALFA”, autorstwa Johna Romaniello i Adama Bornsteina (z przedmową A. Schwarzeneggera).

„Facet 2.0” to poradnik nietuzinkowy, a do tego napisany w takim stylu, że konieczność jego zrecenzowanie przyprawia mnie o uczucie dezorientacji i ból głowy. Czytanie było dla mnie niczym odsiewanie ziarna od plew. A nie brak w niej zarówno tego pierwszego – czyli merytorycznej, ważnej i potrzebnej a do tego praktycznej wiedzy, ani tego drugiego – w postaci nadętego „wodolejstwa”.

Wierzcie lub nie – NAPRAWDĘ nie mogę uczciwie stwierdzić, czy jest TAK GENIALNY, czy… TAK SŁABY. To ci dopiero recenzencka „zagwostka”!

Pełna recenzja książki na stronie:

Przez 3/4 książki gadanie, jaka to jest wspaniała książka, odmieni twoje życie itp...aż w końcu są konkrety. Które nie przemawiają do mnie i nie wiem, czy kiedyś je zastosuję..

• Trening
  • Do kupienia
  • OSOBOWOŚĆ
  • RedPill , Manosfera
  • E-books

Dodaj cytat z książki Facet 2.0. Droga do fizycznej i mentalnej przemiany w samca alfa