Joker 
26 lata. Czytam, pracuje, studiuje, inwestuje...
mężczyzna, Warszawa, status: Czytelnik, dodał: 4 książki i 13 cytatów, ostatnio widziany 1 godzinę temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-02-20 12:09:53
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.

Mam mieszane uczucia, co do tej książki. Z jednej strony sporo dowiedziałem się na temat Abwehry i jednostce "Brandenburg" (działania w Afryce, Iraku, Iranie, czy też w Afganistanie). Z drugiej natomiast autor ma tendencje do idealizowania żołnierzy i uciekania przed szerszym opisem, kiedy liczba działań była zbyt wielka.

 
2019-02-19 17:09:59
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książka przeczytana z zamiarem zapoznania się pojęciami i ogólnym rozeznaniem, co do systemu. Zamiar się udał.

 
2019-02-12 16:36:49
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Hybryda dokumentacji z ludzkim doświadczeniem, która góruje nad 3/4 stron stworzonych przez "przypadkowych" blogerów.

 
2019-02-09 10:27:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Zacharski, Zacharski i Zacharski. Po sprawdzeniu w internecie książek dotyczących polskich służb w okresie PRL ma się wrażenie, że jest tylko jedna postać w tym zawiłym świecie. A o innych coś tam się mimochodem wspomina. Żył sobie, jakieś dokumenty przekazał CIA i na tym koniec. Tutaj wręcz jest inaczej. Leszek Chróst, agent CIA jest główną postacią książki. Ba jest nawet w film z jego... Zacharski, Zacharski i Zacharski. Po sprawdzeniu w internecie książek dotyczących polskich służb w okresie PRL ma się wrażenie, że jest tylko jedna postać w tym zawiłym świecie. A o innych coś tam się mimochodem wspomina. Żył sobie, jakieś dokumenty przekazał CIA i na tym koniec. Tutaj wręcz jest inaczej. Leszek Chróst, agent CIA jest główną postacią książki. Ba jest nawet w film z jego zatrzymania przez służby. Awłasewicz umiejętnie buduje wokół "Trampa" świadomość czytelnika odnośnie wywiadu i kontrwywiadu. O wydziale, który promieniowaniem prześwietla zamki w obcych ambasadach, czego wcześniej nie słyszałem. Całość oparta jest na rozmowach z uczestnikami tamtych zdarzeń, przez co książka góruje nad innymi.

pokaż więcej

 
2019-02-06 12:21:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Zimbardo mnie rozpieścił. Rozbudowana metodologia, opisywane przypadki znane z autopsji i poparcie ze strony wykształcenia i doświadczenia. Tutaj tego nie uświadczysz. Co chwile, że jestem z CIA i musisz mi wierzyć.

 
2019-02-05 16:32:26
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książka w jakiś sposób zaspokoiła mój głód niewiedzy tego, co się działo w ostatnich tygodniach III Rzeszy. Mamy klika postaci na tle wielkich wydarzeń (a la samobójstwo Hitlera). Co robili komandosi w ostatnich tygodniach wojny? Jak się układały początkowe stosunki z Armią Czerwoną? Na tego typu pytania też znajdziemy odpowiedzi. Jednak jak wyglądał koniec konfliktu zbrojnego z perspektywy... Książka w jakiś sposób zaspokoiła mój głód niewiedzy tego, co się działo w ostatnich tygodniach III Rzeszy. Mamy klika postaci na tle wielkich wydarzeń (a la samobójstwo Hitlera). Co robili komandosi w ostatnich tygodniach wojny? Jak się układały początkowe stosunki z Armią Czerwoną? Na tego typu pytania też znajdziemy odpowiedzi. Jednak jak wyglądał koniec konfliktu zbrojnego z perspektywy prostego człowieka, jakie były jego odczucia i obserwacje, tego ciężko znaleźć w innych pracach.

pokaż więcej

 
2019-02-03 10:39:44
Ma nowego znajomego: Thadeus
 
2019-01-25 16:26:24
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Taka i taka osoba wstawała o takiej i takiej godzinie i później pracowała do takiej i takiej godziny. Tak można opisać 2/3 rozdziałów.

 
2019-01-23 20:08:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Obszerna historia koncepcji bombardowania w latach 1939-1945. Wielkim plusem jest wzięcie pod uwagę aspektów socjologicznych i psychologicznych. Minusem jest ogrom materiału, który mógłby być rozbity na dwie książki, dzięki czemu "Bombowce..." nie usypiały po kliku stronach.

 
2019-01-13 12:33:30
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Serial oglądałem, nie czytałem "Kompanię braci", za to postanowiłem zapoznać się z twórczością Wintersa. Chciałem dowiedzieć się skąd brał motywację, siłę i zdolności przywódcze. Ciężką pracą i jeszcze raz ciężką pracą.

 
2019-01-11 18:51:54
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Mam mieszane uczucia, co do tej książki. Z jednej strony żmudny opis wybierania kwiatów przez żonę, drugiej dokładny opis postaci (czasami idealny), która zmieniła bieg wojny na Pacyfiku.

 
2019-01-04 23:43:03
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książka szokuje, bo obala mity i stereotypy. Jest też źródłem wielu ciekawostek, dzięki czemu kobieta i mężczyzna będą mogli poznać swoje emocje, pragnienia, czy te źródła strachu. Co ważne jest to rozmowa dwóch osób o odmiennych płci na omawiane tematy. To luksus. Spoglądamy na "czystą" wymianę zdań. Książka jest kierowana do wszystkich i dobrze byłoby, gdyby chociaż większość czytających tę... Książka szokuje, bo obala mity i stereotypy. Jest też źródłem wielu ciekawostek, dzięki czemu kobieta i mężczyzna będą mogli poznać swoje emocje, pragnienia, czy te źródła strachu. Co ważne jest to rozmowa dwóch osób o odmiennych płci na omawiane tematy. To luksus. Spoglądamy na "czystą" wymianę zdań. Książka jest kierowana do wszystkich i dobrze byłoby, gdyby chociaż większość czytających tę recenzje ją przeczytała.

pokaż więcej

 
2019-01-01 16:49:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Focus Historia poleca". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.

Zrarowane fakty znane z popkultury, np. Tesla i Edison. Zaawansowani w tym temacie nic nowego nie znajdą.

 
2018-12-31 09:44:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książka jest taka sobie. Taki pudelek. Jest parę nieścisłości historycznych. Autor pominął wątek Frau Goebbels i Reinharda Heydricha, a szkoda.

 
2018-12-28 18:01:54
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Daje dyszkę. I to bez gadania. Jako fana metalu i człowieka, w którego kręgu zainteresowań leży historia i socjologia, książka ta była (i jest) drogowskazem po krętej drodze jakim jest black metal. Postacie, które bez końca będą się przewijać to: Fenriz (Darkthrone), Varg (Burzum), Quorthon (Bathory), Dead (Mayhem) i Euronymous (Mayhem). Śmierć Deada i zabójstwo dokonane na Euronymousie przez... Daje dyszkę. I to bez gadania. Jako fana metalu i człowieka, w którego kręgu zainteresowań leży historia i socjologia, książka ta była (i jest) drogowskazem po krętej drodze jakim jest black metal. Postacie, które bez końca będą się przewijać to: Fenriz (Darkthrone), Varg (Burzum), Quorthon (Bathory), Dead (Mayhem) i Euronymous (Mayhem). Śmierć Deada i zabójstwo dokonane na Euronymousie przez Varga opisane jest w sposób szczegółowy i przedstawiony z punktu widzenia pozostałych uczestników Helvete. Ci dwaj ze sobą rywalizowali i mieli dwie odmienne koncepcje na to jak ma wyglądać black metal.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
165 164 653
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (11)

zgłoś błąd zgłoś błąd