Gra Lwa

Cykl: John Corey (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros
The Lion's Game
powieść amerykańska, XX wiek,

W powieści tej czytelnik ponownie spotyka bohatera poprzedniego bestsellera tego autora - porucznika Johna Coreya z nowojorskiego Wydziału Zabójstw. Wspólnie z agentami FBI i CIA tropi on niezwykle groźnego i przebiegłego terrorystę noszącego przydomek "Lew". Jest nim młody Arab Asad Kalil pałający żądzą odwetu za śmierć swojej rodziny, która zginęła podczas nalotu bombowców USA na Libię w 1986 roku. Ofiarą Lwa padają pasażerowie i załoga pasażerskiego jumbojeta, agenci FBI, policjanci, byli lotnicy wojskowi. Kto jest następny na jego liście? Kto jest jego głównym celem?

Eljot | 2012-01-13

Zauważona przeze mnie na półce z tanimi ksiązkami, później kupiona. Ksiązka rewelacyjna!! Przede wszystkim świetny temat, łatwa w czytaniu, nie ma ani jednego nudnego momentu! A te nieziemskie teksty porucznika Johna Coreya...Swietnie połączona sensacja z humorem. Taka opinię moge wygłosic na temat prawie wszystkich książek tego autora. Naprawdę warto!!Ksiązka wybitna

Never | 2013-02-08
Przeczytana: 2012 rok

Nie jestem doświadczona w dziedzinie kryminałów, ale nawet dla takiego laika jak ja, było to coś niesamowitego. Główny bohater jest mistrze ironii i czarnego humoru, pozostałe postacie są trójwymiarowe, zgrabne i bardzo autentyczne. Ogólnie świetne opisy zdarzeń, przeżyć, okolicy, wszystkiego co można sobie zamarzyć :3

Tomek | 2013-07-23

Genialna książka. Doskonale trzyma w napięciu, subtelny wątek romantyczny, który absolutnie nie psuje całości a wręcz powiedziałbym, że dodaje trochę humoru. Humoru, który w całej książce jest subtelny, ale wystarczający, żeby od czasu do czasu się uśmiechnąć lub nawet zaśmiać. Polecam!

Patrycja | 2012-11-11
Przeczytana: 01 listopada 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak dla mnie bez większego polotu..
Główny bohater, John Corey, 45 lat, były policjant, obecnie pracujący w nowojorskich siłach antyterrorystycznych (ATTF). Wcześniej znany z innej książki DeMille'a pt. "Śliwkowa wyspa". Jak sam siebie określa: "Szowinistyczna męska świnia, antyfeminista, opowiadający seksistowskie dowcipy." Pani Mayfield(koleżanka głównego bohatera) pomaga panu Coreyowi w złapaniu pewnego parszywego typa. Owy parszywiec nazywa się Asad Khalil, pochodzi z Libii i przyjechał do USA pomścić śmierć swojej rodziny. Na początek morduje blisko 300 osób na pokładzie samolotu lecącego z Paryża i znika gdzieś, hen, w Ameryce. Nie owijając w bawełnę, zwykły terrorysta.
Sam opis jest bardzo interesujący aczkolwiek książka jest nudna, akcja toczy się bardzo powoli, gdzie w pewnych momentach zmuszałam się żeby ją skończyć. Jedynie koniec rozkręcił się na dobre ale zakończenie zupełnie mi się nie spodobało.
Nie znam człowieka, który mówił źle o tej książce.. Ale mi się nie...

unbeliever | 2015-02-26
Przeczytana: 02 lutego 2015

Znakomicie napisana książka. Trzyma w napięciu, opowieść jest wiarygodna i świetnie opowiedziana. Akcja bardzo wartka, a poszczególne wątki dobrze poprowadzone. Mimo, że bardzo 'amerykańska' nie denerwowała mnie przesadnym przekazem o wielkości imperium i słuszności działania służb.
Dla rozrywki bardzo polecam.

agaba | 2013-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2013

Ciekawa książka. Trzyma w napięciu. Fajny humor. To najważniejsze zalety książki. Chociaż inne zakończenie niż się dpodziewałam.

Talamanca | 2012-09-03
Przeczytana: lipiec 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

uroczo niepoprawna politycznie. zakończenie jednak psuje wszystko.

Magdalena Różycka | 2013-04-03
Przeczytana: kwiecień 2013

Książka świetna, wygodnie i szybko się czyta, troche inne zakończenie sobie wyobrażałam no ale cóż :) Dawno się też tak nie uśmiałam tekstami pana porucznika ! Polecam!

Jak zwykle Nelson DeMille pokazał swój kunszt :) Rewelacyjna pozycja.

Sebastian Ślesiński | 2012-12-21
Przeczytana: czerwiec 2012

wciągająca akcja i twarde rozmowy, to co lubię.