Gra Lwa

Okładka książki Gra Lwa
Nelson DeMille Wydawnictwo: Albatros Cykl: John Corey (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2001-01-01
Piotr Jankowski
powieść amerykańska XX wiek

więcej Więcej

Nadal umieszczam książki pana DeMille na pułce z dobrymi książkami , ale muszę zaznaczyć , że są to powieści o specyficznym poczuciu humoru i niekonwencjonalnej jak na sensację formie przygodowej . Sama intryga kryminalna jest ciekawa , a pościg za nieuchwytnym terrorystą naprawdę emocjonujący , ale ciężkawy amerykański dowcip i czasami wręcz głupkowate teksty bohaterów...

Jak zwykle u DeMille zbyt długa ta powieść i jak zwykle u DeMille dobrze się ją czyta.
Ciekawy temat zemsty Libijczyka na wszystkich osobach powiązanych z akcją bombardowania jego ojczyzny.
Corey oczywiście w specyficzny dla siebie sposób prowadzi śledztwo i ma specyficzne poczucie humoru, ale ja tam gościa lubię. Przynajmniej jego komentarze nie są nudne.

Książka dobra i w stylu DeMille'a, jednak brakuje jej takiego "polotu" jaki znałem z innych tytułów. W innych nowelach tego autora (które czytałem) akcja rozkręca się w pewnym momencie na dobre, tak że ciężko oderwać się od czytania, tutaj niestety brakuje tego elementu. Oceniam ją jednak dość dobrze ze względu na ciekawe fakty historyczne i ten wisielczy humor :)

Książka reklamowana jako zawierająca "błyskotliwe dialogi". Bardziej by tu pasowało określenie "od żenujących po błyskotliwe", w związku z tym każdy znajdzie tu coś dla siebie. Tak podejrzewam że tą książką między innymi inspirował się Remigiusz Mróz tworząc swoje "wiekopomne dzieła", z tym że on akurat celował w te żenujące. Wracając do książki, jako całość całkiem niezła...

Ciekawy kryminał raczej niż thriller. Początek zrobił na mnie mega wrażenie, to dokładne zaplanowanie każdego kroku terrorysty - świetne. Natomiast już od samego początku drażniło mnie gapiostwo służb i ukrywanie informacji. Całego smaku dodawał oczywiście nasz błyskotliwy były detektyw, ale mimo wszystko za bardzo dłużyła mi się ta książka.

Przepowiedział WTC czyli Gra Lwa Nelsona DeMille

Gdyby nie moja skleroza, już dawno wziąłbym się za kolejną książkę o przygodach Johna Coreya, byłego porucznika z Wydziału Zabójstw policji w Nowym Jorku. Na szczęście w końcu sobie przypomniałem, iż pierwsza część serii, Śliwkowa Wyspa, bardzo przypadła mi do gustu i stąd był już tylko krok do sięgnięcia po Grę Lwa, czyli...

Ciekawa książka, bardzo dobry, trzymający w napięciu thriller.
Temat książki może nie jakiś mega oryginalny: terrorysta szukający zemsty za śmierć bliskich w nalocie na Libię, ale powieść napisana świetnie,akcja dynamiczna, czyta się bardzo przyjemnie: )
Jak najbardziej polecam..

Ciekawa książka jednak jak dla mnie bez żadnej rewelacji.Na początku śweietna i nieprzewidywalna, dalej poziom emocji nieco spada. Mimo wszystko warto przeczytać.

Drugi tom z cyklu powieści o Johnie Coreyu, emerytowanym policjancie, a obecnie kontraktowym agentem współpracującym z FBI. Tym razem, inaczej niż w pierwszej powieści, wątek kryminalny zostaje zastąpiony przez terroryzm na dużą skalę. Gdy w Nowym Jorku ląduje awaryjnie pasażerski samolot lecący z Francji okazuje się, że wszyscy jego pasażerowie nie żyją. W dodatku będący...

Znakomicie napisana książka. Trzyma w napięciu, opowieść jest wiarygodna i świetnie opowiedziana. Akcja bardzo wartka, a poszczególne wątki dobrze poprowadzone. Mimo, że bardzo 'amerykańska' nie denerwowała mnie przesadnym przekazem o wielkości imperium i słuszności działania służb.
Dla rozrywki bardzo polecam.

• Nelson DeMille
  • Chcę w prezencie