Formy chaosu

Patterns of chaos
838524106X
Formy, chaosu
dona

Tajny Agent ziemskiego Komanda, Bron, z wszczepionym w mózg przekaźnikiem biotronicznym ma za zadanie zająć miejsce człowieka, po którego przylecieli Niszczyciele. Bron jest swoistym elektronicznym Koniem Trojańskim. Pociski, które zniszczyły Planetę Oranis oraz 35 innych Planet, okazują się nie być wystrzelone przez Niszczycieli. Przed milionami lat jakaś obca cywilizacja odczytała w matrycach Chaosu, że Bron jest katalizatorem Chaosu, głównym skutkiem skupienia przyczyn, dlatego też postanowiła go zniszczyć, potrafili obliczyć pozycję i czas i to z taką dokładnością, że pocisk spadł na Oranis zaledwie parę metrów obok i parę godzin później... Jednak prawdziwy powód konfliktu z Niszczycielami jest o wiele bardziej skomplikowany...

byłem_fprefectem | 2012-10-29
Przeczytana: 29 października 2012

Jakbyście tą książczynę powiesili na gwoździu w komnacie dumania, to na długo by wam nie starczyła. Nie dość, że mały format to i stroniczek niewiele. Ale ilość pomysłów, wartkość akcji i miodności samej w sobie więcej niźli w obecnych czterystu, i więcej, stronicowych "dziełach".

Więcej na http://niepamietnikfprefecta.blogspot.com/2012/10/chaotyczna-matematyka.html

Abee | 2014-12-14
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 14 grudnia 2014

Sorry, ale tego nie da się czytać. Okropna treść o sierotce, która wyrasta na niszczyciela światów, a pośrodku ma amnezję. Bełkot. Kategoria: zarzucone.

Dariusz | 2012-03-17
Przeczytana: 10 lutego 1984

Klasyczna space opera. Moim zdaniem najlepsza w swoim rodzaju. Czyta się świetnie, polecam wszystkim miłośnikom gatunku.

Rafał Klimczak | 2015-01-14

Klasyka gatunku. Lekka, przyjemna lektura ale o zaskakujących zwrotach akcji - z wykorzystaniem podstaw fizyki chaosu. Lubię czytać tę książkę kiedy mam ochotę na chwilkę fantastyką i dobrym humorem. Szkoda, że taka krótka .
Koncepcja chaosu jest według mnie wkomponowana znakomicie w fabułę. To nic, że czerpie z niej tak jak mu potrzeba. To przecież fantastyka :).

Nefele | 2014-02-01
Przeczytana: grudzień 2014

Przeczytałam i nie rozumiem zachwytu. Nie przemówiła do mnie w ogóle.

Andrzej Akowacz | 2013-01-12
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Dawno temu czytałem już tą książkę. Wtedy byłem nią zachwycony. To takie mocne SF. Bez dbania o szczegóły, o spójność czy jakiekoliwek podstawy naukowe. Standardowe pomysły na podróże miedzygwiezdne. Hiperprzestrzeń, lasery i inne bajery. Jednak jest tu też kilka fajnych pomysłów. Ów tytułowy chaos. To teoria, tu w książce przedstawiona jako dziedzina wiedzy, czy gałąź nauki. Dzięki niej można ogólnie rzecz biorąc przewidywać skutki, badając przyczyny. Jednym słowem pomaga poznać przyszłość. Niestety w teorii tej wiele jest dziur i jest po prostu mało konsekwentna i niespójna. Po prostu autor nagina ją do potrzeb fabuły. To przy ponownym czytaniu w dorosłej już mojej egzystencji razi i zniechęca. Jednak jest tu też kilka smaczków: Koszula którą główny bohater zakłada w ramach pokuty. Jest zrobiona z włókien rośliny, która w kontakcie z ciałem zaczyna wzrastać i kierować pod skórą. Zdjęcie jej powoduje pozostawienie tysięcy ziaren w skórze, co w konsekwencji może skończyć się...

amo71 | 2015-07-20

To już klasyka fantastyki