Slan
83-7001-225-6
slan, science fiction
Oceansoul

Historia chłopca mutanta, który musi uciekać od prześladowań zwykłych ludzi i zmierzyć się ze swoim prawdziwym przeznaczeniem.

źródło okładki: fotografia własna

SiMax | 2016-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2016

Kawał porządnego sci-fi - momentami skłaniającego się nawet w kierunku hard sci-fi. Pomimo upłynięcia przeszło 70 lat od daty wydania nadal robi wrażenie na czytelniku.
Książka, koło której każdy koneser klimatów sci-fi nie powinien przejść obojętnie.
Polecam!

Sybora | 2014-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2014

Książka ta podobała mi się pod względem stworzonej przez autora rzeczywistości i rasy jaką zaludnił świat przyszłości. Zadziwiająco spójny jest też obraz i opis całej techniki, jaką posługują się bohaterowie i to przydaje sporo realizmu opowieści.
A do głównych minusów jak dla mnie zaliczyć można rzecz kluczową, tj. fabułę. Wrażenie jest takie, jakby opisany był powyrywany z kontekstu szereg zdarzeń - co jakiś czas, akcja przesuwa się o parę lat i sprawia to wrażenie jakichś luk w opowieści. Zdarza się też, że autor nie opisuje przebiegu niektórych wydarzeń, a zaznacza, że coś ma być, a potem, że już było. I tak do finału, który w zasadzie kończy się jakby przed najciekawszą częścią historii w moim odczuciu.
Ogółem - niedosyt jakiś mi pozostał po tej książce, tym bardziej, że początkowo trochę ciężko się było wciągnąć.

OmniModo | 2013-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Czytałem ją dwa razy, pierwszy raz jako dwudziestolatek i drugi , już jako dziadek (dwojga wnucząt). Za każdym razem z wielkim zainteresowaniem. Ta powieść ma to coś w sobie co wciąga jak rzeka, do tego ten niesamowity efekt - napisana w 1946 świetnie się czyta w 2013 czyli prawie 70 lat później ... Masakra, ocena może być tylko jedna 6/6

niemampomysłunanick | 2015-06-30

Przeczytałem z musu(dosłownie) kilkadziesiąt stron. Myślałem, że może w trakcie się jakoś powiedzmy rozkręci, ale nie. Tak się właśnie nie stało. Czuję rozczarowanie i daję jedną gwiazdkę. Szkoda, miałem nadzieję, na ciekawą pozycję.

Ergo_sum | 2015-08-10
Przeczytana: 1991 rok

Super! Tak sie wtedy wczulem, ze naprawde mu wspolczulem. Umial mnie "porwac"

Marecky | 2010-09-28

Klasyka, czuje się, że to stara książka.

Karol | 2014-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2014

Opisany świat nawet ciekawy, ale styl powoduje, że źle się czyta.

Tomocerus | 2016-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2016