The Mammoth Book of Science Fiction
978-83-7574-388-3
Casthaluth

Najbardziej intrygujące i zaskakujące utwory fantastyczno-naukowe ostatniego półwiecza. Dobra science fiction nigdy się nie starzeje. Jest cudem ludzkiej wyobraźni spekulującej o Nas i o otaczającym Nas wszechświecie. Jest przestrogą i ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwem jakie niesie ze sobą zbyt optymistyczna wiara we własne siły ludzkości. Dobra science fiction to literatura pomysłów....

Dobra science fiction to literatura pomysłów. Odrobina tęsknoty za dotknięciem nieznanego, spełnienie odwiecznego pragnienia odkrycia tego co za horyzontem. Poszukiwanie odpowiedzi na to, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy i jaka może być cena naszych marzeń.

Czy istnieje prawdziwie niewykrywalny obiekt? Jakie skutki pociągnie za sobą wejście do wnętrza czarnej dziury? Co może być konsekwencją rozbuchanej do granic inżynierii genetycznej i czy faktycznie obcy są wśród nas, choć nie zdajemy sobie sprawy z ich obecności?

Dobra science fiction rzadko bywa tak blisko. Ta jest bliżej niż na wyciągnięcie ręki: Wystarczy otworzyć tę książkę.

Zawiera teksty:

źródło opisu: http://fabryka.pl/zapowiedzi.php?ibook=514#searchkk

źródło okładki: http://fabryka.pl/imgs_upload/Image/ksiazki/Antologie/WKSF2.jpg

borys_ru | 2014-06-02
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Kolejna udana pozycja z serii wielka księga, bardzo dobry przekrój SF. Pozostaje mieć nadzieje, że podobnych antologii będzie jak najwięcej.

Moniq | 2016-02-26
erielle | 2016-02-15
mercator | 2016-01-16
Marcin | 2016-01-09
shapi | 2015-07-26
Przeczytana: 29 lipca 2015
Hikaru-Aya | 2015-05-09
Na półkach: Przeczytane, Fabryka Słów
hoek | 2015-04-09
Rafał | 2015-03-09