Broń chaosu

838524137X
Broń, chaosu
dona

Inne wydania

Od pewnego czasu najwybitniejsze umysły ludzkości zaczęły niepokojąco często padać ofiarą trzęsień ziemi, uderzeń meteorytów, burz tachionowych - najzupełniej naturalnych klęsk żywiołowych i nieszczęśliwych wypadków. Dyrektor Centrum Chaosu powiedział: Wszystkie dowody wskazują na to, że istnieje urządzenie, za pomocą którego można zmieniać prawdopodobieństwo. Z braku lepszego określenia nazwijmy je Bronią Chaosu. Ktoś, gdzieś, usilnie stara się cofnąć nas w rozwoju. Jeżeli nie znajdziemy Broni Chaosu i nie zniszczymy jej, ona zniszczy nas! Nadinspektor Jym Wildheit, wraz z młodziutką, lecz bardzo groźną dziewczyną-zmysłowcem oraz niewidzialnym, wczepionym w jego ramię bóstwem, otrzymał zadanie - odnaleźć i zniszczyć to dziwne, zakłócające prawdopodobieństwo urządzenie, które teraz zagrażało całej galaktyce. Jednak Broni Chaosu nie można było znaleźć nigdzie we Wszechświecie - przynajmniej nie w tym Wszechświecie. A to był tylko jeden z wielu, bardzo wielu problemów, przed którym stanął nadinspektor Wildheit... Przypominamy, że z Chaosem oraz problemami i przygodami związanymi z jego poznawaniem mieli już Państwo okazję spotkać się przy lekturze powieści Formy Chaosu.

Satariel | 2013-11-10

Niestety wydanie pełne błędów oraz bardzo kiepsko przetłumaczone. Jeżeli chcecie się jednak zapoznać z tą książką polecam stary miesięcznik "Fantastyka". Kiedyś zamieszczono w nim i "Formy Chaosu" i "broń Chaosu". Oczywiście zredagowane i przetłumaczone poprawnie. Na to wydanie szkoda czasu i pieniędzy. Tym bardziej że na Allegro cena jest zaporowa.

Dariusz | 2012-03-17

Porównywalna z Formami Chaosu, w mojej opinii nieco lepsza nawet. Często wracam do tej pozycji.

amo71 | 2015-07-20

Kontynuacja "Form chaosu" w dobrym stylu. Klasyka fantastyki i tyle.

Andrzej Akowacz | 2013-03-03
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 28 lutego 2013

Druga część książki o chaosie. Pomysł sam w sobie na panowanie i modyfikacją entropii. Badanie i ingerowanie w związki przyczynowo-skutkowe jest bardzo fajny. Wykonanie takie sobie. Autor kompletnie nie zadaje sobie trudu na jakąkolwiek zgodność z nauka, czy teoriami choćby trochę przyjętymi. Snuje bardzo fantastyczne wnioski. Czasami sam sobie zaprzecza, czy nawet zmienia teorie w trakcie snucia opowieści. Naginając je do potrzeb fabuły. To taki wręcz komiks. Rozwalił mnie tekst: Ta broń zmienia wartość PI w promieniu dziesięciu lat świetlnych. Czyta się jednak doskonale. Taka awanturnicza space opera, typu gwiezdne wojny. Bez jakiegokolwiek dbania o spójność fabuły. Poza wiodącym wątkiem entropii jest tu miejsce na kilka innych fajnych pomysłów. Jak choćby symbiotyczne, pasożytnicze bóstwo siedzące na ramieniu agenta. Wspierające go w momentach zagrożenia życia, czy planeta ludzi selekcjonowanych genetycznie w celu wydobycia z populacji cech nadprzyrodzonych. W tej książce...

Marcin Wysocki | 2013-11-03
Przeczytana: 1986 rok