Formy Chaosu. Broń Chaosu

Wydawnictwo: Solaris
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Patterns of Chaos. The Chaos Weapon
Rzouniesz

Wszechświat zmierza od porządku do chaosu. Wzrost entropii daje się w przyszłych wiekach mierzyć, a specjaliści od Chaosu są najbardziej poszukiwanymi naukowcami w zamieszkanym kosmosie. Tym bardziej, że obrzeża naszej galaktyki są atakowane przez nieznaną siłę. Całe planety i kolonie ulegają zniszczeniu. Badacze Chaosu mogliby przewidywać takie katastrofalne zdarzenia, co uratowałoby miliony...

Badacze Chaosu mogliby przewidywać takie katastrofalne zdarzenia, co uratowałoby miliony istnień ludzkich. Ziemskie dowództwo uważa, że za zniszczeniami stoi flota Niszczycieli, zebrana przez charyzmatycznego Canę. Komando sił specjalnych przygotowuje niezwykle skomplikowaną akcję wywiadowczą.

źródło opisu: Wydawnictwo Solaris, 2016.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Dwójka_Kier | 2017-06-02

Opinia pochodzi z bloga Rozdział VIII (www.rozdzialviii.blogspot.com)

Pozycja autorstwa Colina Kappa z cyklu „Galaktyka Gutenberga” zawiera w sobie dwie powieści dziejące się w tym samym uniwersum, jednak nie związane ze sobą w większym stopniu.
Obie opierają się na zastosowaniu chaosu i entropii jako jednej z właściwości wszechświata. Ludzkość w pierwszej części uczy się, a w drugiej opanowuje stosowanie chaosu jako prawa fizycznego, które można zmierzyć, przewidzieć i zastosować. Prowadzi to do rozwoju całej gałęzi nauki. I mimo że książka pochodzi z 1972/1977 roku jest to bardzo ciekawie i przekonująco opisane. Obie części zgodnie z tytułem obracają się wokół zagadnienia chaosu.

Pierwsza część dylogii zachwyciła mnie. Akcja była bardzo ciekawa i wciągająca. Od początku akcja obraca się wokół tajemnicy i nie wszystko jest wyjaśnione. W centrum uwagi jest główny bohater - Bron, który okazuje się agentem specjalnym biorącym udział w akcji przeciwko „Niszczycielom” - wydawałoby...

ROB | 2017-01-23
mkmorgoth | 2017-10-25