Wojna z robotami

Przeczytana: 12 lipca 2012

Średnia ocena: 7/10
Ocena ogólna: 6/10

Opinia o całości:
Zbiór opowiadań jest dość ciekawy, w niektórych momentach wręcz zaskakujący... Nie należy jednak do literatury, która wciągnęłaby mnie bez reszty... Dlatego taka ocena...

Szczegółowa ocena każdego opowiadania i krótkie streszczenie fabuły:
STYMULOWANY TRENING 6/10
Opowieść o astronautach, który przygotowują się do wylotu na planetę Mars. Jednak, czy to są tylko przygotowywania? Czy naprawdę polecą na odległą planetę?(2011)

AKSAMITNA RĘKAWICZKA 7/10
Historia pewnego robota, który poszukuje pracy. Zdecydowanie nie są to normalne poszukiwania. (27.12.2011)

RAMIĘ SPRAWIEDLIWOŚCI 8/10
Autor dalej ciągnie wątek "robotów w pracy". Tym razem spotykamy się z bardzo realistycznym opisem Policji. Kto zrobi porządek z przestępcami? xD (2012)

ROBOT, KTÓRY CHCIAŁ WIEDZIEĆ 7/10
Fyler to wyspecjalizowana linia robotów bardzo przypominająca ludzi. I w pewnym sensie jak ludzie umierająca... (2012)

WIDZĘ CIĘ 6/10
To historia człowieka...

Chciałem zanim zacznie się dzień przeczytać najnowsze doniesienia. Ściągnąłem z pola na czytnik i coby nikomu nie przeszkadzać usiadłem cichutko w kąciku. Przywołałem świetlika, bo nawet dla moich, lekko podrasowanych oczu było jeszcze za ciemno. Osiem nowych wiadomości i wszystkie dotyczące robotów. Świat schodzi na kotopsy.

Więcej na http://niepamietnikfprefecta.blogspot.com/2013/05/nie-ma-to-jak-dobra-robota-robota.html

laki83 | 2014-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2014

Druga moja książka tego autora, bałem się że będzie jak "Galaktyczni Zwiadowcy", ale pozytywnie się zaskoczyłem, książka utrzymana jest w zupełnie innym poważniejszym klimacie. Jak na lata 60-te autor podejmuje dosyć aktualne tematy, tematy te pewnie będą aktualne jeszcze w przyszłości. Kilka opowiadań naprawdę mnie wciągnęło i zainteresowało, ogólnie poleciłbym.

michnar3 | 2013-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2013

Bardzo ciekawa pozycja, opisuje różne sytuacje, które mogą zdarzyć się w przyszłości. Przyjemnie się czytało tą książkę i chociaż niepozorna ta książeczka - mała i króciutka zasługuje na uwagę.

charlie-librarian | 2011-08-09
Przeczytana: 08 sierpnia 2011

To link do mojego bloga, z recenzją książki: http://charliethelibrarian.wordpress.com/2011/08/08/harry-harrison-wojna-z-robotami/

jawora | 2015-01-18

Dowcipnie ukazane roboty,jako inteligentne istoty,posiadające swoje prawa,związki zawodowe...warte przeczytania

Sławek_82 | 2013-04-04
Przeczytana: wrzesień 2012

Świetne opowiadania, jak większość twórczości Harrego Harrisona

ladymiserable | 2015-08-28

Książkę przeczytałam kilka miesięcy temu. Niestety nie pamiętam już nic z jej treści. Tak więc 5/10.

Sławomir | 2013-10-20

Świetny zbiór zabawnych opowiadań autora.

lelek | 2011-11-19
Przeczytana: 1995 rok