Odcięte głowy władców

978-83-7399-334-1
skandale historii, dekapitacja
historia
Łukasz Kuć

Swoista encyklopedia mrocznego i zaskakującego tematu: ścinania ludzkich głów, ujętego na przestrzeni dziejów - od starożytności po współczesność. Dzięki barwnej narracji drastyczna tematyka książki nie przeraża, ale przeciwnie: fascynuje, intryguje a niekiedy wręcz... bawi.
Książkę polecamy tym Czytelnikom, których pasjonuje nie tylko temat seksu, lecz także historia okrucieństwa.

kotek | 2015-10-20
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 20 października 2015

Makabreska podlana sporą ilością seksu, zboczeń i różnego rodzaju historii łóżkowych.
Podstawą są walki o władze niezależnie od epoki. W książce lecą nie tylko głowy władców. Mamy całą paradę królów satrapów i cesarzy którzy uwielbiali ścinać cudze głowy. zwłaszcza tych którzy zagrażali ich władzy. Spadają tu głowy królewskich sióstr ,braci,małżonek ale i dowódców wojskowych wykazujących chęć zastąpienia swego króla.
Przeważają historie ze starożytności gdzie w walce o władze często nie bawiono się w subtelne intrygi ale działano otwarcie a okrucieństwo było na porządku dziennym

książek: 1911
Monika | 2014-06-10