Gladiatorzy

Tłumaczenie: Tadeusz Rybowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Człowiek i Jego Cywilizacja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
Gladiators
Gladiatorzy, Rzym,
historia
hunter

Niewielka, ale niezwykle interesująca książeczka Michaela Granta pt. "Gladiatorzy" jest bogatym źródłem wiedzy o igrzyskach gladiatorskich w starożytnym Rzymie. Praca jest rzetelna, wyczerpująca i zawiera wiele nie znanych szerszym kręgom czytelniczym szczegółów dotyczących powstania "profesji" gladiatorskiej, najsłynniejszych gladiatorów, ze Spartakusem na czele, ceremoniału związanego z ich występami, pozycji gladiatorów w społeczeństwie itp. Całość napisana żywym, przystępnym językiem.

Gabriela | 2014-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Do tej książki podchodziłam dość niechętnie, bowiem nie był to mój własny wybór, a obowiązek. Jednak teraz cieszę się, że mój profesor od historii nakazał mi przeczytanie jej. Książka nie jest obszerna, ale jej zawartość merytoryczna jest wartościowa i - co najważniejsze - ciekawa. Dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy na temat instytucji gladiatorów i uważam, że sięgnąć po nią warto nie tylko wtedy, kiedy ktoś interesuje się historią - ta pozycja jest ciekawa sama w sobie.

Artur Schodziński | 2013-12-05
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 27 listopada 2013

Bardzo ogólne i przystępne ukazanie żywota gladiatorów. Warto przeczytać

Piotr Solecki | 2011-10-27

Polecam wszystkim którzy zaczynają przygodę ze starożytnym Rzymem :)

Kamil Vego | 2012-08-30

Bardzo ciekawa książka. Jeśli interesują kogoś gladiatorzy jest to pozycja obowiązkowa.

Zearilla | 2016-11-30
sdheadb | 2016-11-15