Królowe skandalistki: okrutne, występne, lubieżne

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
Scandaleuses princesses : criminelles ou volages
biografia, historia, kobieta, władcy
historia
Weronika

Messalina mawiała, że szczęśliwa jest tylko wtedy, gdy co noc odwiedza ją ośmiu mężczyzn. Jak mściła się na tych, którzy odrzucili j ej propozycję?
Caryca Katarzyna przyjmowała dziesiątki kochanków w swoim „gabinecie erotycznym”. Jak go urządziła, by wzmóc pożądanie partnerów?

Basia | 2011-11-11
Na półkach: ∎ ~ Historia, Przeczytane

Ciekawa pozycja ukazująca w pigułce życia najbardziej znanych z historii kobiet -skandalistek.

Marysieńka | 2011-09-05
Przeczytana: 2008 rok

Ta pozycja to zbiór opowieści o znanych z historii kobietach, począwszy od Klitajmestry i Jezebel aż po Małgorzatę Windsor. Mamy tu charakterystyki 16 kobiet, królowych i cesarzowych. Poznajemy mniej lub bardziej prawdopodobne, ale też i autentyczne fakty z ich życia. Dowiadujemy się jak wielki miały wpływ na losy ludzkie, na dzieje swoich ojczyzn czy wręcz świata. Poznajemy ciekawostki, których nie znajdziemy w podręcznikach historii.
A o kim tu przeczytamy? Poza wymienionymi - mamy tu Kleopatrę i Messalinę, mamy też carycę Katarzynę i cesarzową Teodorę i Lukrecję Borgię i jeszcze kilka innych sławnych pań. Jesli ktoś lubi biografie znanych ludzi i historię to polecam!!!

Jak powiedział Aragon- :kobieta jest przyszłością mężczyzny". Chociaż poeta ma niewątpliwie rację, nie zapominajmy, że kobiety zapisały również naszą przeszłość. Historia zna nie tylko bohaterów, ale i bohaterki wielkiego formatu, którym udało się odcisnąć trwałe piętno na świecie tradycyjnie zdominowanym przez mężczyzn. Aby to osiągnąć, wiele kobiet musiało odrzucić wpajane od dzieciństwa cnoty łagodności i uległości. Niektóre, zdobywszy tron, władzę czy choćby status ukrytej w cieniu szarej eminencji, nie odmawiały sobie uciech sprzecznych z moralnością albo dały dowody mrożącego krew w żyłach okrucieństwa. Skandalistki z najwyższych sfer- Messalina, Fredegunda, Lukrecja Borgia, Małgorzata de Valois, Krystyna Szwedzka, caryca Katarzyna czy hiszpańska Izabela II- są jednak przede wszystkim "żelaznymi damami" swoich czasów, przykładami niezłomnej osobowości w powabnych kobiecych szatach.
Z portretów nakreślonych przez Philippe'a Delorme'a wyłaniają się postaci pełne życia, energii...

mida189 | 2011-01-21
Przeczytana: listopad 2009

Książka jest naprawdę dobra, opisuje nie tylko skandale jakie wywołały wymienione królowe, ale też ich młodość i co je skłaniało do takiego życia.
Polecam osobom, które interesują się innymi aspektami życia możnych zamierzchłych czasów, a szczególnie kobiet.

LenaS | 2014-12-04
Na półkach: Przeczytane, Do matury
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Philippe Delmore przygotował rzetelny przekrój przez zamierzchłe czasy, odnajdując w każdej z epok, często niejedną kobietę u szczytu władzy, wartą miana prawdziwej skandalistki. Spotykamy tu więc osobistości takie jak np. Messaina, Lukrecja Borgia, Katarzyna Szwedzka, caryca Katarzyna czy Małgorzata Windsor. Autor nie ogranicza się jedynie do wymienienia niegodziwych postępków jakże perfidnych dam. Każda z nich ma własną historię do opowiedzenia.

Więcej na: http://z-nosem-w-ksiazce.blogspot.com/2014/09/krolowe-skandalistki-okrutne-wystepne.html

dzosefinn | 2012-05-28
Przeczytana: 28 maja 2012

Rewelacyjna, każdy rozdział to nowa fascynująca opowieść o królowych, które przeszły do historii pod tzw. ciemną gwiazdą. O większości królowych, które pojawiły się w tejże pozycji nie miałam zielonego pojęcia. Dopiero ta książka otworzyła mi oczy na niektóre fakty historyczne. Ciekawa i zaskakująca, choć do tego zestawienia dodałabym Annę Boleyn (drugą żonę Henryka VIII).

Yorika | 2011-09-03

Książeczka bardzo pobieżnie traktująca temat. Spory potencjał, lecz nieciekawe wykonanie.

Karinella | 2011-12-04
Przeczytana: kwiecień 2012

Już dawno nie spotkałam tak ciekawych postaci. Intrygują, wzbudzają podziw, szokują i zdradzają swoje sekrety:) Osobiście polecam.

Scarlet19762014 | 2014-11-01

VIII 2014