Lubimyczytać.pl to:

historia
typ
papier
Łukasz Kuć
6.75 (16 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Książka przedstawia wizerunek Romanowów w życiu codziennym, publicznym i w polityce, na tle zmian w świecie oraz w ich państwie. Znakomicie napisana, zawiera fascynujące informacje o osobowościach i charakterach jej członków, o ich miłościach i antypatiach, o układach w jakie wchodzili, o prowadzonych przez nich politycznych grach i intrygach.

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
sardynka_22 | 2011-10-13
Przeczytana: 13 października 2011

Książka bardzo mi się podobała, jednak czegoś mi w niej brakowało. Na tle innych pozycji traktujących o Romanowach wypada nieco blado. Mimo to jest to lekka lektura i zapewne wielu przypadnie ona do gustu.

Sylwia | 2014-01-11

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku