Stacja Aniołów

Angel Station
83-87968-06-4
Stacja, Aniołów
dona

Ubu i jego siostra Maria są uciekinierami. Ścigani we wszystkich znanych światach za długi i oszustwa, wyruszają na kosmiczną tułaczkę w poszukiwaniu fortuny. Podczas eksploracji jednego z dotychczas niezbadanych układów natykają się na olbrzymi statek obcych - dochodzi do pierwszego kontaktu w historii ludzkości...To jednak dopiero początek tej opowieści i niesamowitych wydarzeń, które mogą wpłynąć na losy rasy ludzkiej... Kolejna po Aristoi, Metropolicie i Mieście w Ogniu powieść Waltera Jona Williamsa, jednego z najciekawszych autorów science fiction i fantasy ostatniej dekady. Doskonałe połączenie space opery i cyberpunka.

Kamil Muzyka | 2015-04-21
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Książka bardzo fajna, chociaż inspirowana sztuką Ubu Roi, to nie ma wielu nawiązań.

Po części space opera, trochę cyberpunk, bardziej połaczenie powieści pierwszokontaktowej z powieścią marynistyczną (tu uwaga, Admirality court to Izba Morska, już od biedy może być Izba Kosmiczna/Żeglugi Kosmicznej, nie Sąd Admiralicji, innych błędów tłumaczeniowych nie wyłapałem, choć nie wymagam od tłumacza nie będącego prawnikiem znajomości instytucji marynistycznych, więc Luzik).

Jak zwykle u Williamsa mamy sporo ciekawych spostrzeżeń dotyczących ludzi, kosmitowatości kosmitów, kosmos opiera się na handlu i przemyśle a ten jest pokazany bardziej realistycznie niż widzi się to zazwyczaj.

Polecam, chociaż zalecam zapoznanie się ze sztuką Król Ubu oraz Okablowanymi Williamsa, zanim sięgniecie po tę pozycje.

Katarzyna Sidor | 2016-07-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Papierowe
Ksiądz | 2014-03-20
Rafał | 2013-10-10
    Dzikie karty
    Roger Zelazny, Walter Jon Williams, George R.R. Martin, Howard Waldrop, Hunter...
    Praxis
    Walter Jon Williams
    Echa Wojny Światów
    Robert Silverberg, Walter Jon Williams, Mike Resnick, Barbara Hambly, Dave John...