Osaczona

Haunting Rachel
83-7311-103-4
znkinięcie, duch, wypadki, groźba
villemo47

Przed dziesięciu laty zniknął bez śladu Thomas, narzeczony Rachel Grant. Teraz w mieście pojawił się mężczyzna, który mógłby uchodzić za bliźniaczego brata Thomasa lub... jego ducha, jak zaczyna myśleć w popłochu Rachel. Adam Delafield, bo tak się przedstawił, ma kosmyk włosów, który Rachel dała Thomasowi. Zawsze znajduje się w pobliżu, gdy Rachel przytrafiają się tajemnicze, groźne wypadki. Dziewczyna czuje się osaczona. Musi się dowiedzieć, kto i dlaczego chce ją zabić...

basik | 2016-04-23
Na półkach: Sensacja, Przeczytane

"Osaczona" jest wprost wspaniała.
Tym razem to historia kobiety, która straciła w wypadku lotniczym 10 lat wcześniej narzeczonego, (ale ciągle nie może pogodzić się z tym faktem) a teraz rodziców (też w wypadku)
Teraz jest bardzo bogata, ale również bardzo zagubiona, bo nagle spotyka człowieka bliźniaczo podobnego do zmarłego narzeczonego a do tego ktoś stara się ją zabić.
Rachel i Adam razem próbują się dowiedzieć kto i dlaczego próbuje ją zabić.
Książka trzyma w napięciu od pierwszej strony, bardzo dużo się dzieje, wszyscy są podejrzani, jest nawet duch....polecam!!!!!

Desire | 2014-11-20
Przeczytana: 16 listopada 2014

Myślałam, że ksiązka nie przypadnie mi do gustu, ale było inaczej. Może nie wywarła na mnie jakoiegoś wilkiego wrażenia ale ciesze się, że pomimo wielu niezbyt pozytywanym opiniom postanowiłam ją przeczytać.
Spodobała mi się fabuła, chociaz musze przyznać, że momentami troszeczkę nudno. Ale tylko troszeczkę.

Ksiązka opowiada o Rachel, której narzeczony Thomans, zginął w katastrofie lotniczej. Rachel, po śmierci swojego narzeczonego mieszkała w Nowym Jorku, gdzie oddała się całkowicie pracy, pozastawiając wszytsko inne w kąt.
Lecz po dziesięciu latach dziewczyna wraca w rodzinne strony, w celach spadkowych, które odziedzyczyła po zmarłych rodzicach.
Jednak pwnego tejemniczego dnia w mieście pojawia się mężczyzna, który mógłby uchodzić za bliźniaczego brata Thomasa. Mężczyzna przypominający Thomasa nagle pojawia się u niej w domu.
Dziewczyna pomimo ostżerzeń swojego prawnika, Grahama postanawia zaufać tajemniczemu mężczyźnie, który zawsze znajduje się w pobliżu, gdy Rachel...

Agnieszka | 2016-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ogólnie dość ciekawa książka, chociaż w sumie to dużo dziwnych przypadków i dość głupie te wypadki, po których bohaterom totalnie nic się nie stało. No i to podobieństwo między Tomem a Adamem... I ten motyw ducha... To takie trochę minusiki, ale tak poza tym szybko się czyta i tak namieszane, że do końca nie wiadomo, kto jest zły. ;>

sonjab | 2011-03-08
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 07 marca 2011

"Osaczona" to jedna z niewielu książek Hooper, które zostały wydane po polsku. Podobnie jak w "Śladami Caroline" i "Labiryncie wiecznej miłości" mamy tutaj nieco uładzoną bohaterkę, ufną ponad wszystko, której przydarza się coś irracjonalnego. Tym razem spotykamy Rachel, panienkę z dobrego domu, która odziedziczyła fortunę po zmarłych rodzicach i w celach spadkowych powraca w rodzinne strony. Dziesięć lat wcześniej w katastrofie lotniczej zginął/zaginął jej narzeczony. I nagle pewnego dnia spotyka mężczyznę bliźniaczo do niego podobnego. W tej chwili również ktoś zaczyna dybać na jej życie.
Akcja "Osaczonej" rozgrywa się nieco szybciej i bardziej płynnie niż w pozostałych książkach Hooper, co zasługuje na plus. Plusem jest także to, że intryga jest ciekawa i pozostawia wiele możliwości rozwoju. Niestety szczerze mówiąc myślałam, że wyjaśnienie będzie nieco inne, może nie do końca realne, ale romantyczne. "Osaczona" jest napisana bardzo poprawnie, może nawet ma więcej fanów niż inne...

Natalia MJ | 2011-07-16

Opis książki zachęcający, a fabuła taka sobie. Pomysł dobry, ale z realizacją kiepsko. Czyta się dobrze, właściwie dla relaksu, ale nic ponad to. Średnia.

Angelika Eckert | 2016-08-31
valkiria88 | 2016-08-20