Nocne prządki

Wydawnictwo: Świat Książki
8373119108

Bliźniacze siostry, Susanah i Marina, mają szczególną umiejętność potrafią porozumiewać się telepatycznie. Ala z czasem zaczyna im doskwierać ta niezwykła bliskość. Susanah wyjeżdża więc z Filadelfii. Jednak pewnej nocy otrzymuje sygnał, że siostra jest w niebezpieczeństwie. Okazuje się, że została zamordowana, a morderca uciekł. Rok później ktoś zaczyna prześladować drugą siostrę. Policja nie wierzy Susanah, więc sama musi rozwikłać zagadkę śmierci Mariny i ratować swoje życie.

Cosmo | 2013-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2013

Ta książka różni się nieco od innych kryminalnych powieści, głównie dlatego, że prawie w ogóle nie ma w niej dialogów, ale występuje naprawdę świetna narracja. Niesamowicie wciągająca opowieść. Polecam jak najbardziej :)

Henioo | 2013-09-26
Przeczytana: luty 2009

Zakręcona książka o bliźniaczkach, które łączy specyficzna więź, potrafią bowiem porozumiewać się bez słów, tylko za pomocą myśli. Pewnej nocy, jedna z nich, Marina, ginie z rąk mordercy, zaś Susanah wyprowadza się do Filadelfii. Dokładnie rok później w życiu Susannah zaczyna dziać się coś dziwnego: dostaje wiązankę pogrzebową, w piwnicy słyszy znaną z dzieciństwa piosenkę, zaś pewną nocą ktoś zakrada się do jej domu i obcina kosmyk włosów, po czym przykleja go do lustra. Gdy okazuje się, że to samo spotkało jej siostrę przed zabójstwem, Susannah podejmuje na własną rękę śledztwo...
Taka sobie...

marina | 2016-09-13

Na początku mnie nie porwała ale po rozkręceniu akcji czytałam jak burza, bardzo dobra książka ;)

ursi | 2011-11-25
Przeczytana: 24 listopada 2011

Lektura nie porwała mnie, ale przeczytałam ją z przyjemnością, jako coś odmiennego od tego, co czytam najchętniej.
Dwie siostry bliźniaczki Susannah i Marina porozumiewają się telepatycznie. Ma to ogromny wpływ na ich wzajemne relacje i dalsze losy. Sensacyjna fabuła książki sprawia, że niewiele można o niej napisać. Zapewniam jednak, że amatorów tego gatunku literatury, trzyma w napięciu.
W książce jest bardzo mało dialogów, za to dużo narracji. Język jakim posługuje się autorka, jest barwny, bogaty, na pewno nie napuszony i jest to duży walor powieści. Z tego też powodu warta jest polecenia.

KochamCzytać | 2016-10-29
fianiebieska | 2016-09-06