Podążając tropem strachu

Tłumaczenie: Jacek Mikołajczyk
Wydawnictwo: Sonia Draga
Hunting fear

Sprytny psychopatyczny morderca kontra obdarzony siódmym zmysłem gliniarz. To potyczka, która musi trzymać w napięciu. Lucas Jordan jest jednym z najlepszych twórców profili psychologicznych. Został wcielony do elitarnej grupy do zadań specjalnych dzięki swoim paranormalnym zdolnościom, niezwykle przydatnym w odnajdywaniu osób zaginionych. Jego przeczucia mogą być niewytłumaczalne, jego doznania pozazmysłowe, metody mogą budzić nieufność i sceptycyzm - ale jedno jest pewne - zadziwiające efekty jego pracy graniczą nieraz z cudem. Zagadkowe porwania, do rozwikłania których zostaje wezwany, początkowo wyglądają na niepowiązane ze sobą, przypadkowe uprowadzenia dla okupu. Problem w tym, że ofiary, pomimo przekazania pieniędzy, giną w okrutnych męczarniach, a stróże prawa, przybywający na każde z miejsc zbrodni o kilka chwil za późno, są bezradni. Świadomie grając policjantom na nosie, porywacz zaprasza ich do chorej gry, a Lucas jest jedyną osobą, która może podjąć to wyzwanie. Czas, by zmobilizować siły i podążyć tropem strachu… To doskonała, trzymająca w napięciu lektura i pierwsza odsłona prawdziwego strachu w wykonaniu Kay Hooper. Kolejne części niebawem ukażą się w księgarniach.

źródło opisu: Sonia Draga, 2008

Na początku miałam wrażenie,że to bedzie coś w stylu Chattama, ale za wiele sobie obiecywałam. Hooper nie dostarcza takich emocji i to nie tylko ze względu na sam fakt, że nie ma tu epatowania dosłownymi opisami przebiegu zbrodni. Morderca jest wyrafinowany w tym co robi, jednak autorka pozbawia czytelnika zapoznawania się z całą procedurą przygotowywania zasadzki czy tortur zadawanych ofiarom. Natomiast mamy tu do czynienia znów z agentem profilującym a do tego obdarzonym zdolnościami paranormalnymi. Zwyrodnialec kontra superglina. I rozpoczyna się gra. Dosłownie, bo ofiary to jedynie pionki w tej grze, a strach jest przynętą.

Zamiast przemyśleń prowadzącego śledztwo jest stała wymiana zdań z innymi policjantami czy starą znajomą "po fachu". Samanta również ma zdolnosci przewidywania i "widzenia" pewnych rzeczy. Odnoszę wrażenie, że to ten element, który spłyca w oczach czytelnika postać agenta. Tak jakby nie był w stanie sam dojśc do ewidentnych przyczyn postępowania mordercy,...

sybla | 2016-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2016

Dobra, trzymająca w napięciu opowieść. Nieco przewidywalna, choć nie brak w niej zaskakujących momentów. Całość trochę mało rozbudowana jak na mój gust, autorka mogła jednak trochę więcej wyciągnąć z postaci. Mimo wszystko zdecydowanie godna polecenia.

MonicaCarax | 2015-05-20
Przeczytana: 19 maja 2015

Bardzo ciekawa, trzymająca w napięciu do ostatniego momentu, przeczytana w jeden dzień, a to chyba dobrze świadczy o książce :). Polecam!

Chihiro | 2012-08-24
Przeczytana: 2010 rok

Nigdy szczególnie nie lubowałam się w czytaniu kryminałów, choć czasem po nie sięgam; bywają miłą odskocznią. W końcu jednak znalazłam taki, który pochłonął mnie bez reszty, tak, mowa tu o "Podążając tropem strachu". Ta książka ma w sobie to "coś", nie do końca potrafię określić co. Przez cały czas czytelnikowi towarzyszy lekkie napięcie, mimo iż fabuła nie jest szczególnie zawiła i zaskakująca. Poza tym mamy tu również niebanalnych bohaterów i ciekawe dialogi. Wątek paranormalny dodaje jej intrygującego smaczku. Sama okładka wywołuje u mnie ciarki na plecach. Cóż... być może dlatego, że nie cierpię pająków. Po tę powieść sięgnęłam za namową mojej kuzynki, za co jestem jest wdzięczna. Zdecydowanie godna polecenia. A więc czytajcie i cieszcie się nią. Miłej lektury!

Olga | 2016-04-13

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka całkiem niezła. Na początku byłam trochę sceptycznie nastawiona ze względu na paranormalne zdolności bohaterów, ale jakoś to przełknęłam. Sposób zabijania seryjnego dość ciekawy, zaintrygował mnie, to wielki plus, szczególnie interesujący był motyw z akwarium.

Przemek | 2012-08-05
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 03 lutego 2016

Pomysł trochę nawiązujący do x-files. Detektyw z paranormalnymi zdolnościami. Dla osób lubiących kryminały zapewne przewidywalna, ale w letni wieczór można poczytać.

Niesamowita. Książka, choć trochę przewidywalna, jest świetnie napisana. Nie mam nawet pojęcia co wzbudziło we mnie takie uwielbienie do niej.

dotkowa | 2015-09-05

Mimo, iż kryminał to lekka, łatwa i przyjemna. Polecam na chłodny wieczór :)

Henioo | 2015-11-15
Przeczytana: 08 listopada 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dość ciekawa ta książka, choć po opisie na okładce, spodziewałem się czegoś ciekawszego, czegoś lepszego. Można było z tej historii wycisnąć znacznie więcej, zaś sprawca(y) też jacyś strasznie naciągani. No cóż, należy życzyć autorce (i sobie), żeby następne powieści z tej serii były lepsze. Z pewnością coś jeszcze przeczytam autorstwa Kay Hopper.

Bronula | 2012-05-20
Przeczytana: 16 marca 2009

Świetna, utrzymująca do ostatniej strony książka kryminalna!