Dreszcz strachu

The Chill of Fear
978-83-7508-219-7
morderstwo, strach, fbi
Ewa

Nowa powieść bestsellerowej powieściopisarki "The New York Timesa" to prawdziwa esencja grozy. Kay Hooper podkręca temperaturę, jednocześnie przyprawiając czytelników o kolejny dreszcz strachu. Agent FBI, Quentin Hayes, od dawna wiedział, że posiada wyjątkowe zdolności. Zanim jeszcze Noah Bishop zwerbował go do budzącej kontrowersje Grupy do Zadań Specjalnych. Jednak pomimo swoich zdolności...

Agent FBI, Quentin Hayes, od dawna wiedział, że posiada wyjątkowe zdolności. Zanim jeszcze Noah Bishop zwerbował go do budzącej kontrowersje Grupy do Zadań Specjalnych. Jednak pomimo swoich zdolności od dwudziestu lat prześladuje go bolesne wspomnienie niewyjaśnionego morderstwie, którego dokonano w ustronnym wiktoriańskim domu wczasowym w stanie Tennessee zwanym "Hotelem". Teraz powrócił tam po raz ostatni, aby rozwiązanie tajemnicy ujrzało w końcu światło dzienne.

Diana Brisco przybyła do "Hotelu" z nadzieją na odkrycie prawdy o swej burzliwej przeszłości. Nękają ją jednak koszmary oraz wizje dziecka, które zaginęło w "Hotelu" wiele lat temu. Agent FBI próbuje przekonać ją, że to co uważa za chorobę umysłową, w rzeczywistości jest wyjątkową zdolnością, która może pomóc w złapaniu mordercy.

Coś zimnego i mrocznego - prawdziwe zło - czai się w "Hotelu". Coś, co może zniszczyć Dianę. Coś, czego Quentin nigdy wcześniej nie czuł: dreszcz strachu.

Lubię czytać zarówno horrory jak i thrillery, ale nie przepadam za próbami połączenia tych dwóch gatunków na siłę, a "Dreszcz strachu" wydał mi się właśnie taką próbą. Nawet osadzenie akcji w wiktoriańskim domu wczasowym nie uratowało tej książki w moich oczach. Koszmary senne, straszne wizje, wróżenie z fusów i inne czary mary to nie moja bajka.

Pierwsza połowa książki to przedstawienie starań agenta FBI Quentina Hayesa (posiadającego pewne "specjalne zdolności") aby przekonać Dianę Brisco (odbywająca terapię w Hotelu), że wcale nie jest chora psychicznie tylko również ma owe "specjalne zdolności".

W moim odczuciu wypadło to trochę tak, jakby autorka starała się łopatologicznie przekonać czytelnika, że parapsychologia to bardzo powszechna i normalna rzecz (przecież zdolności te są wykorzystywane nawet w FBI!), a do tego świetnie pasuje do rozwiązania zagadek z książkowego thrillera. Bo horrorem tej pozycji nazwać nie można, poza elementami parapsychologicznymi (jasnowidztwo,...

Katarzyna Busłowska | 2016-05-25
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 24 maja 2016

Choć żadnego dreszczu podczas czytania nie poczułam, powieść mi się podobała. Przede wszystkim ciekawy był wątek Diany. Poznałam ją właściwie nawet lepiej niż Quentina. Autorka opowiedziała o jej pogmatwanej sytuacji rodzinnej i dwóch dekadach zmagania się z chorobą umysłową, która okazała się wcale nie istnieć.

Co do antybohatera, to zawsze wydawało mi się, że najsilniejszy strach budzi to, czego nie możemy dostrzec, usłyszeć, poczuć. Ważne są luki, które czytelnik może wypełnić sobie sam z pomocą własnej wyobraźni.

Akcja właściwie toczyła się dość leniwie. Przyspieszała odrobinę, gdy bohaterowie trafiali na kolejny trop, a potem wracała do poprzedniego rytmu. Gdy odnaleziono wejście do tunelu w siodlarni, myślałam, że dalej wszystko potoczy się jak w filmie "Zejście". Kilku śmiałków wejdzie do starej kopalni, zabłądzi w tunelach i taki będzie ich koniec. Spudłowałam kolejny raz.

Stare nawiedzone domy i hotele to dość częste tło powieści grozy, jednak okazuje się wciąż...

Dama_Karo | 2013-10-01
Przeczytana: 01 października 2013

Sięgając po "Dreszcz strachu" spodziewałam się mrocznego kryminału, a dostałam w swoje ręce kryminał o zjawiskach paranormalnych. Krótko mówiąc bajka o tym, że w FBI jest specjalny wydział złożony z ludzi, którzy mają tego typu zdolności. Spotkamy wśród nich medium, jasnowidzów i inne osoby o zaskakujących zdolnościach.

Nasz główny bohater w dzieciństwie przeżył traumę - będąc podczas wakacji w Hotelu odnalazł nad rzeką swoją martwą przyjaciółkę. Czuł, że nie została zamordowana przez kogoś żywego - wierzył, że zabił ją duch.
Historia ta od pierwszych stron jest absurdalna, jednak intryguje na tyle, że chce się czytać dalej... Quentin Hayes przez całe swoje dorosłe życie śledził dokładnie historię Hotelu i obserwował coraz liczniejsze zaginięcia dzieci i morderstwa osób związanych z tym mrocznym miejscem. Kolejny raz ginie dziecko i postanawia zbadać sprawę dokładniej i wprowadza się do Hotelu jako gość.
Już pierwszego dnia poznaje Dianę, która na zawsze zmieni jego życie i w...

Goszka | 2015-04-03
Na półkach: Posiadam, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 03 kwietnia 2015

Radzę podchodzić do tej książki z otwartym umysłem. Kay Hooper zafundowała swoim czytelnikom thriller paranormalny z elementami horroru. Jeśli ktoś miał ochotę na zwykły kryminał, to prawdopodobnie skończył lekturę z kwaśną miną i w niezbyt radosnym nastroju.

Jednak porzucając próby przyporządkowania tej powieści do konkretnego gatunku, z czystym sercem stwierdzam, że "Dreszcz strachu" czyta się bardzo dobrze. Autorka postarała się o solidną intrygę, rozwijała ją w dobrym tempie, utrzymując jednocześnie nastrój tajemniczości i - przede wszystkim - nie zanudzała. Wielu osobom mogą przeszkadzać nadnaturalne zjawiska, zdolności nie z tego świata i duchy z przeszłości, ale jeśli ktoś lubi takie bajeczki, to ta książka będzie dla niego przyjemnością.

MowMiZa | 2016-03-10
Przeczytana: 10 marca 2016

Nie będzie to najbardziej pochlebna opinia.
Kupiłam książkę sugerując się autorką, poprzednie jej książki przeczytałam bez problemu. Ta niestety nie wciągnęła mnie. Początki były trudne, koniec książki nienaturalnie szybki. Brak balansu. I zdania "Na te pytania nie znał odpowiedzi. Jeszcze nie." prześladowały mnie przez całą książkę, co doprowadzało mnie do szewskiej pasji. Wiem, że mają przed sobą tajemnicę. WIEM. Nie trzeba przypominać mi o tym co 12 stron.

lewandowska26 | 2016-09-16
Przeczytana: 16 września 2016

Szczerze powiedziawszy liczyłam na coś lepszego niż historia o paranormalnych zdolnościach z dość banalnym zakończeniem. Książka nie trzymała w napięciu i troche płytka kreacja głównej bohaterki Diany, która odgrywa tutaj rolę wielkiego medium. Przeciętnie, naprawdę polecam poczytać coś innego co masz do nadrobienia w swojej biblioteczce.

Dorota | 2012-06-02

Nie przepadam za książkami o duchach, zjawach itp. ale ta pozycja przypadła mi do gustu.

mmagia | 2014-01-20

Thriller z elementami nadprzyrodzonymi albo nawet horror. W każdym razie napisany tak sugestywnie, że gdy czytałam go w nocy, chciałam jak najszybciej dojść do bardziej "optymistycznego" fragmentu. Żeby nie zasypiać myśląc o dziecięcych widmach...

Agata | 2012-12-13

Zjawiska paranormalne, duchy..zawsze omijałam książki z tą tematyką.

Na "Dreszcz strachu" trafiłam przypadkowo i nie żałuję! Książkę czytało się bardzo przyjemnie, lekko:))

Angela21 | 2013-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka wciąga od pierwszych stron. Jest bardzo tajemnicza i trochę mroczna. Mimo, że nie jestem obeznana w tego typu książkach to ta była rewelacyjna. Fabuła przypomina mi trochę serial Zaklinacz Dusz chyba poprzez tematykę;) Polecam warto przeczytać!:) Przeciągałam czytanie tej książki, bo wiele innych dom kończyć mimo, że na mej półce wiele innych do czytania zdecydowanie delektowałam się czytaniem tej książki. Do ostatniej kartki zaskakująca! Nigdy bym nie powiedziała, że Madison z pieskiem Angelo to duchy przecież byłam pewna że to ludzie z krwi i kości! No i zaskakujące jest powiązanie między Missy a jej starszą siostrą! Wątek romantyczny tego się spodziewałam tak na prawdę:)