Bez śladu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wszystko dla Pań". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Without a trace
83-241-2051-3
Carla Peltonen, Molly Swanton
mrow1509

„Zrobił to znowu”. Jane Ruso nie może dłużej uciekać od rzeczywistości, bo w pięknym kurorcie narciarskim zginie kolejna dziewczyna. Nieuchwytny morderca wymyka się policji. Jane, fenomenalna autorka portretów pamięciowych, nieomylnie potrafi przejrzeć psychikę zabójcy. Ale wszystko zmienia makabryczna noc, której nie może wymazać z pamięci, i twarz, której nie może w pamięci odszukać…

„Sensacyjna intryga i suspens trzymają w uścisku mocnych wrażeń od pierwszej do ostatniej strony”.
„Kirkus Reviews”

Joanna | 2010-11-28
Przeczytana: 2010 rok

Autor: w opisie na okładce jest napisane że, Lynn Erickson to pseudonim dwóch pisarek:
Molly Swanton
Carla Peltonem
Moim zdaniem pisanie pod pseudonimem jest trochę bez sensu, bo każdy chce być znany ze swojej twórczości. Jednak nie przeszkadza mi czytanie cudzej twórczości, którą ktoś napisał pod pseudonimem, ja tak bym nie zrobiła.
Z biografii wiem, że autorki napisały głównie romanse, ale jeszcze jedna czy dwie pozycje nie są z tego gatunku, którego tak nie lubię.
Opis na okładce: niestety na okładce jest złoty pasek z napisem „Wszystko dla pań”. Nie zgadzam się z tym, ponieważ kryminał to nie jest literatura kobieca, może ją czytać każdy bez względu na płeć, chodzi mi jednak o to, że termin literatura kobieca odnosi się jak dla mnie do romansów, książek obyczajowych, poradników na temat miłości, za którymi nie przepadam tak samo jak za romansami.
Natomiast opis na temat książki jest bardzo ciekawy, zachęca do przeczytania, a nawet do kupna.
Pasuje ona również do miejsca...

nikula | 2012-12-31
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 30 grudnia 2012

przyjemne czytadełko na jeden wieczór, czasem lubię takie lekkie odskocznie, ksiązki które za dużo nie wnoszą ale czytają się szybko i przyjemnie:)
Takie powieści nazywam "na jeden kęs" - i mogę 3 dziennie pochłonąć:)
Lekki język, fabuła przewidywalna i mało skomplikowana ...o to czasem chodzi

Agnieszka | 2014-03-15
Przeczytana: 12 marca 2014

Jak dla mnie to trochę się akcja wlokła, dziwiły mnie także niektóre zachowania głównej bohaterki. Jakiegoś wielkiego szału nie było, ale też mnie nie wciągnęła.

nina112 | 2014-09-04
Przeczytana: 15 lipca 2014

Lektura wakacyjna 2014, pierwszy kryminał w mojej literackiej przygodzie, bardzo interesujący

gosiurka | 2013-06-03

Kryminał dość dobry, dobrze rozpisany i ciekawy, trzyma w napięciu przez większą część. Jeżeli ktoś szuka romansu, to się rozczaruje bo bardziej to przypomina pocieszanie dwóch osób niż prawdziwe uczucie. Oboje po przejściach, ona po traumie ,on po wielkiej stracie.

nietoperzyca | 2016-09-10
Przeczytana: 27 października 2009