Woody według Allena

angielski: Woody Allen on Woody Allen; oryginału: Woody Om Allen
83-7006-662-3
kino
Malwina

Autoportret nowojorskiego reżysera wyłania się stopniowo z luźnych wspomnień, uwag i dygresji dotyczących jego życia i twórczości - w trakcie rozmowy ze Stigiem Björkmanem, szwedzkim krytykiem filmowym, inteligentnym rozmówcą i doskonałym znawcą filmów Allena. Woody Allen to człowiek-instytucja i bodaj najpełniejsze wcielenie idei autorstwa filmowego we współczesnym kinie. Jest człowiekiem o wszechstronnych zainteresowaniach, wyczulonym na podstawowe problemy współczesności, a przy tym obdarzonym wyjątkową wyobraźnią.

fantasy | 2016-07-10

Okropna. Kilkanaście razy czyta się o tych samych kwestiach w naprawdę niewielkiej odległości. Poza tym skoro to jest rozmowa pomiędzy dwoma reżyserami, to no plz cosiędzieje - wrażenie czytania konwersacji kogoś kto liznął filmów Allena i trochę tam innych (Fellini, Bergman, Keaton). O wiele przyjemniej czytało mi się wywiad z Allenem w Playboyu, w którym zresztą były niemałe błędy stylistyczne. Być może to wina takiego, a nie innego tłumaczenia. Fakt, można trochę się dowiedzieć na temat mniej popularnych filmów Woodiego, ale jednak nje, dziękuję za takie głupotgi

lady_of_theflowers | 2013-09-17
Przeczytana: wrzesień 2013

trochę się pan björkman powtarza w pytaniach, ale przecież przez te dwa lata wywiadu w kawałkach nie można spamiętać wszystkiego.

głównie dla fanów, nie czytać przed zapoznaniem się z filmografią!

domi88 | 2016-06-23
Przeczytana: 05 lipca 2016