John Lennon we wspomnieniach

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Memories of John Lennon
John, Lennon
beatleanka

John Lennon... Ikona popkultury dziś aktualna w nie mniejszym stopniu niż kiedykolwiek wcześniej. Przez krótkie czterdzieści lat wywarł wpływ na życie wielu ludzi i w dalszym ciągu porusza oraz inspiruje miliony. Na zaproszenie Yoko Ono przyjaciele, członkowie rodziny i fani ze wszystkich środowisk - wśród nich kilku największych artystów naszych czasów - wspominają Lennona jako wizjonera i przyjaciela, muzyka i wykonawcę, męża i ojca, działacza społecznego i żartownisia. Dzięki ich słowom i rysunkom, wierszom i zdjęciom, życie Lennona - od dzieciństwa, poprzez lata z Beatlesami, aż po szczęście i tragedię ostatnich dni - staje się zdumiewająco żywe. W książce znajdziemy bardzo osobiste wspomnienia muzyków, którzy znali Johna, takich jak Pete Townshend, sir Elton John, sir Mick Jagger czy Joan Baez, przyjaciół i krewnych jak producent David Geffen, publicysta Elliot Mintz czy kuzyn Mike Calwallader, oraz podążających jego artystyczną drogą muzyków, takich jak Bono, Alicia Keys, Jello Biafra czy Carlos Santana. Po raz pierwszy sławna fotograficzka, Annie Leibowitz, prezentuje wszystkie ujęcia z historycznej ostatniej sesji zdjęciowej z Johnem i Yoko. Wspomnienia o Johnie Lennonie to bogaty i głęboki emocjonalnie wyraz uznania dla wielkiego człowieka, który na zawsze pozostanie symbolem popkultury XX wieku.

| 2011-04-02

Bardzo przyjemna, miła książka- wspomnienia tych bliższych i tych dalszych Lennonowi ludzi, z nim związane. Często poruszany temat Yoko Ono, bardzo pięknie ujęte zdania o ich związku- świetna lektura, przedstawiająca wspaniałego muzyka w świetle codzienności.

kiwi | 2016-04-02
Wisła | 2015-11-02