Mesjasz Diuny

Frank Herbert Wydawnictwo: Rebis Cykl: Kroniki Diuny (tom 2) Seria: Diuna fantastyka, fantasy, science fiction
Dune Messiah
2007-05-15
1992-01-01
Data 1. wydania:
1972-01-01
Marek Marszał
Rebis
diuna arrakis Fremeni melanż czerw pustyni Paul Atryda Harkonennowie pustynna planeta ekologia
Dune Messiah
Kroniki Diuny (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2007-05-15
Marek Marszał
Diuna

Cały ten tom to jedna wielka intryga. Każdy z bohaterów ma bardzo ciekawą rolę do odegrania jak też dodaje coś od siebie. Bo cały świat pana Herberta jest tak sprytnie wykreowany, że każda postać jest na swój sposób wyjątkowa i oryginalnie przedstawiona. Postacie Gholi bardzo wypełniają ten świat o tą magię Sci-Fi że jestem pod wielkim wrażeniem. Pomimo mniejszej ilości...

Uroniłam niejedną łzę czytając. Rzadko się zdarza by czytając powieść science fiction wkradały się do naszych myśli refleksje nad przemijaniem, o tym że panta rhei. Przy tej serii to chyba norma. Żeby nie opowiadać a zachęcić napiszę tylko nie zniechęć się czytelniku sądząc że ta część jest tylko o dworskich intrygach. Nic bardziej mylnego. Bez chwili wahania sięgam po...

Jeżeli Diuna zrobiła na mnie wrażenie, to Mesjasz zrobił nawet większe. Mniej tutaj tego misternie skonstruowanego świata, ale podejście do tematu wizji przyszłości oraz intryga doskonale to rekompensują.

Liczyłem na poziom pierwszej diuny, wspaniały klimat i przygody. Jedna intryga pałacowa. I trochę farmazonów. Nie będę zagłębiać się w dalsze części cyklu.

Kontynuacja "Diuna" Franka Herberta. W tym przypadku mamy doczynienia z intrygą przeciwko Panującemu już Paulowi Atrydzie (Muadibowi).

Jak poprzednio wciągająca fabuła, tematyka na czasie (polityka i ekologia).

Na marginesie: mam problem z oceną pomysłów i idei odnośnie społeczeństwa i ludzkiej psychiki przedstawionych w książce. Jednej strony wydają się one...

Kontynuacja, dziejąca się kilkanaście lat po wydarzeniach opisanych w "Diunie", po fremeńskim dżihadzie, który po nich nastąpił.

Prostsza, nie ma tego rozmachu co pierwsza część. Fabuła w zasadzie opiera się na jednej intrydze, choć wielopoziomowej. Ścierają się plany rodzeństwa Atrydów i innych frakcji, także mniej lub bardziej przewidujących przyszłość, niestety ciężko...

Podobała mi się bardziej niż Diuna, ale ogółem sposób narracji i dziwność tej książki sprawia, że nie jest to lektura mojego życia. Nie czytałam nigdy czegoś takiego, ta część zachowuje klimat 1 części ale jest mniej przeciągnięta. Wciąż mamy do czynienia z przeskokami czasowymi ale one, podobnie jak w przypadku Diuny, mi nie przeszkadzaly. Dziwnie mnie wciąga ten świat....

Drugi tom kronik diuny nie porwał mnie tak jak pierwszy. Natomiast dalej to jest dobra książka! Nie zniechęciła mnie do kolejnych a to najważniejsze. Zakończenie zmusiło mnie do sięgnięcia po kolejny tom:)

Nie tak dobra jak Diuna, jednak ciągle wyśmienita pozycja. Brakowało mi trochę tempa. Finał również nie nalezy do moich ulubionych.

Spory zawód. Znacznie słabsza od pierwszej części, historia mnie nie porwała. Niestety strasznie się męczyłem i ledwo doczytałem do końca. Mam nadzieje ze kolejne części będą lepsze.

Dyskusje

5 004