Zapisane na szkle

Seria: Biblioteczka pod Różą
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Written on Glass
niebieska

Południowa Anglia, 1946 rok. Temperleyowie i Chancellorowie są sąsiadami od wielu lat. Rozważny i opanowany Marius Temperley, zwolniony z wojska, stara się wrócić do normalnego życia; jego impulsywna, porywcza siostra Julia prowadzi rodzinną firmę po śmierci ojca. Obaj bracia Chancellorowie - przystojny, zamknięty w sobie Jack oraz młodszy, naiwny i spontaniczny Will - są zakochani w Julii....

Południowa Anglia, 1946 rok.
Temperleyowie i Chancellorowie są sąsiadami od wielu lat. Rozważny i opanowany Marius Temperley, zwolniony z wojska, stara się wrócić do normalnego życia; jego impulsywna, porywcza siostra Julia prowadzi rodzinną firmę po śmierci ojca. Obaj bracia Chancellorowie - przystojny, zamknięty w sobie Jack oraz młodszy, naiwny i spontaniczny Will - są zakochani w Julii. Pewnego dnia bogata i despotyczna kuzynka Chancellorów oświadcza, że uczyni starszego z braci spadkobiercą swej ogromnej farmy, jeśli Jack zrezygnuje z małżeństwa z Julią.
W miarę upływu lat wychodzą na jaw rodzinne tajemnice, a bohaterowie przekonują się, że namiętność może być zarówno siłą niszczącą, jak i zbawienną.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

allison | 2014-03-06
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 06 marca 2014

Bardzo dobrze skonstruowane czytadło - powieść obyczajowa z kilkoma wątkami miłosnymi, z których część można przewidzieć, a część stanowi dla czytelnika miłą niespodziankę.

Na pewno nie jest to literatura wysokich lotów, jednak muszę przyznać, że nigdy nie zawiodłam się na powieściach pani Lennox - mają przekonującą fabułę, dużo się w nich dzieje, bohaterowie są wyraziści i nawet jeśli pewne zdarzenia są łatwe do przewidzenia, autorka zawsze przygotowuje jakieś zaskakujące wątki.

Tak jest i w tym przypadku. Gdy wydaje się, że już wszystkie rodzinne tajemnice wyszły na jaw, a kłopoty postaci zostały rozwiązane, na jaw wychodzi jeszcze jeden sekret sprzed wielu lat.

Czytało mi się tę powieść szybko, lekko i przyjemnie, ani przez chwilę nie nudziłam się podczas lektury.
Polecam przede wszystkim jako miłą odskocznię od bardziej ambitnych książek i jako świetny sposób na relaks.

Marta | 2012-01-06
Na półkach: Od An., Przeczytane

Sięgałam po tę książkę bardzo niechętnie. Judith Lennox i seria „Pod różą” zawsze kojarzyły mi się z ckliwymi romansidłami, koszmarne okładki tym bardziej. Ta, która widnieje na moim egzemplarzu powieści „Zapisane na szkle” dokładnie taka jest - tandetna i paskudna. Do tego jeszcze ta kobieta, rany - co za fryzura..? Ale dostałam ją w prezencie od bliskiej osoby, której się podobała, więc postanowiłam dać szansę paskudzie, myśląc że najwyżej zaraz rzucę ją w kąt.

Tymczasem spodobała mi się już po paru stronach, a każdy kolejny rozdział utwierdzał w przekonaniu, że Lennox dołączy do grona moich ulubionych autorek. Sama nie mogłam w to uwierzyć. I po co ktoś skrzywdził panią Judith taką okładka??

Dwie rodziny, Temperleyowie i Chancellorowie są sąsiadami. Marius Temperley jest spokojny, opanowany, wraca z wojska i próbuje przyzwyczaić się do normalnego życia. Siostra, Julia jest jego przeciwieństwem, porywcza i impulsywna, prowadzi firmę po śmierci ojca. W drugiej rodzinie jest...

książek: 2099
niebieska | 2010-07-28
Przeczytana: 2006 rok

Judith Lennox pisze z wdziękiem i polotem. Nie jest to oczywiście literatura z najwyższej półki. Jednak to całkiem przyjemne i wciągające romanse historyczne.

Małgorzata Zberowska | 2014-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2014

książka ogólnie mi się nie podobała. za dużo zbiegów okoliczności, za dużo zagmatwania, żaden z bohaterów nie umiał porozumieć się z drugim, powiedzieć, co czuje itd, więc powstał wielki brak zrozumienia, wielki chaos..
tak moim zdaniem, w książce (tak obszernej) powinien panować jakiś ład i porządek, ponieważ ciężko w pewnych momentach się odnaleźć w tym, co się przeczytało przed chwilą..

Ziraelka | 2013-03-17
Przeczytana: 17 marca 2013

Męcząca... taka była to lektura.

"Zapisane na szkle" do książka, która mogłaby uchodzić za poradnik dla młodych panien, napisany oczywiście ku przestrodze, przedstawiający zagrożenia płynące z niemoralnego prowadzenia się oraz zawierania małżeństwa pochopnie i z nieodpowiednich pobudek.

Nagromadzenie przykładów głupoty i bezmyślności przy podejmowaniu decyzji o wyborze życiowego partnera przyprawia o ból głowy. A już szczytem jest główny wątek miłosny, który przedstawia się następująco: zakochać się w jednym bracie, wyjść za drugiego, a potem pokątnie romansować z tym pierwszym. Aż się prosi o tragedię. Toż to istna "Moda na sukces".

Absolutnie nie polecam!

Annar28 | 2013-09-03
Przeczytana: 03 września 2013

Po raz pierwszy przy książce tej autorki zasypiałam ...
Chwilami bardzo nudzi.

Gosia9101 | 2016-04-02