Żona jubilera

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Jeweller's Wife
Alina Siewior-Kuś
Ag2S

Rok 1938. W Anglii narasta atmosfera zagrożenia wojną. Juliet Winterton podróżuje z Bliskiego Wschodu do hrabstwa Essex, by tam w wiejskiej posiadłości rozpocząć życie w roli pięknej młodej żony londyńskiego jubilera. Jej inteligentny i ambitny mąż jest także człowiekiem okrutnym i bezwzględnym. Kiedy więc przystojny polityk Gillis Sinclair odwiedza Marsh Court, Juliet daje się zauroczyć jego...

Jej inteligentny i ambitny mąż jest także człowiekiem okrutnym i bezwzględnym. Kiedy więc przystojny polityk Gillis Sinclair odwiedza Marsh Court, Juliet daje się zauroczyć jego nieodpartemu wdziękowi.
Tak oto rozpoczyna się namiętny romans, który przyniesie konsekwencje wykraczające daleko poza wszelkie przewidywania Juliet. Gillis Sinclair kryje bowiem mroczny sekret, a ponieważ dzieci Wintertonów dorastają, Juliet boi się, że na nie też przeszłość wywrze negatywny wpływ…
Epicka opowieść o miłości i stracie, namiętności i zdradzie, której akcja toczy się od burzliwych lat wojny po lata sześćdziesiąte.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Pati_Ka | 2018-08-15
Przeczytana: sierpień 2018

Przyjemna książka. To chyba najtrafniejsze określenie, jakie przychodzi mi do głowy, bo naprawdę przyjemnie czytało się powieść Judith Lennox.
To historia dwóch pokoleń angielskiej rodziny Wintertonów, prowadzącej salon jubilerski. Mimo, że fabuła zawiera to co zwykle można spotkać w takich powieściach, czyli tajemnice rodzinne, romanse, nieodwzajemnione uczucia itp.,to książkę czyta się z naprawdę dużym zainteresowaniem.
Akcja prowadzona jest spokojnie i bardzo płynnie. Mimo dużej liczby postaci są one wyraziste i przyciągają uwagę odmiennością charakterów.
Jest to świetna lektura na urlop (słońce, hamak, lemoniada itp☺). Czytając tą powieść nie będą targały nami wielkie emocje, ale zapewni ona raczej relaks i odprężenie. Wszystko jest tu dobrze wyważone, tak aby nie zmęczyć czytelnika, a jednocześnie utrzymać jego uwagę.

Aleksandra | 2017-12-15
Przeczytana: 14 grudnia 2017

Z przyjemnością przeczytałam tę książkę. Bardzo interesujące wątki, ciekawie zarysowane postaci, atmosfera tajemnic rodzinnych. Odpoczywałam przy tej powieści i z pewnością sięgnę po kolejne romanse Judith Lennox.

Zuela | 2017-12-07

Bardzo dobra książka,której historia toczy się od lat 30-tych do końca 60-tych w Anglii.Historia rodziny jubilerów,dusząca atmosfera angielskiej prowincji,sekretów,nienawiści.Bardzo dobra książk,pełna tajemnic,niedomówień,bólu....polecam

lila | 2017-11-02
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 17 listopada 2017

Taki zwykły romans z elementami sagi. Nic specjalnego. Dużo zbędnych opisów.

Rydzynianka | 2018-06-06
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 06 czerwca 2018

Saga rodzinna, losy ludzkie, miłość, smutek i tragedie życiowe ....to co lubię . Miło się czyta, brak zbędnych opisów. Na raz , ale warto. Wciąga.

Katarzyna | 2018-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2018

„ … Miłość. Dokonujesz tego poprzez miłość. Nie przez nastawianie ludzi przeciwko sobie. Nie przez zachowanie spraw w tajemnicy przed nimi …”

Wbrew pozorom żona zamożnego jubilera powinna być szczęśliwa i majętna. A może to tylko gra pozorów? W książce odnajdziecie wiele tajemnic, przeklęte dziedzictwo i romans, który nigdy nie powinien ujrzeć światła dziennego.

Autorką książki jest dość popularna Judith Lennox. Sama wychowała się na wsi w hrabstwie Hampshire i studiowała na Univeristy of Lancaster, gdzie poznała swojego męża Iana. Mają trzech synów, oraz czworo wnucząt. Judith mieszka w Cambridge. Uznanie czytelników zdobyła takimi powieściami, jak: „Ostatni taniec”, czy „Punkt zwrotny”.

Książka podzielona jest na kilka części, ale ta pierwsza, czyli „Naszyjnik z pereł” jest kluczowa, dla całej fabuły. Tu odbiorca poznaje najwięcej szczegółów.

Juliet Winterton ma swoje zasady. Od zawsze miała umysł żądny wiedzy. Młoda żona dodawała blasku. Znosi upokorzenia swojego męża na...

knigoholiczka | 2017-10-11
Przeczytana: 11 października 2017

Wiele sobie obiecywałam po tej książce. W moim przypadku często bywa tak, że im bardziej się na coś nastawiam, tym bardziej pewne jest, że będzie zupełnie inaczej. Tak było i teraz.
Może i nudy nie odczuwałam, powieść okazała się nawet interesująca, ale czegoś mi w niej brakowało. Czego? Sama nie wiem, może bardzo szybkiej i wartkiej akcji? Może chciałam by bohaterowie podejmowali inne decyzje?
Juliet swojego męża poznała gdy była nastolatką. Jak wiele dziewcząt marzyła o prawdziwej miłości, a Henry ujął ją swoją chęcią pomocy. Czy ich życie będzie szczęśliwe? Zapraszam do przeczytania książki, ja nie zdradzę!
Zapewniam, że nie będzie to czas stracony, jak już wspominałam na początku- nie musicie obawiać się nudy. Ale nie jest tak różowo. Na rozkręcenie się akcji trzeba trochę poczekać. Trochę długo, bo tak naprawdę ciekawie robi się dopiero gdzieś w połowie powieści.
Takich jak ta jest wiele na rynku wydawniczym.
Treścią może i książka zbytnio się nie wyróżnia, ale okładką już...

magdalena | 2017-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2017

Zaskoczyła mnie ta książka. Oczekiwałam byle jakiej książki, bardzo banalnej historii, ale z każdą kolejną kartką, wciągałam się w ten świat coraz bardziej i nawet nie wiem kiedy, ale totalnie przepadłam. Nie jest to najbardziej oryginalna historia świata, młoda dziewczyna szybko wychodzi za mąż, za starszego i bogatego mężczyznę. W małżeństwie nie znajduje spełnienia i jej życie wydaje się być pasmem mniejszych i większych trosk. Aż inaczej spojrzy na przyjaciela swojego męża...
Podróż przez prawie 30 lat, podróż przez różne etapy życia głównej bohaterki, jej dzieci i wnuków. Zmiany obyczajowe, i zmiany wewnątrz człowieka, mierzenie się z trudnościami, przeszłością i miłością.
Świetna pozycja na jesienne wieczory.

książek: 2038
Julka | 2018-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2018

To moje pierwsze spotkanie z autorką - i po lekturze "Żony jubilera" - raczej nie ostatnie. Książka ciekawa, bogata w wątki i postacie, której akcja toczy się w Anglii od końca lat 30. na przestrzeni niemal 30 lat. Głównym zbiorczym bohaterem jest duża rodzina jubilerów, w której panuje duszna atmosfera angielskiej prowincji, pełna sekretów, namiętności, zdrad, niedomówień.
Atutem powieści jest dobry styl, ciekawie prowadzona narracja, interesujące postacie, zaskakujące zwroty akcji, szczęśliwe zakończenie... Polecam.

| 2017-12-20

Piękna, choć trudna historia miłości. Uczucia, które wybuchło, choć nie powinno i które niosło ze sobą wiele trudnych decyzji i prób. Ta relacja odbijała się na dzieciach, na ich postrzeganiu rzeczywistości, ale też na Juliet i Gillsie, którzy zdecydowali się na podwójne życie. Nic tutaj nie jest proste.

Życie niesie ze sobą różne niespodzianki czy zaskakujące scenariusze i ta historia jest tego świetnym przykładem. Dzięki temu, że obserwujemy większy okres czasu, mamy szerszą perspektywę co ułatwia zrozumienie calej burzy uczuć między bohaterami.

Książka pokazująca wiele odcieni miłości, ale i codziennego życia. Nie zawsze łatwe i przyjemne, czasem zmusząje do ogromnych poświeceń i rezygnowania ze swoich marzeń. Przez to wszystko całośc wydaje mi się niesamowicie autentyczna. Kto wie, czy takie historie nie toczą się tuż obok nas, a my nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy?