The shadow child
dziecko, opieka, wina
Wiola-M

W lipcu 1914 roku, na początku wojny, czternastoletnia Angielka, Alix Gregory, spędza wakacje wraz z bogatymi krewnymi we Francji. Podczas urodzinowego pikniku ginie mały Charlie, synek wujostwa Lanchburych, pozostający pod opieką dziewczynki. Mimo długich poszukiwań nie udaje się go odnaleźć. Mijają lata, Alix dorasta i wychodzi za mąż. Owdowiawszy, decyduje się zamieszkać z malutkim synkiem w Owlscote, rodzinnej posiadłości męża. Jednak ani trudności codziennego życia w zrujnowanym domu, ani też dramatyczne przejścia, jakie niesie los, nie pozwalają jej wyzbyć się poczucia winy za tragedię sprzed lat. Czy dzięki wielkiej miłości Alix uda się wreszcie poznać odpowiedź na dręczące ją od dawna pytanie: co się stało z Charliem Lanchburym?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Przeczytana: czerwiec 2013

Swietnie napisana książka, wartka akcja, pięknie przedstawiona historia niełatwej miłości dwojga bohaterów,zaskakujące zakończenie

Malwa | 2014-11-26

Jak wszystkie książki tej autorki ta też jest do przeczytania jednym tchem. Bardzo fajna pozycja na długie wieczory

Ewelina | 2017-01-21
Vinga | 2016-11-24