The shadow child
dziecko, opieka, wina
Wiola-M

W lipcu 1914 roku, na początku wojny, czternastoletnia Angielka, Alix Gregory, spędza wakacje wraz z bogatymi krewnymi we Francji. Podczas urodzinowego pikniku ginie mały Charlie, synek wujostwa Lanchburych, pozostający pod opieką dziewczynki. Mimo długich poszukiwań nie udaje się go odnaleźć. Mijają lata, Alix dorasta i wychodzi za mąż. Owdowiawszy, decyduje się zamieszkać z malutkim synkiem w Owlscote, rodzinnej posiadłości męża. Jednak ani trudności codziennego życia w zrujnowanym domu, ani też dramatyczne przejścia, jakie niesie los, nie pozwalają jej wyzbyć się poczucia winy za tragedię sprzed lat. Czy dzięki wielkiej miłości Alix uda się wreszcie poznać odpowiedź na dręczące ją od dawna pytanie: co się stało z Charliem Lanchburym?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Rybana | 2017-03-04
Przeczytana: 04 marca 2017

Wbrew okładce nie dany nam został słodko-pierdzący romans. Wątek miłosny co prawda jest i to o dość trudnej miłości dwojga bohaterów, tym bardziej że jedno z nich obarczone jest ciężarem winy, która towarzyszy mu od lat.
Jak bardzo jedno zdarzenie i decyzja jednego człowieka może wpłynąć na losy innych? ile można poświecić dla siebie i ile dla innych? jak bardzo można być wyzutym z sumienia?
Książkę czytałam już jakiś czas temu, ale pamiętam że robiłam to jednym tchem. Rozwój powieści, wszystkie jej zakola i niuanse wciągają bez reszty. Zakończenie i wyjaśnienie zagadkowego zniknięcia zaskoczyło z pewnością nie tylko mnie, ale każdego czytelnika. Chciałam drapać, wierzgać, zwać, rozszarpywać i walić po łbie. Emocje gwarantowane mimo iż to nie kryminał, ani thriller... ale tajemnica jest.

Marta | 2017-07-31

Bardzo ciekawa książka obyczajowa. Akcja rozgrywa się od roku 1914 do 1940, w Anglii i Francji. Poznajemy Alix, 14latkę, która spędza wakacje z rodziną we Francji. Podczas festynu ginie jednak dwuletni Charlie, jej kuzyn i nigdy się nie odnajduje. Alix całe życie zmaga się z poczuciem winy, gdyż to ona miała się nim feralnego dnia opiekować. Poza tym los jej nie oszczędza: śmierć pierwszego męża, dziedzictwo w postaci zrujnowanej posiadłości. Ale także los obdarzył ją synem i miłością do Derry'ego. Miłością trudną, niepewną,narażoną na dużo cierpienia i rozłąki. Derry nie jest typowym bohaterem romantycznym, wręcz przeciwnie, żyje w cieniu straszego brata i pragnie udowodnić całemu światu, że on też jest dużo warty. Na historii Alix i Derry'ego cieniem kładzie się tajemnica zaginionego dziecka. Bohaterowie po nitce do kłębka odkrywają szokującą prawdę. Zakończenie jest bardzo intrygujące, a czarny charakter z krwi i kości, podobnie jak reszta bohaterów tej powieści. Z pewnością...

Przeczytana: czerwiec 2013

Swietnie napisana książka, wartka akcja, pięknie przedstawiona historia niełatwej miłości dwojga bohaterów,zaskakujące zakończenie

Malwa | 2014-11-26

Jak wszystkie książki tej autorki ta też jest do przeczytania jednym tchem. Bardzo fajna pozycja na długie wieczory

ulkapiw1 | 2017-08-19
Przeczytana: 20 sierpnia 2017