Gdy smok śpi

Tłumaczenie: Dariusz Kopociński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "W kręgu smoka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Dragon sleeping
83-7150-785-2
Gdy smok śpi, Shaw Gardner
Avis

Smok spał i nawiedzały go sny. A w tych smoczych snach - tam, gdzie kiedy była ziemia, na niej zaś drzewa, domy i ludzie - szalał ogień. Ale czy smok będzie spał wiecznie? Jest rok 1967. W Kasztanowym Zamku mieszkają zwyczajni ludzie. Pewnego dnia nad miastem przetacza się gwałtowna burza, niebo nagle staje się zielone, a wokół domów wyrasta zwarta puszcza. Spośród drzew wychodzi wojsko z...

Jest rok 1967. W Kasztanowym Zamku mieszkają zwyczajni ludzie. Pewnego dnia nad miastem przetacza się gwałtowna burza, niebo nagle staje się zielone, a wokół domów wyrasta zwarta puszcza. Spośród drzew wychodzi wojsko z mieczami...
Siedemnastoletni Nick Blake wpada w wir zaciekłych walk czarodziejów. I czy mu się to podoba, czy nie musi opowiedzieć się po jednej ze stron.

Kyou | 2012-05-14
Przeczytana: 13 maja 2012

Książka opowiada o losach mieszkańców małego amerykańskiego miasteczka, przeniesionego do krainy magii. W krainie tej czas biegnie szybciej, wskutek czego bohaterowie książki spotykają ludzi urodzonych kilkadziesiąt lat wcześniej. Co pewien czas w krainie budzi się Smok, by spalić ją i zniszczyć wszystko, co do niej trafiło. Innym ważnym elementem powieści jest siedem kamieni dających magiczną moc. Kamienie te chcą zebrać dwaj bracia, niepodważalnie najpotężniejsi ludzie w krainie - Obar i Nunn. Tylko z ich pomocą można przeciwstawić się Smokowi.

Po tej książce spodziewałam się dużo więcej. Autor w niektórych momentach tak przymula, że człowiek ma ochotę rzucić książką przez okno. Czytałam ją dalej tylko z powodu Mary Lou i rzekomego Księcia. Byłam zainteresowana faktem jego 'duchowności'. Do końca czytałam tylko z jego powodu. Fabuła może i interesująca, jednak ciągłe zmienianie punktu widzenia męczy człowieka - w niektórych przypadkach trudno się połapać, o co w ogóle chodzi....

aster | 2014-07-04
Przeczytana: 15 czerwca 2014

Trochę mroczniejsza wersja Czarnoksiężnika z krainy Oz.
Grupka sąsiadów przenosi się do tajemniczego, baśniowego świata, gdzie mamy Złego Czarodzieja (Nun) i Dobrego Czarodzieja (Obar). Przy czym okazuje się dość szybko, że ten dobry wcale taki dobry nie jest, po prostu jest lepszy od tego złego. Do tego mamy magiczne siedem kamieni, które zebrane razem pozwolą okiełznać póki co śpiącego smoka. Prawie jak w Dragonballu.
Całość czyta się szybko i dosyć przyjemnie, choć trochę dłużyzn się znajdzie. Zbyt mało wyraźnie przedstawione i jednowymiarowe niektóre postacie. A postaci jest sporo - mamy kilkunastu sąsiadów, mamy Kruka, dwóch czarodziejów, entowatego olbrzyma, pigmejowatych Ludzi, grupkę amerykańskich żołnierzy, wilki... Dzieje się sporo, choć nie wszystko jest ciekawe i godne uwagi. Mam nadzieję, że seria się rozkręca w następnych tomach, bo potencjał jest.

Tobiasz | 2010-11-14
Przeczytana: 2004 rok