Rycerze mrocznej chwały

Tłumaczenie: Sylwia Twardo
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Knights of Dark Renown
fantasy, przygoda, rycerze

Dziewięciu księstw bronili ongiś legendarni rycerze Gabali. Pewnego dnia ślad po nich zaginął. Zniknęli, przeszedłszy przez łączące dwa światy wrota, na straży których stały demony. Tylko jeden rycerz, Manannan, wiedziony instynktem, nie podążył za towarzyszami. Ocalał, został jednak uznany za tchórza. Panowanie nad krainą przejęły ciemne i zbrodnicze moce. Wśród ludu krążyły wieści o rzuceniu czaru na króla, o zawładnięciu jego duszą i nadchodzącej przemocy. Manannan musi pokonać obawy i przekroczyć wrota, by odnaleźć zaginionych rycerzy. Co go tam czeka ?

źródło okładki: zdjęcie autorskie

misha | 2013-10-07

Na pierwszy rzut oka książka dość schematyczna:mamy bohaterów, którzy nie bacząc na wszystko przechodzą do równoległego świata, mamy tchórza, który pozostaje na miejscu,mamy też zło,które nadciąga,a któremu nie ma kto się przeciwstawić.
Na drugi rzut oka nic już nie jest takie oczywiste. Wybrańcy,którzy przeszli przez bramę okazują się pełni ludzkich przywar i wad.Przez swoją butę i pychę stali się tym czym się stali. Z kolei Manannan,który przyjął z pokorą przydomek tchórza, okazuje się człowiekiem o czystym sercu, prawym, mądrym i rozsądnym, chociaż życie go nie oszczędzało. W chwili próby to on będzie jedynym, który zasłuży na miano bohatera.

Książka z pewnością przypadnie do gustu fanom twórczości D.Gemmell'a, młodszym czytelnikom fantastyki oraz tym,którzy rozpoczynają swoją przygodę z tym gatunkiem. Postaci dobrze zarysowane (ukazany rozwój czy degradacja poszczególnych bohaterów), opisy stanowią tło dla akcji,nie męcząc czytelnika swoją objętością.

Przemysław Czapski | 2013-10-01
Przeczytana: 27 września 2013

Gemmell trzyma poziom, ale bez rewelacji.Czyta się szybko i szybko zapomina. Książka dobra na długa podróż lub długie jesienno-zimowe wieczory.

polkops | 2013-03-27

Bardzo dobra książka. Fan Gemmella się nie zawiedzie. Gorąco polecam.

GroszeQ | 2017-01-14
Na półkach: Przeczytane, FANTASY