Kły

Wydawnictwo: Rebis
Ivory
8385202307
Pablos

On istniał naprawdę. Wymieniony jest w Rowland Ward's Records of Big Gamę. Jego kły spoczywają w podziemiach British Muzeum of Natural History. Istnieją także dwie fotografie wspaniałych kłów, z czasów gdy były zarejestrowane i sprzedane na aukcji w Zanzibarze w 1898 roku. Chociaż żaden z nich się na niego nie natknął, wspominają, go w swych pamiętnikach tak sławni myśliwi, jak Karamajo Bell, Denis D. Lyell, T. Murray Smith i komandor David Enderby Blunt.Podczas dwóch ostatnich wypraw do Afryki stwierdziłem, że prawie wszyscy poznani przeze mnie starzy myśliwi i koloniści o nim słyszeli i spędziłem wiele uroczych wieczorów, słuchając niezmiernie różnorodnych domysłów na temat, gdzie żył i jak zginął. [z Od autora]

Pablos | 2010-07-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

W pierwszej chwili książka wydaje się być kolejnym "kosmicznym westernem", z produkowania których słynie autor. Rzecz rozpoczyna się w odległej przyszłości, gdy przy kartach potomek ziemskich Masajów przegrywa największą pamiątkę swego ludu, czyli gigantyczne kły największego żyjącego na Ziemi słonia. Po chwili akcja zaczyna się przenosić, to w przód, to znowu wstecz, a autor serwuje nam kilka wspaniałych historii z kłami w tle, pisząc z takim zaangażowaniem i błyszczącą z każdej strony wiarą w istnienie legendarnego Malima Temboz i miłością do Afryki, że od książki po prostu nie można się oderwać.

Temptation | 2015-06-24

Charakterystyczny klimat Resnicka plus intrygująca historia. Naprawdę pasjonująca lektura. Polecam.

cerata | 2015-08-30
Jabuilo | 2015-08-08