Zguba elfów

Tłumaczenie: Dorota Żywno
Cykl: Kroniki półkrwi (tom 1)
Wydawnictwo: Rebis
Elvenbane
8371200277
yokopoko

Światowy bestseller, którego akcja rozgrywa się w świecie rządzonym przez elfy. Ich dostatni spokój i stabilizację zakłóca pewna przepowiednia, w rezultacie której przychodzące na świat dziecko władcy elfów wieści powszechną i całkowitą przemianę całej rzeczywistości...
Ta książka to jedna z najoryginalniejszych i najlepiej napisanych powieści fantasy.

Alannada | 2010-12-10
Na półkach: Na własność, Przeczytane

Książka-narkotyk. Nie jadłam, nie spałam, nie odrabiałam lekcji, dopóki nie doczytałam do ostatniej strony zaczytanego, rozlatującego się, starego egzemplarza z biblioteki publicznej.

Może chwilami drażni, ale głównie wciąga niczym bagna po deszczu i dostarcza radości z lektury

Naila | 2011-02-21
Na półkach: Przeczytane, KNDL
Przeczytana: listopad 2009

Długo, bo ponad 12 lat poszukiwana przeze mnie książka. Czytałam ją kiedyś i wywarła na mnie tak ogromne wrażenie, że nie pamiętając tytułu, podejrzewając że autorką jest M.Lackey i pamiętając tylko jej fragmenty - szukałam, szukałam i znalazłam!
Są tu wspaniałe, lśniące łuską smoki, potrafiące zmieniać postać, okrutni Elfowie o różnym stopniu władania magią.. czary.. delikatne, zmieniające kwiat w koronkowe arcydzieło i takie, które potrafią zmienić równowagę Świata. To książka, którą zakupię do swojej domowej biblioteczki, bo na pewno do niej jeszcze powrócę!

evi | 2012-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2012

Świeżo po doczytaniu ostatniego słowa i zamknięciu książki mogę jedynie wydusić z siebie jedno słowo recenzji: rewelacyjna!

Myre | 2015-05-11

Cała książka jak najbardziej w porządku, a koniec tak bardzo zepsuty... (to słowo nie odzwierciedla tego jak bardzo, ale ma być cenzuralnie więc...). Kilka dni po skończeniu czytania nadal przeżywałam to jak bardzo można zepsuć dobrą książkę końcówką chyba napisaną od niechcenia na kolanie...

KsiążkoManiaczka2002 | 2014-07-06

Na ogień i deszcz! To jest naprawdę wspaniała książka. To co uwielbiam: smoki, elfy, czarodzieje, intrygi, spiski... Pochłonęłam tą książkę w 2-3 dni. Jest mało książek, które tak szybko czytam, a "Zguba elfów" się do nich zalicza.

Sebastian | 2014-01-07
Przeczytana: 05 stycznia 2014

się zawiodłem się. przegadane, momentami nudne i tak jakoś nie teges...
zupełnie źle mi się czytało.

Konował | 2013-12-13

Trochę się zawiodłem końcówką.Ogólnie bardzo dobrze się czyta

DifferentWorld | 2016-09-18
Watcher | 2016-08-04