Łowcy czarnoksiężników

Tłumaczenie: Sylwia Twardo
Cykl: Upadek Ile-Rien (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
The Wizard Hunters

Ile-Rien czeka nieuchronny upadek. Ten niegdyś kwitnący kraj stał się obiektem ataków Gardier tajemniczego nieprzyjaciela, którego statki powietrzne pojawiają się niewiadomo skąd i uderzają bez ostrzeżenia. Wszystkie rodzaje broni, jakie mieli w swym arsenale najlepsi czarnoksiężnicy Ile-Rien okazały się bezużyteczne... Te, w których wykorzystuje się magię zostają natychmiast wykryte przez wroga i pozbawione mocy, konwencjonalne uzbrojenie ulega autodestrukcji. Ostatnią nadzieją oblężonego królestwa magii staje się dziecinna zabawka, wykonana przed laty ku rozrywce Tremaine Valiarde przez jej nieżyjącego już wuja Arisilde, największego czarnoksiężnika Ile-Rien.

kosopaty | 2012-08-05

Jestem chyba jedyną osobą, na którą działa ta książka. Przeczytałam w jedną noc i nawet nie zauważyłam kiedy minęła. Po paru latach do niej wróciłam (co mi się w sumie rzadko zdarza) i... ponownie mnie wciągnęła!<br />
Za to rodzina, z którą zwykle się zgadzam co do ocen książek, w tej nie zauważyła nic szczególnego.

Marlenka | 2012-05-25

Książkę kupiłam w pakiecie z drugim tomem. Nie spodziewałam się czegoś ponadprzeciętnego, ale pozytywnie się zaskoczyłam. Książka jest napisana fajnym językiem, który dobrze się czyta. Akcja toczy się wartko, zazębia się ładnie. Nie ma - przynajmniej ja nie zauważyłam - nieścisłości. Wątki się zazębiają. Bohaterowie ciekawi. Książka bardzo mnie wciągnęła i już jestem w połowie drugiego tomu. Trochę mnie irytowały zbyt rozwlekłe momentami opisy, ale na szczęście nie było ich sporo. Polecam gorąco.

Triceratops | 2014-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Pomimo ciekawej konstrukcji tła (świat, w którym magia współdziała z mechaniką) książka zionie nudą. Długie opisy, przewlekła akcja i inne mankamenty sprawiają, że czytanie idzie naprawdę mozolnie. Dobrze, że główna bohaterka przestaje ciągle myśleć o uśmierceniu się po kilkudziesięciu stronach, w przeciwnym wypadku byłby to koszmar nie do przebrnięcia.

Auron | 2016-09-04
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

Świetna książka z oryginalną fabułą.

Ignac | 2016-03-13
Janusz Szewczyk | 2016-01-02