Komórka

Wydawnictwo: Adamski i Bieliński
Cell
Tweed, Londyn, zamach, terroryści
kosmateczka

Porwana zostaje żona ministra spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii. Tropy prowadzą do Mediolanu i na Bliski Wschód. Dopiero jednak osobiste zaangażowanie w śledztwo szefa SIS, Tweeda, pozwala odkryć powiązania porywaczy z al-Kaidą. Okazuje się, że nad Londynem zawisła groźba tragedii, przy której wydarzenia z 11 września okażą się niewinną igraszką.

źródło opisu: Wydawnictwo Adamski i Bieliński

Kacper | 2016-02-21
Na półkach: 2016, Colin Forbes, Przeczytane
Przeczytana: 20 lutego 2016

Uwielbiam książki Forbesa z cyklu "Tweed", aczkolwiek ta jest pierwsza od roku którą przeczytałem, powodem jest to, że zabrakło ich w bibliotece.
Będąc w drugiej bibliotece, gdy tylko zobaczyłem, że "Komórki" jeszcze nie czytałem, bez zastanowienia wypożyczyłem i nie jestem zawiedziony.
Tak samo fajna fabuła jak we wszystkich poprzednich, wspaniali i ciekawi bohaterowie! Bardzo Polecam!

Nitager | 2016-06-10

Kolejne spotkanie z inspektorem Tweedem i jego wesołą czeredą. Tym razem, co ciekawe, autor zaeksperymentował i odwrócił wyświechtany schemat. Nie zrezygnował z niego, tylko postawił do góry nogami. Za to ma u mnie połowę dodatkowej gwiazdki. Ale tylko tyle ponad przeciętność. Każdą pozycję biurze Tweeda traktuję jak spotkanie ze starymi znajomymi. Lubię Paulę, Newmana, Cardona, Nielda i Butlera, lubię Tweeda, Monicę i bardzo lubię Marlera - chyba najbardziej wyrazistego z nich wszystkich. Dlatego moje oceny są nieco zawyżone. W sumie jest to bowiem zaledwie przeciętnej jakości produkt taśmowy. Niewiele jest w stanie czytelnika zaskoczyć.
Bardzo umiejętnie zostaje opisana ostatnia akcja - punkt kulminacyjny. Tu czytelnik śledzi wydarzenia z rosnącym napięciem, choć spodziewa się już, jak to się skończy. Za tę scenę dostaje drugą połowę gwiazdki - w sumie o jedną więcej.

Tomek Białas | 2016-08-09
Na półkach: L... 2016, Przeczytane